Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jak założyć konto w AppStore i kupować płatne aplikacje bez karty kredytowej?

AppStore to jedna z dwóch wiodących platform sprzedażowych, w której znajdziemy aplikacje dla iPhone’ów. Co jednak zrobić, jeżeli spodoba nam się coś z płatnej oferty, a nie mamy ani karty, ani tym bardziej konta Apple ID z przypisaną do niego kartą?

Michał Gruszka
Michał Gruszka 22-01-2016

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter
zamknij

Jak założyć konto w AppStore i kupować płatne aplikacje bez karty kredytowej?

Od czego zacząć?

Jak to zrobić? Zacznijmy od początku, a więc od założenia darmowego konta Apple ID w AppStore, bez podawania numeru karty płatniczej/kredytowej. Konto możemy założyć w dwojaki sposób – na komputerze lub za pomocą mobilnego handheldu – iPhone’a czy iPada. Wybierzemy prostszą i wygodniejszą formę, czyli zakładanie konta na komputerze.

Zakładamy na komputerze Mac z OS X lub PC z systemem Windows

W pierwszej kolejności najprościej zrobić to w programie iTunes. Jeżeli go nie posiadamy, jest on do pobrania ze strony producenta pod adresem www.apple.com/itunes. Wystarczy z górnego paska menu wybrać niebieski przycisk Download, a następnie – po przeładowaniu strony z bocznej kolumny – ponownie wybrać Download Now. Program po ściągnięciu instalujemy jak każdy inny.

Po jego uruchomieniu przechodzimy do części iTunes Store, wybierając logo AppStore (w kształcie literki A w lewym górnym rogu), po kliknięciu której w górnym pasku pojawi się przycisk App Store. Klikamy.

Przenosimy się do sklepu z programami. Prawa kolumna wyświetla najpopularniejsze aplikacje. Odszukujemy tę opisaną jako Najpopularniejsze bezpłatne aplikacje. Najeżdżamy na dowolną i klikamy Pobierz. Bardzo ważne jest, aby kliknąć Pobierz w tym miejscu, w innym założenie konta bez karty kredytowej może być niemożliwe. Po kliknięciu Pobierz pojawi się okno z możliwością wpisania danych logowania do naszego Apple ID. My nie posiadamy jeszcze konta, gdyż dopiero je tworzymy, dlatego klikamy w przycisk Utwórz nowy Apple ID.

Apple powita nas w swoim sklepie, pozwalając kontynuować proces rejestracji. Akceptujemy regulamin i wypełniamy okienka formularza. W podanym haśle musi się znaleźć co najmniej jedna duża litera oraz jakiś znak interpunkcyjny lub cyfra. Na etapie wyboru metody płatności klikamy Brak (none). Po wypełnieniu wszystkich informacji otrzymamy na naszą skrzynkę mailową wiadomość z linkiem potwierdzającym założenie konta. Po jego kliknięciu konto będzie aktywne i uprawni cię do pobierania bezpłatnych produktów ze sklepów Apple.

Jak kupować w AppStore z darmowym kontem Apple ID?

By móc dokonywać zakupów płatnych aplikacji, gier czy usług w Apple, musimy posiadać podpiętą do naszego konta kartę kredytową lub doładować konto Apple ID kartą przedpłaconą typu prepaid. Można ją kupić na Allegro. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać iTunes Gift Card bądź iTunes, by pojawiła się lista ofert pozwalających nabyć doładowanie na odpowiednią kwotę. Karty iTunes Gift Card są dostępne w różnych nominałach. Możemy kupić kartę o wartości 5, 10 czy nawet 100 dolarów.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sprzedawcy najczęściej wysyłają skan karty lub sam kod doładowania. Jeżeli sprzedawca nie oferuje sprzedaży fizycznej karty, zabezpieczonej farbą zasłaniającą kod, lepiej wybierać sprzedawców o długim stażu, których komentarze jasno pokazują, że jest to rzetelny i uczciwy dostawca kart iTunes. Inaczej możemy paść ofiarą oszusta!

Kiedy już otrzymamy kod karty, wystarczy doładować konto. W tym celu wracamy do naszego programu iTunes. W górnym pasku wybieramy Zaloguj się, jeżeli jeszcze nie jesteśmy zalogowani z automatu. Powracamy do tego samego miejsca, w którym szukaliśmy kategorii z najlepszymi bezpłatnymi aplikacjami, jednak tym razem zjeżdżamy na sam dół strony. Małymi literkami w sekcji Menage znajduje się odnośnik o nazwie Redeem. Klikamy go. Po przejściu na kolejną stronę zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu z karty iTunes Gift Card. Po jego wpisaniu i zaakceptowaniu możemy zacząć kupować płatne aplikacje do kwoty naszego doładowania.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro