„inFamous: Second Son” – recenzja gry

„inFamous: Second Son” to jedna z pierwszych gier wydanych na konsolę Sony PlayStation 4, która nie ukazała się na komputerach osobistych i konsoli Xbox One od Microsoftu. Gracz steruje młodym chłopakiem, który staje się Przewodnikiem i dostaje dostęp do supermocy.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 09-06-2015

Na konsolę PlayStation 3 wydane zostały dwie pierwsze części gier z cyklu „inFamous”. Studio Sucker Punch wprowadziło w nich graczy w fikcyjny świat, w którym można spotkać ludzi obdarzonych supermocami. Nazywani są oni przewodnikami, ale w „inFamous: Second Son” organizacja zajmująca się ściganiem osób o ponadnaturalnych zdolnościach nazywa ich bio-terrorystami.

Fabuła „inFamous: Second Son”

Akcja gry „inFamous: Second Son” wydanej ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4 toczy się w 2016 roku, czyli siedem lat po wydarzeniach z poprzednich części cyklu. Gracz wciela się w młodego chłopaka o imieniu Delsin, który odkrywa w sobie moc pozwalającą mu na przechwycenie mocy innych Przewodników. Pewnego dnia w jego miasteczku pojawia się transport uwięzionych Przewodników, a bohater przypadkiem zdobywa moc jednego z nich. Od tego momentu bohater sterowany przez gracza może wykorzystywać swoje umiejętności do walki i staje przeciwko organizacji zajmującej się łapaniem Przewodników. Wyrusza razem z lokalnym szeryfem, który jest jego bratem, do Seattle. W tym mieście zaczyna tropić innych Przewodników, by przejąć ich moc i stanąć do konfrontacji ze złowrogą Augustine, która przewodzi polowaniu na Przewodników, nazywając ich bio-terrorystami.

„inFamous: Second Son” to gra z otwartym światem

Po wykonaniu kilku zadań z prologu wprowadzających gracza w mechanikę gry bohater ląduje w ogarniętym kwarantanną Seattle. Władzę w mieście przejęła organizacja, która zajmuje się chwytaniem i więzieniem Przewodników, których nazywa bio-terrorystami. Gracz może wykonywać misje z głównego wątku fabularnego lub realizować inne aktywności. Miasto podzielone zostało na regiony, w których kontrolę sprawuje Departament ds. Obrony Zunifikowanej. Gracz może walczyć z siłami DOZ na różne sposoby, w tym likwidując patrole, niszcząc kamery lub umieszczając w strategicznych miejscach graffiti. Za wykonywanie aktywności takich jak niszczenie dronów gracz dostaje bonusowe punkty umiejętności, które poprawiają jego zdolności bojowe. Kolejne misje fabularne dają graczowi dostęp do kolejnych mocy. Oprócz uzyskanej w prologu kontroli nad dymem można zdobyć moce takie jak Neon i Wideo, które zmieniają sposób poruszania się po mapie i dają inne umiejętności ofensywne.

Dobro i zło w „inFamous: Second Son”

Fabuła gry „inFamous: Second Son” jest liniowa, ale gracz może w kluczowych momentach zachować się jak bohater lub złoczyńca. Oprócz tego wiele innych aktywności zmienia status karmy bohatera. Za ogłuszenie napastnika i uratowanie cywila przyznawane są punkty dobrej karmy, a za zabijanie postronnych osób przyznawane są punkty złej karmy. Osiągnięcie maksymalnego poziomu w jedną lub drugą stronę i zebranie odpowiednio dużej liczby punktów umiejętności daje graczowi dostęp do naprawdę potężnych mocy. Wybory dokonywane w trakcie rozgrywki mają także wpływ na zakończenie. Podobnie jak w poprzednich grach z cyklu, w „inFamous: Second Son” są dwa zakończenia.Gra „inFamous: Second Son” to wyjątkowo udana premiera 2014 roku. Tytuł jest widowiskowy i wciągający. Warto zapoznać się z tą produkcją.

Sprawdź inne ciekawe gry na PS4.

Źródło okładki: suckerpunch.playstation.com
podziel się

Na czasie


Pokaż więcej
Ukryj