Idealne gogle do 100 zł

Aby strój narciarski był kompletny, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie gogle, które będą chronić nasze oczy m. in. przed słońcem. Jeśli dysponujemy budżetem w wysokości 100 zł, bez problemu znajdziemy produkty wysokiej jakości znanych marek. Na które warto zwrócić uwagę?

udostępnij

Anna AdamczykAnna Adamczyk / 30-12-2016 / aktualizacja: 28-03-2018

Blizzard junior 907

Rozpoczynamy od gogli austriackiego producenta przeznaczonych dla naszych milusińskich, które na stoku będą równie skuteczne w nieco pochmurny, jak i bardziej słoneczny dzień. Oprawki są zrobione z materiału elastycznego i bardzo odpornego na różnego typu uszkodzenia. Pomarańczowe szkła pokrywa warstwa antyfogowa, natomiast warstwa polikarbonu minimalizuje ryzyko powstania drobnych rys czy pęknięć. Pasek posiada dwustopniową regulację, a miękka gąbka znacząco ułatwia dopasowanie gogli do twarzy, aby w maksymalnym stopniu zapewnić bezpieczeństwo dla oczu. By produkt dłużej nam służył, w komplecie dostajemy pokrowiec.

Arctica G-1001K

Kolejna propozycja również jest skierowana do dzieci. Gogle Arctica G-1001K mają wszystko to, co mieć powinny, czyli: filtry UVA i UVB, podwójną szybę, powłokę lustrzaną (REVO), system antyfogowy, elastyczne oprawki i dodatkowo opcję montowania na kasku, dzięki czemu z pewnością maluch nie będzie odczuwał dyskomfortu. Produkt ten najlepiej sprawdzi się przy średnio intensywnym świetle słonecznym. Co ważne, wykonana z gąbki wkładka skutecznie absorbuje wilgoć.

Ice-Q

Przechodzimy do gogli przeznaczonych dla dorosłych narciarzy i snowboardzistów. Bez wątpienia jedną z ciekawszych jest oferta polskiej marki Ice-Q. Gogle są niezwykle lekkie (w zależności od modelu ważą około 110 g) i kompatybilne z różnymi rodzajami kasków. Wyróżnia je ciekawy design i efekt tęczy oraz lustra na soczewkach, który jest wynikiem m.in. zastosowania powłoki REVO. Przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC chroni filtr UV 400. O eliminację problemu parowania szyb dbają aż dwa systemy: Air Vents i Fog Away. Ponadto dzięki powłoce Ice-Q Dust Away na zewnętrznej soczewce nie osadza się pył czy kurz. Gogle tej marki mogą być używane na dużych wysokościach. W zestawie otrzymujemy pokrowiec ochronny.

Woosh

Doskonałą ochronę przed promieniowaniem, wiatrem czy śniegiem zapewnią także gogle Woosh. Dzięki anatomicznej konstrukcji idealnie dopasowują się do twarzy i spełniają swoją funkcję. Zastosowana podwójna szyba jest odporna na zarysowania, a wewnętrzną stronę chroni warstwa super anti-fog, więc nie musimy się obawiać zamglonego widoku. W gąbce znajdują się otwory, które pozwalają na cyrkulację powietrza i przeciwdziałają powstawaniu wilgoci.

Briko Gunner

W tym przypadku producent postawił na zapewnienie maksymalnego komfortu oraz ochronę oczu, uwzględniając również ciekawą stylistykę oprawy. Oczywiście, tak jak w większości produktów z tego przedziału cenowego, system przeciwmgielny to standard. Przed intensywnym światłem natomiast zabezpiecza Mirroring Treatment, jednocześnie zwiększając naszą widoczność. Warto dodać, że soczewki zostały wzbogacone systemem THRAMA LENS.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro