Jak wybrać panel prysznicowy?

Relaksujący masaż przy dźwięku szumiącej wody nie jest już luksusem, który wymaga wizyty w SPA. Dzięki panelowi prysznicowemu możesz sobie na to pozwolić w każdej chwili w zaciszu własnej łazienki. Jak wybrać odpowiedni model?

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 28-05-2015 / aktualizacja: 16-10-2017

Panel prysznicowy wyposażony w dysze, słuchawki i łatwe sterowanie to duże udogodnienie w codziennym życiu. Sprawia, że chwile spędzone na pielęgnacji stają się prawdziwym ukojeniem po ciężkim dniu. Do niedawna takie rozwiązania były montowane jedynie podtynkowo. Obecnie nie trzeba decydować się na kosztowny remont, aby móc cieszyć się wszystkimi jego zaletami!

Panel prysznicowy – podstawowe parametry

Panel prysznicowy można zamontować w każdej łazience, w której ciśnienie instalacji wodnej ma około 3 bary. Jeżeli jest niższe, masaż może okazać się zbyt słaby. Montuje się go na powierzchni ściany w kabinie prysznicowej.

W większości przypadków jest to płyta wyposażona w słuchawki, dysze i pokrętła do regulacji temperatury oraz siły strumienia wody. Podczas zakupu warto brać pod uwagę wygląd panelu. Do wyboru są urządzenia wykonane z białego tworzywa sztucznego, metalu lub szkła, dlatego bez trudu dopasujesz je do stylu swojej łazienki.

Wyposażenie panelu prysznicowego daje gamę kombinacji używanych funkcji. Dzięki temu zyskujesz pełną kontrolę nad przebiegiem kąpieli. Do wyboru są modele z 1 lub 2 słuchawkami prysznicowymi. Możesz zdecydować się jedynie na tradycyjną słuchawkę osadzoną na elastycznym wężu lub dodatkowo na deszczownicę umieszczoną pod sufitem.

Dysze masujące w panelu prysznicowym

Jedną z najważniejszych zalet paneli prysznicowych są dysze masujące. Ich rozmieszczenie oraz ilość powinny być tak dostosowane do twojej budowy, aby podczas kąpieli bez trudu wykonać masaż całego ciała. W niektórych przypadkach niezbędne będzie użycie 6 lub 8 dysz, co zapewni wspaniałe doznania, zaś w innych wystarczy sprzęt wyposażony w 5 lub 3 źródła wody.

Dodatkowe funkcje paneli prysznicowych

Sama kąpiel i masaż to nie jedyne przydatne funkcje paneli prysznicowych. Pomysłowość projektantów sprawia, że urządzenia te oferują również inne praktyczne możliwości. Przydatnym rozwiązaniem są półki na kosmetyki kąpielowe. Dzięki nim będziesz mieć wszystko w zasięgu ręki. Dodatkowo warto zastanowić się nad udogodnieniem, jakim jest na przykład rozkładane siedzisko. Podświetlenie z możliwością zmiany jego koloru sprawi, że zwykłą codzienną czynność wykonasz w wyjątkowej atmosferze.

Panele prysznicowe – polecane modele

Różnorodność paneli prysznicowych dostępnych w sprzedaży sprawia, że z pewnością znajdziesz odpowiedni model, dopasowany do twoich potrzeb i preferencji. Na szczególną uwagę zasługują:

Panel prysznicowy Mauritius marki Invena – to panel wykonany ze stali nierdzewnej. Wyróżnia go futurystyczny design, który wprowadzi powiew nowoczesności do każdej łazienki. Kolumna została wyposażona w 6 regulowanych dysz do hydromasażu ciała, słuchawkę prysznicową oraz znajdującą się u góry deszczownicę z funkcją kaskady wodnej. Dodatkowym udogodnieniem jest termostat, który pozwala w łatwy sposób ustawić temperaturę wody. Zestaw kosztuje około 800 złotych.

Panel prysznicowy Royal marki Corsan – model ten został wykonany z odpornego na korozję aluminium. Deszczownica wyposażona jest w 65 dysz, zaś hydromasaż odbywa się 24 dyszami. Dostępna jest także funkcja kaskady oraz prysznica ręcznego. Podświetlenie LED zmienia kolory wraz ze wzrostem lub spadkiem temperatury strumienia wody. To urządzenie dostępne jest w kolorze białym, czarnym i czerwonym oraz kilku innych. Jego zakup to wydatek w granicach 900 złotych.

Panel prysznicowy Jura marki Corsan – to model, który przede wszystkim wyróżnia się swoim niebanalnym wyglądem. Kolumna panelu została wykonana z odpornego na wilgoć połączenia drewna tekowego z bambusowym. Dzięki temu otrzymano płytę o wyjątkowym wzorze usłojenia, które znacząco wpływa na wystrój łazienki. Zawiera deszczownicę z 96 dyszami, 6 regulowanych punktów do hydromasażu oraz słuchawkę prysznica ręcznego. Ten egzemplarz kosztuje około 1400 złotych.

Odrobina relaksu w codziennym życiu to coś, o czym marzy niemal każdy! Dzięki panelowi prysznicowemu nie musisz wydawać majątku na wizyty w SPA, a na rozpieszczający ciało masaż możesz pozwolić sobie zawsze, kiedy tego potrzebujesz.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro