„inFamous: First Light” – recenzja gry

„inFamous: First Light” – recenzja gry

autor: Piotr Grabiec, data publikacji: 09-06-2015

„inFamous: First Light” to wydany na konsolę PlayStation 4 od Sony samodzielny dodatek do gry „inFamous: Second Son”. Gracz przejmuje w nim kontrolę nad znaną z podstawowej wersji gry postacią Abigail Walker. Bohaterka kontrolująca moc Neonu nazywana jest Fetch.

„inFamous” to seria gier wideo wydawanych ekskluzywnie na konsole Sony. Pierwsze dwie części cyklu zostały wydane na konsolę PlayStation 3, a trzecia odsłona serii o nazwie „inFamous: Second Son” była jedną z pierwszych gier, jakie pojawiły się na konsoli PlayStation 4.

„inFamous: First Light” to samodzielny dodatek

„inFamous: Second Son” było jedną z pierwszych gier, w jakie mogli zagrać posiadacze PlayStation 4 po rynkowym debiucie konsoli. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Sucker Punch, które postanowiło wydać dodatek rozwijający historię jednej z postaci, z jakimi miał styczność bohater podstawowej wersji gry.Dodatek nosi nazwę „inFamous: First Light” i skupia się na postaci Abigail Walker. Dziewczyna nazywana Fetch jest tzw. Przekaźnikiem i ma wyjątkowe zdolności. W jej przypadku objawiają się one możliwością korzystania z energii neonów w celu szybkiego poruszania się. Pozwala jej to też efektywnie walczyć.

Dla kogo jest „inFamous: First Light”?

Twórcy z Sucker Punch wydali „inFamous: First Light” jako samodzielny dodatek. Nie wymaga on do uruchomienia płyty z „inFamous: Second Son”. Gra przygotowana została tak, by przypaść do gustu zarówno fanom serii, jak i osobom, które nigdy nie miały z nią styczności.Początkowe etapy wprowadzają gracza w fikcyjny świat inFamous, w którym pojawiły się wyposażone w nadludzkie moce osoby nazywane Przewodnikami. Gra wyjaśnia mechanikę rozgrywki i wprowadza kilka nowych elementów nieobecnych w „inFamous: Second Son”.

Nowy główny bohater

Fabuła samodzielnego dodatku „inFamous: First Light” osadzona jest przed wydarzeniami z „inFamous: Second Son” i rzuca nieco światła na uniwersum inFamous i postać Abigail. Gra przedstawia wydarzenia po porwaniu Fetch przez Augustine, dowódczyni organizacji o nazwie Departament ds. Ochrony Zunifikowanej.Przywódczyni DOZ szkoli Fetch przebywającą w placówce zlokalizowanej w Curdun City, co pozwala odkrywać protagonistce nowe moce. Bohaterka w międzyczasie opowiada Augustine swoją historię. Podczas tych fragmentów gracz przejmuje kontrolę nad postacią Fetch i odgrywa jej wspomnienia.

Nowe moce

„inFamous: First Light” daje graczowi kontrolę nad postacią Fetch, która może korzystać z mocy Neonu, z których po spotkaniu z Abigail mógł czerpać także bohater „inFamous: Second Son”. Twórcy zadbali jednak o to, by gra nie była wtórna.Moce wykorzystywane przez Fetch nieco różnią się od tych, do których miał dostęp bohater „inFamous: Second Son”. Pojawiło się zupełnie nowe drzewko umiejętności, a także zupełnie nowe lokacje w postaci sal treningowych ośrodka w Curdun City.Dodatek „inFamous: First Light” wprowadza nieco świeżości. Dużym plusem jest to, że aby zagrać w ten tytuł, nie potrzeba znać „inFamous: Second Son” (przeczytaj recenzję tutaj), choć połączenie obu produkcji tworzy ciekawą i wciągającą historię.

Źródło okładki: suckerpunch.playstation.com