Aktualnie trwają przerwy techniczne w wielu bankach oraz PayU. Do godziny 8:00 możesz napotkać problemy z płatnościami.

Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jak szybko może zwrócić się zakup kompresora olejowego?

Kompresor olejowy to urządzenie, bez którego trudno przeprowadzić wiele prac konserwacyjnych i serwisowych przy samochodzie. Czy warto zatem zainwestować w jego zakup? Ile kosztują podstawowe produkty?

Paweł Szyszka
Paweł Szyszka 26-04-2018

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter
zamknij

Jak szybko może zwrócić się zakup kompresora olejowego?

Zastosowania kompresora olejowego

Kompresor olejowy to urządzenie stworzone do wykonywania trudnych prac i wyposażone w tłokowy silnik pozwalający na intensywną jego eksploatację. Dzięki wytworzeniu dużej ilości sprężonego powietrza, możliwe jest zasilenie wielu różnych, wymagających narzędzi. Z tego powodu kompresor stanowi jedną z podstawowych maszyn wykorzystywanych przez lakierników samochodowych. Urządzenie napędza bowiem pistolet lakierniczy, a ten gwarantuje precyzyjne nanoszenie warstw farby na malowany element, minimalizując w ten sposób prawdopodobieństwo wystąpienia nieestetycznych zacieków czy innych skaz.

Kompresor to także nieodzowny element wyposażenia każdego profesjonalnego warsztatu samochodowego. Umożliwia zasilenie narzędzi pneumatycznych, które znacząco ułatwiają odkręcanie zapieczonych nakrętek, występujących chociażby w elementach zawieszenia czy piastach kół. Do kompresora podłączymy także ropownicę pozwalającą na rozpylenie pod ciśnieniem preparatów do zabezpieczenia antykorozyjnego i innych cieczy. To oczywiście nie wszystkie, ale najważniejsze zastosowania sprężonego powietrza.

Komu opłaci się zakup kompresora?

Kompresor nie jest urządzeniem tanim, dodatkowo zajmuje sporo miejsca, a jego waga przekracza nawet 50 kg. Te negatywne cechy mogą z pewnością zniechęcić do zakupu, szczególnie, że kompresor sam w sobie, bez podłączenia dodatkowych narzędzi, jest praktycznie bezużyteczny. Jednak jeśli posiadamy dryg do majsterkowania, to wyposażenie przydomowego garażu w tego typu maszynę może się szybko zwrócić. Czasem wystarczy przeprowadzenie jednej poważniejszej naprawy samochodu, aby kwota wydana na kompresor wróciła do kieszeni właściciela w postaci pieniędzy zaoszczędzonych na usługach mechanika.

Jeśli zdecydujemy się na zakup pistoletu lakierniczego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć próbę samodzielnego malowania uszkodzonego zderzaka czy innych elementów blacharskich. Dzięki kompresorowi z łatwością odświeżymy meble ogrodowe i ułatwimy sobie sezonową wymianę kół. Wiele zależy więc od naszych umiejętności, kreatywności oraz zdolności manualnych, a kompresor może stać się nawet przyczynkiem do rozpoczęcia działalności zarobkowej opartej o jego wykorzystanie.

Dobór właściwego urządzenia

Z punktu widzenia kupującego istotny jest wybór urządzenia dobrze dopasowanego do profilu przewidywanych zastosowań. Warto zatem w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie wymagania posiadają narzędzia pneumatyczne, których wykorzystaniem jesteśmy zainteresowani. Do zasilenia ropownicy czy podstawowych modeli pistoletów lakierniczych wystarczy kompresor o średniej wydajności (ok. 200–250 l/min).

Sprawne napędzenie kluczy pneumatycznych o dużym momencie będzie natomiast wymagać posiadania mocnej maszyny o deklarowanym przepływie powietrza przekraczającym 350–400 l/min.

Kompresory olejowe takich marek jak Bass czy Kraft&Dele można kupić już od kilkuset złotych. Są to jednak produkty przeznaczone przede wszystkim do niskiej i średniej intensywności użytkowania. Ceny profesjonalnych i wytrzymałych urządzeń, jak chociażby firmy Gudepol, mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro