Jak nakładać hybrydę – kolejność wykonania krok po kroku

Jak nakładać hybrydę – kolejność wykonania krok po kroku

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, która łączy zalety klasycznych i żelowych lakierów do paznokci. Paznokcie pokryte hybrydą pięknie błyszczą oraz są odporne na odpryskiwanie i uszkodzenia aż do 3 tygodni. Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie, zaopatrując się wcześniej w lampę UV.

udostępnij

Magdalena DurakMagdalena Durak / 12-04-2019

Niezbędne akcesoria do stylizacji paznokci można skompletować oddzielnie bądź kupić gotowy zestaw do manicure'u hybrydowego.

Do wykonania manicure’u hybrydowego potrzeba:

Jak nakładać hybrydę - gif

W pierwszej kolejności należy zdezynfekować dłonie, aby zapobiec stanom zapalnym. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie paznokci, czyli nadanie im kształtu, wyrównanie krawędzi, odsunięcie i usunięcie skórek oraz zmatowienie i odtłuszczenie płytki.

Na paznokcie należy nałożyć specjalną bazę pod hybrydę, a następnie dwie cienkie warstwy lakieru hybrydowego, uważając, aby nie zalać lakierem skórek. Podczas aplikacji lakieru trzeba pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia (jego podstawy) i powtórnego przeciągnięciu pędzelka po całej długości paznokcia, aby idealnie wyrównać jego powierzchnię.

Każda warstwa nałożonego lakieru musi zostać utwardzona w lampie UV. Czas naświetlania zależy od rodzaju urządzenia i jest opisany w instrukcji. Manicure hybrydowy należy utrwalić, wykorzystując do tego specjalny lakier top, który również trzeba utwardzić w lampie. Paznokcie hybrydowe wystarczy na koniec odtłuścić nail cleanerem, a w skórki wetrzeć ulubioną oliwkę.

Zobacz zestawy do wykonania hybrydy

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro