Indianie i kowboje, czyli jak przygotować ogród na dziecięce zabawy

Indianie i kowboje, czyli jak przygotować ogród na dziecięce zabawy

Dzieci mają niespożytą energię i chęć do harców, jednak czasem trzeba podsunąć im pomysł, aby mogły zająć się aktywnością przez dłuższą chwilę. Zabawy tematyczne to wtedy idealny pomysł, który zawsze się sprawdza!

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 11-10-2016

Klimaty Indian i kowbojów to prawdziwa kopalnia możliwości do dziecięcej zabawy. Jeśli chcesz, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a rozrywki różnorodne i ciekawe, koniecznie przygotuj dobrze swój ogród na najazd gości z Dzikiego Zachodu!

Indianie i kowboje – co będzie potrzebne?

Zabawy z przyjmowaniem ról należą do najciekawszych. Dzieci chętnie w nich uczestniczą i bawią się na całego. Żeby wprowadzić je w nastrój, zapewnij kilka gadżetów, które ci to ułatwią. Nie potrzeba wiele! Przydadzą się farbki do malowania twarzy – barwy bojowe Indian to poważna sprawa. Do tego stroje: pióropusze, kapelusze, odznaki, frędzle i łuki. Większość gadżetów kupisz bez problemu, a niektóre możesz zrobić samodzielnie lub z pomocą uczestników zabawy.

Budujemy wioskę indiańską

W twoim ogrodzie powinno znaleźć się miejsce na wioskę indiańską. Będzie stanowić doskonałe miejsce do dalszych aktywności: konkursów, opowieści i narad przy ognisku. Wystarczy kilka namiotów tipi. Możesz kupić gotowe, które zachwycają bogatym wzornictwem i dopracowaniem szczegółów, lub zaaranżować je samemu z listewek i koca. Na środku oczywiście miejsce na palenisko: prawdziwe lub udawane. Dzieci szybko odnajdują się w przestrzeni, którą rządzi wyobraźnia!

Zawody w strzelaniu do celu

Następnie warto przejść do przygotowania zabaw i konkursów dla dzieci. Indiańskie i kowbojskie klimaty obfitują w możliwości rozwijania umiejętności zręcznościowych, zdrowej rywalizacji czy zwinności. Na Dzikim Zachodzie nie może zabraknąć strzelania! Przydadzą się więc pistolety na kulki oraz łuk. Pamiętaj, aby zabawki były bezpieczne, a wszystko przebiegało pod okiem dorosłych. Namaluj na kartonie cel, np. w postaci bizona, i wyznacz miejsce, z którego każdy kolejno przystąpi do próby. Kto pierwszy upoluje zdobycz?

Łapanie konia na lasso

Konie odgrywały ważną rolę zarówno w indiańskim, jak i kowbojskim życiu. Ich stada były majątkiem właściciela, a hodowla wymagającym obowiązkiem. W dziecięcych zabawach motyw można potraktować nieco mniej poważnie i zabawić się w łapanie rumaków na lasso. Potrzebna jest tylko lina zawiązana w pętelkę i konik, np. na biegunach.

Rzut kapeluszem lub podkową

Wśród Indian i kowbojów celność to cenna umiejętność. Twoi mali towarzysze powinni ją ćwiczyć na każdym kroku! W ziemię wbij kilka tyczek i razem z dziećmi spróbujcie rzucać w nie podkową lub kapeluszem. Najlepszy zawodnik może wygrać odznakę szeryfa lub pióropusz wodza.

Wyścigi w workach

Jutowe worki mogą dawać więcej frajdy, niż ci się wydaje. Zwykłe, używane na co dzień do transportu warzyw torby mogą stać się bazą do prawdziwej gonitwy. Ustal miejsca startu i mety, a potem urządź wyścigi w workach założonych na nogi. To mnóstwo frajdy i śmiechu. Pamiętaj, aby tor przebiegał trawnikiem, wtedy ewentualny upadek nie będzie bolesny.

Łowienie jabłek

Kolejną zabawą, która nie wymaga wiele przygotowań, a przynosi mnóstwo radości, jest łowienie jabłek. Postaw w ogrodzie dużą metalową balięi wypełnij ją wodą. Wrzuć do środka po jednym jabłku dla każdego dziecka i zachęć je to wydobycia ich bez pomocy rączek. Nagroda jest oczywista – pyszna i zdrowa przekąska!

Poszukiwanie złota

Dziki Zachód nie może obyć się bez gorączki złota! Również dzieci mogą pobawić się w poszukiwanie drogocennego kruszcu. Za kopalnię może posłużyć piaskownica, a za rzekę ogrodowy basenik. Ukryj w tych miejscach parę połyskliwych kryształków i zachęć malców do ich odnajdywania.

Rodzice nie raz muszą wykazać się niebywałą pomysłowością i kreatywnością w zapewnianiu dzieciom rozrywek. Indianie i kowboje to doskonały temat na wielogodzinne harce i dokazywanie. Przygotuj swój ogród w klimacie Dzikiego Zachodu i zaproś dzieci znajomych. Im większe grono uczestników, tym więcej radości!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro