Jak bezpiecznie rozjaśniać włosy?

Włosy w kolorze blond to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda miała to szczęście, aby urodzić się ze słomkowymi kosmykami. Sposobem, aby osiągnąć cel, jest rozjaśnianie. Warto jednak wziąć pod uwagę wszelkie aspekty tego zabiegu.

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 16-03-2017

Rozjaśnianie włosów należy do najtrudniejszych i najbardziej ingerujących w kondycję włosa zabiegów, jakie można wykonać. Warto poprosić o poradę doświadczonego fryzjera, który oceni stan włosów i przewidzi możliwe rezultaty zabiegu. Chcesz zabrać się do tego samodzielnie? Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz odpowiednią metodę!

Rozjaśniacz – jak go używać w bezpieczny sposób?

Rozjaśnianie włosów polega na pozbawieniu ich naturalnego barwnika za sprawą reakcji utleniania z wykorzystaniem nadtlenku wodoru. Używając czystego rozjaśniacza, należy ściśle stosować się do zaleceń zawartych na opakowaniu. Zbyt krótkie utrzymanie preparatu na głowie może nie dać zamierzonych rezultatów. Zbyt długie przetrzymanie lub kilkukrotna aplikacja to prosta droga do przesuszenia włosów, zniszczenia ich struktury, a także podrażnienia skóry.

Szampony i odżywki rozjaśniające

W odpowiedzi na potrzeby kobiet na rynku pojawiły się szampony i odżywki do włosów o działaniu rozjaśniającym. Znajdziesz je w portfolio takich marek jak Matrix czy John Frieda i kilku innych. Ich formuła polega na delikatnym działaniu naturalnych składników, bez zawartości amoniaku ani wody utlenionej. Przeznaczone są do codziennego użytku, a efekt rozświetlenia pojawia się stopniowo. Można stosować zarówno na naturalne, jak i farbowane włosy. Takie produkty nie pozwalają uzyskać kolosalnej różnicy, jednak dla wielu osób subtelne refleksy podobne do tych, które pojawiają się latem, to coś, co w zupełności spełnia ich potrzeby. Warto pokusić się o ich przetestowanie, zanim sięgnie się po radykalne środki!

Kąpiel rozjaśniająca DIY

Jeśli koniecznie chcesz użyć rozjaśniacza, wypróbuj kąpiel rozjaśniającą. Prócz wspomnianego wcześniej produktu potrzebujesz jeszcze zwykłego szamponu oraz odżywki. Dzięki szamponowi całość będzie łatwa do nałożenia i lekko się spieni, co ułatwi wmasowanie produktów w całą długość włosów. Odżywka zapewni ochronę podczas zabiegu. Taka mieszanka zawiera o wiele mniejsze stężenie rozjaśniacza, co z pewnością przysłuży twoim włosom. Całość trzymaj na głowie przez około pół godziny, stale sprawdzając kolor w lustrze. Na koniec spłucz i ponownie nałóż maskę.

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Chemiczne produkty budzą twoje obawy? Postaw na domowe sposoby. Zmiana będzie niewielka, ale za to możesz mieć pewność, że jest o wiele bezpieczniejsza niż wspomniany wyżej rozjaśniacz. Dobrym pomysłem jest płukanka z naparu rumianku. Wystarczy spłukać nią umyte włosy, a zabieg powtarzać kilkukrotnie na przestrzeni tygodnia. Maską, która również może dać zadowalające efekty, jest połączenie miodu, wody i soku z cytryny. Taką mieszaninę należy pozostawić pod foliowym czepkiem przez co najmniej dwie godziny.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Włosy rozjaśniane są skłonne do przesuszania oraz kruszenia. Nieodpowiednio traktowane staną się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku i łamliwe. Kluczem do pięknej fryzury w kolorze blond jest staranna pielęgnacja nastawiona na odżywianie i nawilżanie. Wybieraj produkty przeznaczone do włosów rozjaśnianych, zawierające naturalne olejki. Preparaty do stylizacji nie powinny mieć w sobie alkoholu. Warto również ograniczyć użycie prostownicy, lokówki oraz suszarki.

Jasne włosy mają swój niepowtarzalny urok. Jeśli ty również marzysz o ich rozjaśnieniu, podejdź do sprawy w sposób rozważny! Wypróbuj naturalne i mniej inwazyjne metody na początku. Być może efekt, jaki uzyskasz, będzie wystarczający. Jeśli zdecydujesz się na rozjaśniacz, koniecznie zastosuj się do powyższych rad.

podziel się

Na czasie