Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jak ukryć pralkę w łazience?

Pralka to nieodłączny element każdego mieszkania. Trudno bowiem wyobrazić sobie gospodarstwo domowe, które nie byłoby wyposażone w ten sprzęt. Najczęściej pralka jest ulokowana w łazience, ale niestety jej praktyczne zastosowanie często nie idzie w parze z samą funkcjonalnością. Podpowiadamy, jak zatem ją ukryć, aby nie zaburzała aranżacji naszego wnętrza.

Karina Mączyńska
Karina Mączyńska 20-07-2015

Czas czytania: 4 min

zamknij

Jak ukryć pralkę w łazience?

Pralka we wnęce

Jeśli mamy taką możliwość, możemy ukryć pralkę we wnęce łazienkowej. Pamiętajmy jednak, że to rozwiązanie będzie idealne, w przypadku gdy nasza pralka jest otwierana od góry. Lecz zanim zdecydujemy się na ten wariant, musimy porównać wymiary pralki z wymiarami wnęki. Ma to duże znaczenie z tego względu, że należy zachować około 10 centymetrów odstępu, aby pralka była łatwo wysuwalna. Konieczne jest także, aby zawór wody znajdował się nad pralką. Wnęka sama w sobie jest niezwykle funkcjonalna, ponieważ jeśli mamy do dyspozycji wysoką wnękę, możemy nad pralką zamontować półki, schowki czy nawet wieszaki.

Pralka w szafce

Kolejnym, równie ciekawym pomysłem jest zabudowanie pralki w formie szafki. Dzięki temu całość zgrabnie wkomponuje się w nasze wnętrze i stworzy jednolity charakter umeblowania. Szafka może być nie tylko otwierana tradycyjnie, ale także z wykorzystaniem oryginalnych rozwiązań, między innymi żaluzji czy rolet. Dobrym rozwiązaniem w łazience okażą się również przesuwane drzwi z lustrem.

Pralka pod blatem

Blat w łazience to dodatkowa powierzchnia użytkowa, pod którą może być umieszczona pralka. Jeśli zależy nam na tym, aby choć częściowo ją ukryć w łazience, to właśnie blat będzie stanowił idealne rozwiązanie. Ponadto może stanowić on przedłużenie blatu umywalkowego. Oprócz tego, że urządzenie będzie ukryte, my także zyskamy dodatkową przestrzeń na ręczniki, kosmetyki czy chemię czyszczącą. Warto jednak pamiętać, aby tuż obok urządzenia zostawić wolną przestrzeń. Jest to ważne z tego względu, żeby pralka podczas wykonywania prania nie naruszyła konstrukcji blatu.

Pralka za drzwiami

Równie pomysłowym wariantem będzie podzielenie łazienki na dwie części, tak aby stworzyć również miejsce na pralkę, łącznie ze wszystkimi akcesoriami łazienkowymi. Tworzenie dwóch osobnych pomieszczeń to duża zaleta, jednak takie rozwiązanie wymaga także sporej przestrzeni. Wbrew pozorom nie musimy wcale odseparowywać tak zwanej pralni od reszty łazienki, a wręcz przeciwnie – możemy jedynie oddzielić od siebie te dwa pomieszczenia np. ściankami kolankowymi. Takie rozwiązanie nie tylko uatrakcyjni przestrzeń, ale także okaże się niezwykle praktyczne.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Pamiętajmy, że wydzielenie przestrzeni czy też zaaranżowanie kącika na pralkę to nie wszystko. Zanim zaczniemy zastanawiać się nad właściwym rozwiązaniem, warto rozważyć kwestię doboru pralki – jaki rodzaj okaże się dla nas najlepszy? Istnieją dwa główne modele, tradycyjne otwierane od frontu oraz te, które ładujemy od góry. Oprócz programów, które różnią się w zależności od producenta, pralki te charakteryzuje inna szerokość. Pierwszy model jest szerszy, ale za to płytszy, zaś model drugi na odwrót. Ponadto należy pamiętać, że pralki w trakcie pracy wibrują, co może powodować przesuwanie się urządzenia oraz obtarcia blatów czy innej obudowy. Dlatego montując pralkę, pamiętajmy o pozostawieniu przestrzeni, która umożliwi prawidłowe działanie sprzętu.Choć wydawać by się mogło, że ciekawa aranżacja pralki w łazience graniczy z cudem, to nic bardziej mylnego. Wystarczy jedynie w oryginalny sposób wkomponować ją w ogólny wystrój wnętrza naszej łazienki, a tym samym sprawimy, że nie będzie ona przeszkadzać w codziennych czynnościach i nie będzie zaburzała stylistyki pomieszczenia.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro