Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Jak wybrać najlepsze skórki gimnastyczne?

Aby trenować CrossFit, nie musimy dokonywać wielkich inwestycji. Wystarczą krótkie spodenki, para trampek i możesz zaczynać WOD (Workout of the Day). Jednak, jak z każdą modną aktywnością bywa, po pewnym czasie zaczynamy pragnąć wejść w posiadanie różnych przydatnych gadżetów. Do nich zdecydowanie należą skórki gimnastyczne. Jak wybrać te najlepsze?

Filip Antoszewski
Filip Antoszewski 08-07-2019

Czas czytania: 3 min

FacebookTwitter

Jak wybrać najlepsze skórki gimnastyczne?

Picsil Azor 3

Jeden z najbardziej popularnych modeli. Jeśli wybierzemy się na jakiekolwiek zawody CrossFit, jest praktycznie pewne, że większość zawodników będzie korzystać właśnie z nich. Picsil Azor łatwo dostrzec dzięki charakterystycznej wersji kolorystycznej, najpopularniejszy model zwykle kupowany jest w wariancie limonkowym. Skórki mają otwory na trzy palce i są wykonane z wytrzymałej syntetycznej skóry. Uważam, że właśnie odporność na uszkodzenia jest ich największą zaletą – należę do cięższych zawodników i tańsze modele z plastikowym zapięciem zwykle starczały mi na 2–3 miesiące. Z Azor 3 korzystam już prawie rok i skórki dalej sprawdzają się świetnie. Z tego powodu uważam, że są warte swojej ceny, mimo iż przewyższa ona średnią rynkową nawet dwukrotnie.

Training Showroom Grip

Świetny wybór dla początkujących miłośników CrossFitu lub osób trenujących sporadycznie. Solidny rzep sprawia, że nie rozepną się niespodziewanie, zaś materiał, z którego zostały wykonane, jest przyjemny w dotyku, a zarazem mocno trzyma się drążka. Są dość cienkie w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. Dla wielu osób będzie to wadą, jednak takie rozwiązanie ma swoje plusy. Ćwiczący z mniejszymi dłońmi (przede wszystkim kobiety) mają często problem z dłuższym utrzymaniem się w zwisie na drążku. Jeśli do obwodu drążka dodamy jeszcze gruby materiał, sytuacja staje się naprawdę beznadziejna. Dzięki cieńszej skórce negatywny wpływ na wytrzymałość naszego chwytu będzie ograniczony. Osoby, których dotyka powyższy problem, zwykle są lżejsze, dlatego ryzyko zniszczenia sprzętu nie będzie tak duże jak w przypadku bardziej masywnych entuzjastów treningu.

Skórki bez otworów na palce

Stosownie takich skórek wymaga od nas większej kontroli podczas chwytania drążka. Musimy zadbać, by materiał ułożył się właściwie. Olbrzymią zaletą tego rozwiązania jest szybkość, z jaką możemy zmieniać ćwiczenia. Jeśli jedno z nich wymaga ochrony dłoni, a w drugim mogłaby ona przeszkadzać (połączenie podciągania na drążku oraz chodzenia na rękach), możemy przejść do kolejnego ruchu niezwłocznie. Wystarczy puścić drążek i nasze dłonie są wolne. Jeżeli jesteś na poziomie, na którym każda sekunda ma znaczenie, to rozwiązanie dla Ciebie.

Skórki 2 w 1

Ochrona dłoni oraz stabilizacja nadgarstków za pomocą jednego akcesorium. Świetne rozwiązanie dla osób, które odczuwają ból nadgarstków podczas treningu. Oczywiście, da się założyć osobno usztywniacz na nadgarstki i skórki, jednak takie rozwiązanie jest niewygodne oraz wymaga czasu, który podczas treningu CrossFit jest na wagę złota. Skórki są dość cienkie, przez co nie zapewnią nam maksymalnej ochrony, dlatego uważam, że nie warto decydować się na to rozwiązanie bez powodu. Zrób to tylko wtedy, gdy masz naprawdę uciążliwy problem z nadgarstkami. W końcu jest to kompromis, a na te warto iść tylko, gdy jest to konieczne.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro