Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Jak dobrać biżuterię do lekkiego jesiennego płaszcza?

Jesienne stylizacje z płaszczem w roli głównej nie muszą być nudne. Wystarczy do okrycia wierzchniego dodać elementy skupiające uwagę, dodające blasku i po prostu wzbogacające kreację, a jesień może stać się żywsza i bardziej kolorowa. Oto kilka sposobów, jak dobrać biżuterię do płaszcza.

Ewa Rycerz Ewa Rycerz / 11-10-2017

Dobór biżuterii do płaszcza, szczególnie jesienią, gdy wieje i siąpi, nie jest prostą sprawą. Oczywiście ze względu na to, że wszystko, co znajduje się pod wierzchnim okryciem, jest przykryte, raczej rezygnujemy z naszyjników i wisiorów. Zdecydowanie lepszym wyjściem są bransoletki, kolczyki oraz broszki. A te ostatnie stają się coraz bardziej popularne. Nie warto jednak przypinać ich kilku na raz. Lepiej wybrać taką broszkę, która będzie pasować do stylu płaszcza. Ale po kolei.

Płaszcz i kolczyki

Doskonałym uzupełnieniem jesiennego płaszcza mogą być kolczyki. Szczególnie będą one pasować do okryć skromnych, zapinanych na suwak bądź jeden rząd guzików. W takim przypadku dobrane kolczyki nie będą przysłowiowym „kwiatkiem do kożucha”, lecz faktycznie pożądanym dodatkiem.

kolczyki do jesiennego plaszcza

Jakie modele najlepiej dobrać? To zależy od ciebie. Warunek jest jeden – kolczyki powinny być widoczne, a co za tym idzie duże. Taki element garderoby będzie rzucał się w oczy i niejako kontrastował z płaszczem. Wybierz kolczyki długie i błyszczące – mogą być srebrne lub wykonane z tworzywa. Uważaj tylko, by nie przeszkadzały ci, nie wplątywały się ani we włosy, ani w chustkę czy szalik. Jeśli istnieje takie ryzyko, dobierz kolczyki krótsze, na sztywnym haczyku. Mogą być to cyrkoniowe kwiaty albo nieokreślone kształty.

Płaszcz i broszka

Oprócz kolczyków również broszki mogą być ciekawym dodatkiem do płaszcza jesiennego. Jakie są zasady ich dobierania? Trzymać się trzeba podobnych, jak w przypadku kolczyków, zasad, które można sprowadzić do jednej: ma być wyraźnie, ale lepiej nie przesadzić. Dlatego w kwestii broszek należy być ostrożnym. Ich kształt, kolor i wielkość najlepiej dobierać bezpośrednio do płaszcza. Jeśli zależy ci na eleganckim looku, przypnij broszkę w kształcie kwiatu, łodygi liścia czy motyla. Broszki dodają uroku i szarmancji. Doskonale pasować będą do miejskiego stylu, ale w przypadku sportowego z pewnością się nie sprawdzą.

Płaszcz a bransoletka

Z kolei bransoletka lub zegarek mogą być ważnym elementem w stylizacji z płaszczem o rękawie 3/4 w roli głównej, ale nie tylko. Zdarza się, że bransoletkę widać po wyprostowaniu ramienia – warto, by i ona pasowała do tego okrycia. Jaką założyć? Jeśli nosisz płaszcz w chłodnych, stonowanych kolorach, strzałem w dziesiątkę będzie bransoleta srebrna lub wykonana z materiałów o podobnych barwach. Do ciepłych kolorów płaszcza dobierz ozdobę o barwach podobnych. Może zdecydujesz się na perły bądź kamienie? Z pewnością będą oryginalnym dodatkiem.

Płaszcz a pasek

W przypadku pasków rzecz wygląda podobnie. Trzeba przy tym pamiętać, że nie do każdego modelu płaszcza pasek będzie pasował. Wybieramy go raczej do okryć przylegających do sylwetki lub takich, które mają szlufki. Obecnie nie jest to jednak zasadą nie do złamania, zdarza się bowiem, że takie odważne decyzje dodają uroku i stylu. Lekki jesienny płaszcz możesz przepasać skórzanym cienkim paskiem. Podkreślisz talię, a jednocześnie dodasz stylizacji oryginalności.