Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

I dla synka, i dla taty – wybieramy kolejkę drewnianą do 200 zł

Są takie zabawki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko maluchów, ale i rodziców. Do takich zabawek z pewnością należy kolejka. To jedna z pierwszych zabawek, którą równocześnie może bawić się dziecko i dorosły a która w przyszłości może zaowocować rozwojem pasji kolekcjonerskiej. Ponadto starcza ona na długo – maluchy mogą uczyć się na niej kolorów, ćwiczyć koordynację ruchowo – wzrokową, starsze uczą się konstruowania a także planowania. Przyjrzyjmy się zatem, co możemy znaleźć na rynku w cenie nie przekraczającej 200 złotych.

I dla synka, i dla taty – wybieramy kolejkę drewnianą do 200 zł

Dla najmłodszych

Drewniana ciuchcia Goki - to wymarzona pierwsza kolejka. Wykonana z drewna, solidna i wytrzymała, dostarczy mnóstwa uciechy dziecku. Aby wyruszyć nią w podróż, dziecko musi połączyć wagoniki z ciuchcią magnesami. Każdy wagon ma inny kształt, a elementy z których zbudowana jest kolejka, wykonane są w żywych kolorach: czerwieni, żółci, zieleni i granacie. To znakomita okazja, żeby połączyć naukę z zabawę, maluch bawiąc się ciuchcią, może uczyć się rozpoznawać kolory oraz ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Zestaw składa się z lokomotywy oraz trzech wagoników, każdy z nich wiezie inny towar. Ponadto ciuchcia opakowana jest w ładny kartonik – to znakomity pomysł na prezent, który ucieszy każdego szkraba. Zabawki firmy Goki są znane z wysokiej jakości, ciekawego wzornictwa oraz żywych kolorów. Co ważne – spełniają one wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Możesz bez obaw sprezentować je dziecku – do ich produkcji stosuje się wyłącznie nietoksycznych farb i bezpiecznych materiałów i co ważne, są produkowane w duchu fair trade – w ich produkcji nie uczestniczyły dzieci. Przyjemność ta dostępna jest na każdą kieszeń – kupno lokomotywy Goki to koszt ok 26 zł.

Eichhorn i Bigjigs – możliwość tworzenia zestawów

Możliwość obdarowania malucha kolejką firmy Bigjigs lub Eichhorn z pewnością ucieszy jego tatę, gdyż liczba wariantów zabawy jest właściwie nieskończona. Maluchy mogą nie docenić gamy możliwości tworzenia wariantów tras, jednakże nieco już starsze dzieci (powyżej 3 lat) z pewnością z przyjemnością zagłębią się w budowę tej wymarzonej, pod czujnym okiem taty rzecz jasna. Możemy zdecydować się na gotowy zestaw, jednakże świetnym rozwiązaniem jest kompletowanie samodzielnie wymarzonego zestawu. Zacznijmy od samego pojazdu - możemy wybrać pociąg osobowy, pociąg księżniczki (dziewczynki też chętnie bawią się kolejką), czy pociąg z odpadami, płatkami i mlekiem czy też z owocami i warzywami. Ale to dopiero początek zabawy.

Sama kolejka to nie wszystko

Aby zabawa mogła się rozkręcić, potrzebujemy torów. Możemy skompletować trasę o dowolnej długości, dopasowując jej kształt do swoich potrzeb. Na tym jednak nie musimy kończyć. Aby trasa była ciekawsza, możemy postawić na niej dodatkowe atrakcje – miasteczko, parowozownię, tunel, kopalnię, most, przejazd kolejowy, załadownię węgla i wiele wiele innych elementów. Tutaj ograniczyć nas może jedynie przestrzeń, jaką dysponujemy. Aby zabawa nie była monotonna, zdecydujmy się wzbogacić ją dodatkowymi akcesoriami: ludzikami, samochodami, drzewami i zwierzątkami. To daje nam możliwość tworzenia nieskończonych scenariuszy zabawy. Ceny pojedynczych dodatków zaczynają się od 20 zł, wydaje się że skompletowanie wymarzonego zestawu może nadszarpnąć budżet domowy. Bez obaw jednak – tworzenie własnej trasy można rozciągnąć w czasie i kompletować ją stopniowo. Co ważne – planowanie jej rozbudowę o kolejne elementy też może być znakomitą okazją do wspólnej zabawy.

Zestaw IKEA

Jeśli planujemy zakup drewnianej ciuchci, warto też zwrócić uwagę na propozycję znanej firmy IKEA. Podstawowy zestaw składający się z 20 elementów – lokomotywa, trzy wagoniki oraz tory – można już dostać za ok. 48 złotych. Nie musimy ograniczać się do gotowego zestawu, możemy dokupić dodatkowe tory, czy kolejny pociąg, jednakże liczba wariantów nie jest tak rozbudowana jak w przypadku kolejki firmy Bigjigs czy Eichhorn. W podstawowym zestawie możemy tworzyć kombinacje torów o łącznej długości trzech metrów a wykonany jest z litego buku. Co ważne tory pasują do większości dostępnych na rynku kolejek dziecięcych a wagoniki łączy się ze sobą przy pomocy magnesów. Zestaw ten wykonany jest z materiałów całkowicie bezpiecznych dla dziecka.

Zabawa kolejką drewnianą to znakomita okazja, aby twórczo i w radosnej atmosferze spędzić czas z dzieckiem. Jak widać, w zależności od zapotrzebowania możemy zdecydować się na pasujący nam wariant. Jeśli potrzebujemy gotowego zestawu dla malucha, postawmy na drewnianą ciuchcię GOKI, jeśli jednak chcemy, by zabawa kolejką była rozciągnięta w czasie, kompletujmy zestaw stopniowo. Taką możliwość dają nam kolejki firmy Bigjigs czy Eichhorn. Zabawa jest tak wciągająca, że ciężko będzie się od niej oderwać zarówno maluchowi, jak i tacie.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro