Jak kupić buty do squasha?

Jak kupić buty do squasha?

Wszyscy, którzy chociaż raz mieli styczność ze sportem, jakim jest squash, zdają sobie sprawę, iż opiera się on na wysiłku fizycznym, aktywizującym wszystkie partie mięśni. Wobec tego istotnym czynnikiem, gwarantującym sukces w tej dyscyplinie sportowej, jest wybór odpowiedniego obuwia. Kupno dobrych butów to podstawa, która, chociaż nie zapewnia graczom sportowego triumfu, to znacznie ich do niego przybliża.

udostępnij

Łukasz KolasaŁukasz Kolasa / 14-06-2016

Squash jest sportem, który polega na w odbijaniu piłki o ścianę, w taki sposób, aby utrudnić przeciwnikowi efektywnie wykonanie kolejnego odbicia. Dlatego też bardzo ważnymi aspektami w tej grze są uwarunkowania psychofizyczne, w tym przede wszystkim szybkość reakcji. Duży wpływ na nią ma dobór odpowiedniego do stopy obuwia, które musi być przede wszystkim dobrze dopasowane.

Buty halowe

Jednym z najbardziej oczywistych, a zarazem najczęstszych wyborów graczy w squasha dotyczących obuwia są buty halowe. Znajdą one bardzo dobre zastosowanie szczególnie w odniesieniu do graczy, którzy uprawiają ten sport sporadycznie, urozmaicając go sobie np. grą w kosza czy w siatkę. Buty halowe mają to do siebie, że są uniwersalne, przez co, jeżeli jesteśmy amatorami i nie chcemy jakoś specjalnie rozwijać się w tej dyscyplinie sportowej, sprawdzą się doskonale. Jednak nawet wśród popularnych halówek mogą wystąpić trefne egzemplarze, dlatego chcąc, aby buty posłużyły nam nie tylko jeden sezon, ale wiele lat, lepiej nie kierować się przede wszystkim ich ceną. Wśród wyznaczników dobrego obuwia, dedykowanego do gry w squasha znajduje się: wytrzymałość, wentylacja, amortyzacja, przyczepność oraz podeszwa, która nie będzie pozostawiała śladów na parkiecie. Chociaż ostatni z wymienionych aspektów, może wydawać się graczom najmniej ważny, to w praktyce często okazuje się dużą barierą, gdyż gracze w nieodpowiednim (takim, który rysuje parkiet) obuwiu nie są wpuszczani do klubu.

Specjalistyczne buty do gry w squasha

Na rynku można znaleźć kilkanaście marek zajmujących się produkcją butów do gry squasha, które są szczególnie popularne wśród profesjonalnych graczy, lub rozwijających tkwiący w tej dyscyplinie sportu potencjał. Jedną z marek, oferujących buty do gry w squasha jest – Asics Gel.Wśród zalet butów wyprodukowanych przez tę firmę znajduje się specjalny system, zapewniający graczowi swobodne – naturalne poruszanie. Ponadto buty te przystosowane są do zmieniających się na parkiecie warunków, doskonale sprawdzą się zarówno gdy jest on suchy, jak i mokry. Kolejną ich zaletą jest optymalna amortyzacja oraz bardzo dobra, za sprawą materiału, z którego zostały wykonane, wentylacja. Head Radical Pro II to kolejny popularny typ butów do gry w squasha. Słyną one przede wszystkim ze swojej wytrzymałości oraz doskonałego przystosowania do stopy gracza. Ponadto dzięki swojej specyficznej, jak na ten typ butów budowie, posiadają funkcję stabilizacji kostki, dzięki czemu trudniej o jej skręcenie w czasie gry. W następnej kolejności należy wymienić markę – Prince, w asortymencie, której znajduje się klika modeli przystosowanych do gry w squasha. Buty te mają to do siebie, że skonstruowane są w sposób, zapobiegający urazom palców u stóp. Nie bez znaczenia jest także doskonała amortyzacja, zapewniająca bardzo dobre odbicie, co jest ważnym elementem przy uprawianiu tej dyscypliny sportu. Obok wyżej wymienionych marek nie sposób nie dodać Hi-tec– firmy, produkującej buty na podstawie najnowszych technologicznych osiągnięć w tej dziedzinie. Podeszwa jednego z najnowszych modeli tej marki, Hi Tec M 106, została stworzona z czterech różnych materiałów, po to, aby zapewnić graczowi lepszą kontrolę ruchu. Ponadto w tym obuwiu palce wszystkich wielbicieli squasha są w pełni zabezpieczone.

Gracze, którzy cechują się profesjonalnym podejściem do squasha, muszą brać pod uwagę, że odpowiednie wybrane i dopasowane do indywidualnych preferencji obuwie to wydatek z rzędu kilkuset złotych. Oczywiście można znaleźć tańsze modele, jednakże warto zainwestować w lepsze i bardziej profesjonalne obuwie, które stanie się naszym wiernym towarzyszem w grze co najmniej na kilka dobrych lat.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro