Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Idealne na podróż – 6 najciekawszych audiobooków wydanych w 2019 roku

Wakacje mają swoje prawa. Nareszcie można odetchnąć, zmienić otoczenie i zabrać dzieciaki na jakąś wyprawę. Jeśli jednak podróżujecie autem i przed wami co najmniej kilkugodzinna podróż, warto zastanowić się nad jakąś rozrywką, która umożliwi łagodne przetrwanie całości. Zarówno dla siebie, jaki i dla dzieci oczywiście!

Katarzyna Sawicka
Katarzyna Sawicka 31-07-2019

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter

Idealne na podróż – 6 najciekawszych audiobooków wydanych w 2019 roku

Poza wszelkiego rodzaju grami rodzinnymi, nad którymi kierowcy zawsze trudniej się skupić, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiedni spis audiobooków. A że w tym roku mamy prawdziwy wysyp nowości, jest w czym wybierać!

Idealne w podróży z dziećmi

Najlepsze są tutaj sprawdzone tytuły, a jeszcze lepiej jeśli są związane z dzieciństwem rodziców. Sentyment dorosłych plus zainteresowanie najmłodszych pozwolą wam spędzić tę podróż naprawdę przyjemnie. Na start najlepiej się w ten klimat wpisuje opowieść, która łączy wiele pokoleń. „Karolcia” Marii Krüger zawiera w sobie taką przyjemną mieszankę. Opowieść o dziewczynce, której życie się zmienia za sprawą czarodziejskiego koralika, zmieni nudną wyprawę w fascynującą przygodę, której wcale nie będziecie chcieli przerwać. Audiobook „Karolcia” trwa ponad cztery godziny, a przyjemny głos Olgi Sarzyńskiej przeniesie was do krainy czarów.

Równie wspaniałym remedium dla znudzonych podróżą dzieci będzie „Porwanie Baltazara Gąbki” Stanisława Pagaczewskiego. Wybór tego tytułu będzie doskonałą okazją, by zapoznać wasze pociechy z klasyczną bajką waszego dzieciństwa. Audiobook czytany przez Krzysztofa Tyńca to idealny wybór na dłuższą podróż, kiedy spodziewacie się wielu godzin marudzenia. Ponad ośmiogodzinne nagranie o wyprawie Smoka Wawelskiego do Krainy Deszczowców to strzał w dziesiątkę dla wszystkich podróżujących z dziećmi. Śmiech, zabawa, genialne wykonanie Krzysztofa Tyńca zapewnią sympatycznie spędzony czas w aucie.

Na podróż służbową

Zmęczenie podczas podróży jest dla kierowcy jednym z poważniejszych zagrożeń. Podróże służbowe zaś, które zmuszają człowieka do wielu godzin za kółkiem, mogą być przyczyną ogromnego zmęczenia. Warto zatem działać prewencyjnie i oprócz kofeiny stosować inne środki zaradcze. Na przykład audiobooki, które mogą zenergetyzować, zelektryzować i w efekcie rozbudzić. Dobrym wyborem na pewno będą mocne tytuły, jak „Nóż” Jo Nesbø. Kolejna część przygód słynnego już Harry’ego Hole’a wypełni kolejne godziny żmudnej podróży intrygującymi zwrotami akcji. Dodać do tego charyzmatyczny głos Mariusza Bonaszewskiego i macie jak w banku, że nie zaśniecie za kierownicą.

Nie ma jednak mocniejszego autora niż Stephen King. Niedawno wydany audiobook „Martwa strefa” w interpretacji Krzysztofa Sokołowskiego to idealna pobudka na długie godziny i zmęczenie podróżą. Historia młodego, szczęśliwego nauczyciela zmieniającego się pod wpływem wypadku przyniesie wam wiele godzin pasjonującego słuchania. Nie tylko, że nie odczujecie pokonanych kilometrów, ale zakończenie podróży spotka się z waszym poirytowaniem! Tego audiobooka najlepiej wybrać na naprawdę długą trasę, bowiem trwa ponad osiemnaście godzin. I niewątpliwie zamieni podróż we wspaniałą wyprawę, podczas której zapomnicie, dokąd tak naprawdę zmierzaliście.

Na wspólne podróże

Czasami po prostu trzeba gdzieś pojechać i spędzić kilka godzin w aucie. Nudny obowiązek może prowokować niepotrzebne emocje i kłótnie. Wtedy może pomóc jakiś przyjemny dla obydwojga audiobook. Klasyczna fantastyka może być odpowiedzią na paskudne nastroje. Zebrane w jednym audiobooku trzy książki Raya Bradbury’ego „Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca” czytane przez Adama Ferencego to istny majstersztyk. Przede wszystkim pod przykrywką gatunku otrzymujemy teksty, które rozważają kondycję człowieka, granice jego wytrzymałości czy moralności. Idealne do wspólnego zasłuchania.

Innym tytułem, który warto mieć w swojej prywatnej audiotece, jest „Droga” Cormaca McCarthy’ego. Długa droga, jaką muszą odbyć ojciec i syn, ciężkie warunki w krytycznym dla ludzkości momencie sprawią, że zapadniecie się w tę opowieść po same… uszy. Krzysztof Gosztyła przeniesie was w inny klimat i czas, porwie w krainę wyobraźni i potworności, co sprawi, że każda kolejna podróż minie błyskawicznie.

Niezależnie od rodzaju podróży i wybranego na nią audiobooka pamiętajcie jednak, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jeśli zasłuchacie się zbyt silnie, lepiej będzie się na chwilę zatrzymać i jakieś bardzo wciągajcie fragmenty przesłuchać podczas postoju. Dbajcie zarówno o rozrywkę, jak i bezpieczne dotarcie do miejsca docelowego. Przyjemnych podróży!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro