Jak wybrać pokrowiec dla naszego smartfona?

Jak wybrać pokrowiec dla naszego smartfona?

Wybór pokrowca dla naszego smartfona wcale nie jest tak prostą sprawą, jak się może wydawać. W ofertach sprzedawców znajdziemy całą gamę najróżniejszych rodzajów etui. Jak jednak wybrać dla siebie to najodpowiedniejsze i czym poszczególne modele się od siebie różnią?

udostępnij

Piotr PestaPiotr Pesta / 11-12-2014

Po co w ogóle nam etui na smartfon?

Niewiele osób kupuje nowy smartfon z myślą, by używać go do momentu aż się sam – ze starości –rozpadnie. Większość kupujących po pewnym czasie chce raczej sprzedać swój nabytek i kupić coś nowszego. Dobrze więc, aby spieniężany przez nas smartfon nie wyglądał tak, jak by właśnie zetknął się z tornadem. Poza tym przecież dobrze dobrane etui nie tylko chroni urządzenie przed uszkodzeniem, ale także może je upiększyć.

Naturalnie, pokrowiec to nie tylko ochrona dla obudowy smartfona, która dzięki niemu tak szybko się nie niszczy. Pomaga on także chronić wnętrze i ekran urządzenia, np. podczas upadku. Silikonowe pokrowce najczęściej delikatnie wystają ponad wyświetlacz, więc gdy nasz drogocenny sprzęt spadnie tą stroną np. na chodnik – nie powinien tak łatwo się potłuc.

Jakie są rodzaje pokrowców?

  1. Poliwęglanowe – to twarde, wykonane z niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego pokrowce. Aby zobrazować wytrzymałość tego materiału, powiem tylko, że jest on używany do produkcji kuloodpornych szyb. Dodatkowo etui wykonane z poliwęglanu jest bardzo lekkie i dobrze chroni smartfon podczas upadku.
  2. Plastikowe – są dostępne w wielu kolorach, przez co mogą nieco pomóc spersonalizować naszego smartfona. Niewątpliwą zaletą plastikowych pokrowców jest to, że są one bardzo tanie, a przy tym dość odporne. Niestety, jak to z plastikiem bywa – podczas upadku może po prostu pęknąć.
  3. Wykonane z włókna węglowego – są bardzo wytrzymałe i niezwykle lekkie. Świetnie chronią przed uszkodzeniami, ale ich cena jest zazwyczaj wysoka.
  4. Silikonowe – jedne z najpopularniejszych pokrowców na smartfony. Są giętkie i świetnie się dopasowują do obudowy urządzenia. Zapewniają bardzo dobrą ochronę podczas upadku oraz zapobiegają przed wszelkiego rodzaju zadrapaniami.
  5. Skórzane – wyglądają bardzo efektownie i dobrze chronią przed zadrapaniami, jednak nie spodziewajmy się, że uchronią naszego smartfona podczas upadku równie dobrze, co np. pokrowiec silikonowy.
  6. Wodoszczelne – woda to jeden z najgorszych wrogów elektroniki. Urządzenie utopione w wodzie jest raczej bardzo ciężko uratować. Jeśli więc nasz smartfon nie jest wodoszczelny, a często przebywamy z nim np. na basenie albo lubimy go zabierać do łazienki, to może warto pomyśleć o wodoszczelnym etui. Niestety, o ile większość tego typu pokrowców pozwala na korzystanie z ekranu dotykowego, to wodoszczelny będziemy musieli zdjąć, aby wykonać rozmowę telefoniczną. Takie rozwiązanie jest więc niezbyt wygodne i powinniśmy je stosować tylko sporadycznie.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu pokrowca?

Jeśli mamy smartfon w kolorze białym, raczej unikałbym tanich, barwionych etui. Pod wpływem wilgoci mogą one zacząć barwić obudowę naszego smartfona. Dodatkowo, gdy jesteśmy użytkownikami, którzy dość często upuszczają telefon – kupmy pokrowiec z miękkiego materiału, dzięki czemu nasz smartfon takich upadków wytrzyma znacznie więcej.

Pamiętajmy także o ochronie ekranu. Pół biedy, jeśli producent naszego smartfona pokrył go odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass. Gdy jednak nie ma na nim Gorilla Glass (albo innego, odpornego na zarysowania szkła), to możemy być pewni, że po niedługim czasie użytkowania, dostrzeżemy pierwsze rysy. Warto więc pomyśleć o zakupie folii na wyświetlacz, zapobiegającej powstawaniu tego typu uszkodzeń.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro