Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Idealna konsola dla trzydziestolatka? Nintendo Switch

Konsole do gier mocno się od siebie różnią i wybór takiej, która będzie w sam raz dla nas, zależy od wielu czynników. Jeśli masz około trzydziestu lat, najlepszym wyborem dla Ciebie może być Nintendo Switch.

Idealna konsola dla trzydziestolatka? Nintendo Switch

Choć w porównaniu ze smartfonami czy laptopami różnych modeli konsol na rynku jest niewiele, wybór sprzętu do grania, który będzie najlepiej odpowiadać naszym preferencjom, wciąż nie jest prosty. Trzech głównych producentów – Sony ze swoim PlayStation, Microsoft promujący Xboksa oraz Nintendo stawiające na Switcha – idzie różnymi drogami i każdemu z tych urządzeń przyświeca inna filozofia grania. Z wymienionej trójki to sprzęt Nintendo, choć firma ta niesłusznie kojarzona jest z grami wyłącznie dla dzieci, wydaje się być najlepszym wyborem dla osób mających już trzydzieści lat albo niechybnie zbliżających się do przekroczenia tej granicy. Poniżej spróbuję przekonać Was, dlaczego tak jest.

Nintendo Switch jest mobilne to znaczy, że możemy grać wszędzie

Mobilność Twoim przyjacielem

Trzydzieści lat to już ten wiek, gdy wygospodarowanie wolnego czasu na granie staje się problemem. Niezależnie od tego, czy założyliśmy albo szykujemy się do założenia rodziny, czy też skupiamy się na karierze zawodowej, kilka godzin wolnego na rozłożenie się w salonie przed konsolą to luksus, na który w tym wieku pozwolić może sobie niewielu i raczej nieczęsto.

Czy warto kupić Nintendo Switch Lite?

I tutaj objawia się jedna z największych zalet konsolki Nintendo Switch – hybrydowość. Na „pstryczku” możemy bowiem bawić się przed telewizorem podczas tych nielicznych chwil wolnego, ale nie zapominajmy, że oferuje on również tryb mobilny. Ta druga opcja jest idealna właśnie dla zabieganych trzydziestolatków – pozwala na granie podczas drogi do i z pracy transportem publicznym czy podczas krótkich chwil spokoju w środku dnia, a także w łóżku tuż przed zaśnięciem czy nawet… w trakcie posiedzeń tam, gdzie król udaje się piechotą. W przeciwieństwie do oferujących teoretycznie podobne możliwości smartfonów komfort grania na Switchu jest o wiele większy, a i dostępne tytuły prezentują się znacznie lepiej.

Dowiedz się, jak radzi sobie Wiedźmin 3 na Nintendo Switch.

To wcale nie jest konsola wyłącznie dla dzieci

Konsola Nintendo Switch kojarzy się głównie z takimi seriami jak Mario, The Legend of Zelda czy Animal Crossing, których oprawa sugeruje, że są to tytuły skierowane przede wszystkim do młodszych odbiorców. Z tym powierzchownym podejściem kłócą się fakty, wedle których w każdą z tych produkcji z przyjemnością grają miliony dorosłych – pod kolorową oprawą wizualną skrywają one bowiem rozgrywkę, która jest uniwersalna i bawi osoby w każdym wieku.

Nintendo Switch to nie tylko gry dla dzieci

Jeśli jednak koniecznie potrzebujemy „dorosłych” gier i nie akceptujemy pozycji, które na dzień dobry nie raczą nas przynajmniej kilkoma rozerwanymi kończynami oraz rozbryzgami krwi, wystarczy krótkie rozeznanie, by odkryć, że na Switchu takich dzieł wcale nie brakuje. Na konsoli tej zagramy też w Mortal Kombat XI, Dark Souls Remastered, Wiedźmina 3 czy Crysis Remastered – produkcje, których zdecydowanie nie powinno się pokazywać dzieciom. Wbrew stereotypowi biblioteka Switcha nie składa się wyłącznie z tytułów dla młodszych odbiorców i znajdziemy w niej sporo propozycji dla osób dorosłych.

Switch to idealny sprzęt do wspólnej zabawy całą rodziną

Zarówno na PlayStation 4, jak i na Xboksie One możliwe jest wspólne granie z innymi przed jednym ekranem, ale ten styl zabawy jest na tych platformach traktowany po macoszemu. Gier obsługujących lokalny multiplayer występuje tu stosunkowo niewiele, na dodatek standardowo do konsol otrzymujemy tylko jeden kontroler i drugi musimy sobie dokupić.

Nie przegap także tekstu o najlepszych grach niezależnych na Nintendo Switch.

na Switchu łatwo jest znaleźć gry dla całej rodziny

Na Switchu sytuacja prezentuje się zgoła odmiennie. Nintendo mocno stawia na możliwość wspólnej zabawy przy jednej konsoli i w efekcie znajdziemy tu zatrzęsienie tytułów oferujących lokalne tryby kooperacyjne bądź rywalizacyjne – m.in. Snipperclips, Super Mario Odyssey, Super Smash Bros. Ultimate czy Super Mario Party. Ponadto, by móc cieszyć się wspólną rozgrywką z innymi, nie musimy kupować dodatkowego sprzętu – Switch wyposażony jest w dwa kontrolery Joy-Con, które w zupełności wystarczają. Wyjątek stanowi jedynie tańsza wersja konsoli, zwana Switch Lite, w której Joy-Cony są wbudowane w urządzenie i przez to nie da się komfortowo grać lokalnie inaczej niż samemu.

Zatrzęsienie gier

Przez trzy i pół roku od premiery Switcha konsola ta doczekała się debiutu naprawdę wielu dedykowanych jej gier, wśród których absolutnie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oprócz cenionych przez krytyków tytułów tworzonych przez Nintendo, których nie dostaniemy na żadnej innej platformie (m.in. The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Animal Crossing: New Horizons, Super Mario Odyssey), Switch oferuje wiele gier zewnętrznych twórców, w tym zatrzęsienie japońskich produkcji fabularnych.

wiele tytułów ekskluzywnych Nintendo Switcha to arcydzieła

Prawdziwą kopalnią perełek jest natomiast wbudowany w konsolę sklepik, w którym często za raptem kilka złotych jesteśmy w stanie nabyć cyfrowe edycje świetnych gier tworzonych przez niewielkie zespoły niezależne. Liczba tytułów dostępnych w Nintendo eShopie dawno już liczona jest w tysiącach i praktycznie nie ma tygodnia, by na Switchu nie debiutowało przynajmniej kilka interesujących nowych dzieł.

To zakup przyszłościowy

Obecna generacja konsol powoli odchodzi w przeszłość i robi miejsce dla nowej, która wystartuje jeszcze przed końcem tego roku. PlayStation 4 oraz Xbox One już za kilka miesięcy staną się sprzętem przestarzałym, na który gry wprawdzie będą jeszcze wychodzić, ale będzie ich stopniowo coraz mniej i mniej – aż wreszcie przestaną pojawiać się wcale. Dla Sony i Microsoftu przyszłość – i to bardzo bliska przyszłość – to PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Nintendo Switch jeszcze jakiś czas nie doczeka się nastpęcy

Tymczasem Nintendo wciąż ma jeszcze sporo planów związanych ze Switchem, który debiutował kilka lat po PS4 i Xboksie One i póki co wcale nie zamierza odchodzić na emeryturę. Jeśli wierzyć Japończykom, ich urządzenie jest mniej więcej w połowie swojego cyklu życia, co oznacza, że jego posiadaczy czeka stały napływ kolejnych gier przynajmniej przez kilka następnych lat. Switch to konsola, która posłuży nam jeszcze bardzo długo.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro