Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jak płacić za gry i aplikacje bez karty kredytowej?

Gry i aplikacje można kupować online, ale dla wielu osób proces płatności jest barierą. Są na szczęście sposoby, by płacić za treści cyfrowe bez karty kredytowej. Można w tym celu nabyć specjalne przedpłacone karty, które w dodatku idealnie nadają się na gwiazdkowy prezent.

Jak płacić za gry i aplikacje bez karty kredytowej?

Zakup gier i aplikacji na komputery, konsole do gier i urządzenia mobilne zwykle wymaga podania danych karty kredytowej. W większości wypadków da się za cyfrowe treści zapłacić również zwyczajną kartą debetową, ale nie każdego satysfakcjonuje takie rozwiązanie. Na szczęście jest sposób, by kupować bez podawania danych swojej karty płatniczej.

Xbox Live

W przypadku usługi Xbox Live można skorzystać ze specjalnych kuponów. Kredyty prepaid kupujemy w formie specjalnych kart, które dodają do konta użytkownika w modelu prepaid określoną kwotę. W sprzedaży są karty przyznające 50 zł, 70 zł, 100 zł lub 200 zł do wydania na gry z usługi Xbox Live. Zdarza się, że takie karty są nieznacznie tańsze, niż dopisywane przez nich środki do wykorzystania przy płaceniu za zakupy.

PlayStation Store

Analogicznie wygląda to w przypadku konkurencyjnej konsoli od Sony. Za zakupy w PlayStation Store można płacić kartami prepaid. W sprzedaży znajdziemy karty doładowujące konto na kwotę 15 zł, 20 zł, 25 zł, 36 zł, 70 zł, 100 zł lub 200 zł. W formie karty można zakupić też abonament na usługę PlayStation Plus, która pozwala na granie w gry online i przechowywanie stanów rozgrywki w chmurze oraz daje dostęp do kilku darmowych gier w miesiącu.

Android – Google Play

Bardzo podobnie wygląda to w przypadku systemu Android. Kupując lub otrzymując doładowanie prepaid Google Play i przepisując z niego kod w aplikacji cyfrowego sklepu Google, można do swojego konta przypisać środki. Złotówki na koncie wykorzystamy na zakupy nie tylko gier i aplikacji, ale też innych wirtualnych dóbr. W sprzedaży są karty na kwotę 20, 25, 30, 40, 50, 75 i 150 zł.

iPhone – AppStore

Z bliźniaczego rozwiązania mogą skorzystać użytkownicy platformy Apple'a. Karty prepaid, dodające fundusze do konta Cloud, zużytkujemy w AppStore na zakup gier i programów oraz rozmaitych treści multimedialnych, takich jak filmy lub ebooki. W sprzedaży są karty na kwotę 50, 100 i 150 zł.

Podsumowanie

Wbrew obiegowej opinii posiadanie karty kredytowej nie jest wymagane, by płacić za cyfrowe treści. Za programy na najróżniejsze platformy można uiszczać opłaty w modelu prepaid. Dotyczy to zarówno sklepów z tytułami na konsole, a także sprzęty mobilne. W ten sposób rozliczymy się nie tylko za gry, ale również za płatne aplikacje użytkowe.

Karta prepaid do usługi Xbox Live i PlayStation Store, a także sklepów Google Play i Apple AppStore, może być świetnym upominkiem na święta dla zapalonego gracza. Zamiast kupować grę, która może się nie spodobać bliskiej nam osobie, ofiarujmy w prezencie środki, które wykorzysta na zakup wymarzonego tytułu.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro