Idealne gogle do 50 zł

Idealne gogle do 50 zł

Przy kompletowaniu stroju i sprzętu narciarskiego obowiązkowo należy uwzględnić gogle. Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z szusowaniem na stoku, najlepiej zaopatrzyć się w modele, które dostaniemy w cenie już do 50 zł. Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

udostępnij

Anna AdamczykAnna Adamczyk / 30-12-2016 / aktualizacja: 28-03-2018

Tak jak latem chronimy wzrok przed niebezpiecznymi promieniami UV, tak też zimą – zwłaszcza na stoku – musimy zapewnić im bezpieczeństwo. Do tego dochodzi oczywiście ochrona przed kryształkami lodu czy drobinkami unoszącymi się w powietrzu. W trakcie zjazdu mogą one stanowić poważne zagrożenie dla naszych oczu.

Wybieramy gogle

Aby łatwiej odnaleźć się w gąszczu ofert, najlepiej kierować się następującymi kryteriami:

1) Rozmiar – zależy głównie od płci i wieku, a zatem mamy gogle damskie, męskie i dla dzieci. W cenie do 50 zł największy wybór jest wśród tych przeznaczonych dla naszych pociech. Produkty te wyróżniają się m.in. niezwykle kolorowymi oprawkami (różowe, niebieskie, srebrne itd.) oraz aplikacjami z bajki (np. Hello Kitty).

2) Oprawa – nie może powodować dyskomfortu, ponieważ w goglach spędzimy na pewno dużo czasu. Najlepiej, by oprawki były twarde i giętkie, a zarazem lekkie i wytrzymałe.

3) Szyba – zazwyczaj są to soczewki poliwęglanowe z filtrami przeciwsłonecznymi. Materiał ten jest wytrzymały na uderzenia i zarysowania oraz gwarantuje komfort widzenia, ponieważ spełnia funkcję np. wyostrzającą obraz. W przypadku mocnego światła sprawdzą się soczewki przyciemniane, natomiast do mało intensywnego – rozjaśniające. Do wyboru są jeszcze m.in. uniwersalne szkła pomarańczowe.

4) Dopasowanie – zdecydowanie ułatwia je zastosowana od wewnątrz gąbka. Najlepiej, by była antyalergiczna. Poza tym wygodę noszenia gogli znacząco podnosi regulowany pasek. Jeśli jest w miarę szeroki i elastyczny, wówczas będą stabilnie się trzymać we właściwym miejscu i zupełnie zapomnimy, że mamy je na głowie.

5) Powłoka anti-fog – chyba nie ma nic gorszego niż zaparowane szkła, dlatego absolutnie konieczny jest specjalny system przeciwmgielny, a przynajmniej właściwie umiejscowione i skuteczne otwory wentylacyjne, które zapobiegają zaparowaniu.

Wed’ze

Na początek propozycja francuskiej marki Wed’ze. Gogle sprawdzą się idealnie i na narty, i na snowboard. Dostępne są w dwóch rozmiarach: S/M bądź L/XL. Producent zadbał nie tylko o skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, ale także o widoczność, ponieważ szkła zostały pokryte powłoką anti-fog. Do regulowania długości opaski służy wygodna klamra. Co ważne – jeśli mamy wadę wzroku i nie chcemy rezygnować z okularów na rzecz szkieł kontaktowych, spokojnie zmieszczą się one pod goglami (w przypadku rozmiaru L dopuszczalna szerokość okularów to 135 mm). Kosztują 45 zł.

Koestler

Gogle tej marki są dostępne w rozmiarze uniwersalnym i wielu różnych kolorach oprawek (m.in. pomarańczowe, niebieskie, szare). Są lekkie, ale odporne na uderzenia. Dodatkowo w komplecie dostajemy przyciemniającą szybkę-lustro. Cena wynosi około 30 zł.

Brago

W ofercie tej marki znajdują się produkty 2 w 1, czyli okulary ochronne, które po dopięciu do nich opaski bez problemu spełniają rolę gogli narciarskich. Model Indiana jest dostępny w kolorze czerwonym, a wariant Mexico jest niebieski. Soczewki mają filtr UVA i UVB oraz powłokę antyfogową. Poza sezonem zimowym można je wykorzystać np. do jazdy na rowerze lub uprawiania innych sportów. Cena to 39 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro