„Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” – recenzja

Mutliplatformowa gra wideo od twórców serii „Mortal Kombat” o tytule „Injustice: Gods Among Us” dostępna jest na komputery PC oraz konsole poprzedniej i obecnej generacji. Wśród postaci oddanych pod kontrolę gracza znalazł się między innymi Superman, Batman i Joker. „Injustice” to bardzo udany tytuł, który zainteresuje wszystkich miłośników bijatyk oraz fanów wydawnictwa DC Comics.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 07-12-2014

„Injustice: Gods Among Us” dostępna jest na konsole Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz na komputery osobiste. Gra w edycji „Ultimate Edition” została wzbogacona o dodatkowe elementy, w tym kilka grywalnych postaci niedostępnych w podstawowej wersji.

„Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” – bardzo udana bijatyka

Grę przygotowaną na mocy umowy z DC Comics przygotowało studio NetherRealm odpowiedzialne za serię „Mortal Kombat”. Bijatyka, w której postaciami są bohaterowie z kart komiksów, jest nad wyraz udanym produktem dającym mnóstwo frajdy. To dopracowana gra bez większych wad.

W „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” bawić można się na kilka sposobów. Do dyspozycji gracza oddany został nie tylko bogaty tryb multiplayer, ale także kilkugodzinna kampania z bardzo dobrze napisaną, choć liniową historią. Pomiędzy walkami odgrywane są długie sekwencje filmowe.

Tryb multiplayer największą zaletą „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition”

Kampania, bardzo rozbudowany moduł treningowy i wyzwania dla jednego gracza to tylko dodatek. Bijatyki na konsole i komputery stacjonarne są nastawione głównie na zmagania wieloosobowe. Gracz może toczyć pojedynki z przyjaciółmi na tym samym ekranie lub rzucać wyzwanie przeciwnikom z całego świata przez Internet – i to w kilku różnych trybach. Gra jest bardzo przyjemna w odbiorze, a gracz może budować swoją kartę postaci, zdobywać kolejne poziomy itp.

Walki są bardzo widowiskowe, a plansze, tak jak bohaterowie, są żywcem wyjęte z kart komiksów. Mapy są szczegółowe, dopracowane i interaktywne. Można używać przedmiotów i przenosić się do innych lokacji. Pula ciosów jest bardzo bogata, a każda z postaci ma własne super moce. Jedyne, czego zabrakło, to odpowiednik ruchów kończących walkę nazwanych w „Mortal Kombat” ciosami Fatality. Gra jest też nieco mniej wymagająca niż klasyczne serie konsolowych bijatyk.

„Injustice” nie jest klonem „Mortal Kombat”

W „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” widać doświadczenie twórców z NetherRealm przy projektowaniu bijatyk. Gra nie jest jednak wyłącznie kalką poprzednich tytułów wydawnictwa z nową i śliczną grafiką, a twórcy naprawdę przyłożyli się do nowego produktu.

Widać oczywiście pewne podobieństwa pomiędzy produkcjami. Miłym dodatkiem są znane z „Mortal Kombat” różne elementy bonusowe odblokowywane za osiąganie postępów w grze. Gracze mogą uzyskać w „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” dostęp do szkiców koncepcyjnych i modeli postaci.

Postaci nie nudzą się zbyt szybko

Twórcy serii „Mortal Kombat” odpowiedzialni za powstanie „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” bardzo dobrze wykorzystali postaci pochodzące z komiksowego uniwersum, a plejada grywalnych bohaterów jest bogata. Postaci są zróżnicowane nie tylko pod względem wyglądu, ale także statystyk i specjalnych ataków.

Dla każdej postaci trzeba opracować nieco inną taktykę, ale sprawia to, że przy grze można spędzić bardzo dużo czasu i wcale się nie nudzić. Tak jak na kartach komiksów, tak i w grze można znaleźć słabszych i silniejszych bohaterów i nie widać zawyżania postaci słabszych w materiałach źródłowych dla zbalansowania rozgrywki.

Podsumowanie

Do ważniejszych zalet „Injustice: Gods Among Us” można zaliczyć bardzo dobrze poprowadzoną kampanię dla jednego gracza o interesującej fabule, której często brakuje w bijatykach. Esencją gry jest jednak przemyślany i dający dużo radości tryb wieloosobowy. Sterowanie nie sprawia większych trudności (pod warunkiem skorzystania z pada).

Gra jest dobrze zoptymalizowana zarówno na konsolach, jak i w wersji na PC. Rozgrywka jest dynamiczna, ale też łatwa do opanowania przez początkujących. Fani Supermana, Batmana i Jokera będą w siódmym niebie, ale przy „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” będą się bardzo dobrze bawić również osoby niezaznajomione z ofertą wydawnictwa DC Comics.

Wymagania sprzętowe „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition”

Minimalne:

 • System operacyjny: 32-bit Windows 7/Windows 8/Vista
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon X2 2.8 GHz
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce 8800 GTS lub Radeon HD 3850
 • DirectX: wersja 10
 • Miejsce na dysku: 21 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7/Windows 8/Vista
 • Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz, AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz lub lepszy
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 560 lub Radeon HD 6950
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni

Dostępność

Gra „Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition” dostępna jest na: PC, PS3, PS4, Xbox 360.

Źródło okładki: www.dccomics.com

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro