Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Huśtawka do pokoju dziecięcego – spełnienie marzeń najmłodszych

Dzieci od urodzenia uwielbiają się huśtać. Wiosna i lato to czas, kiedy najchętniej przebywają poza domem i rozkoszują się wspaniałą pogodą. Ale co w okresie jesienno-zimowym? Wbrew pozorom ten czas wcale nie musi oznaczać rezygnowania z przyjemności. Huśtawka w pokoju dziecka to wspaniała alternatywa i warto dowiedzieć się, jakie modele najlepiej sprawdzą się w domu.

Karina Mączyńska
Karina Mączyńska 24-11-2016

Czas czytania: 4 min

zamknij

Huśtawka do pokoju dziecięcego – spełnienie marzeń najmłodszych

Kto nie pamięta, jak przyjemne jest bujanie na huśtawce? To jedna z ulubionych rozrywek wszystkich dzieci. Jeśli jednak pogoda nie rozpieszcza i uniemożliwia spędzanie czasu w ogrodzie lub na placach zabaw – bez paniki. Zawsze możemy stworzyć miniplac zabaw dla naszego malucha w domowym zaciszu. Producenci oferują bardzo duży wybór huśtawek, z których można korzystać nie tylko w ogrodzie, ale także w domu. Mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych.

Huśtawka w pokoju dziecka

Zawieszona w ogrodzie huśtawka to idealne miejsce zarówno do zabawy, jak i wypoczynku. Ten nietypowy mebel równie dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka. Umili spędzanie czasu w domu nie tylko naszemu dziecku, ale także jego rówieśnikom. Ponadto huśtawka to oryginalne dopełnienie wystroju każdego wnętrza. W zależności od doboru huśtawki z łatwością stworzymy przestrzeń, która będzie odpowiadać gustom i potrzebom naszego malucha.

Huśtawka z materiału

Kiedy nasze dziecko jeszcze samodzielnie nie siada, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie tak zwany bujak. Jest to huśtawka, która spełnia założenia tradycyjnego modelu, lecz wyglądem przypomina leżak na biegunach. Bujak zazwyczaj wykonany jest z materiału, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do wzrostu dziecka.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli bujaków. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród huśtawek wykonanych z elastycznych materiałów, które pomogą maluchowi w prawidłowym rozwoju. Zamocowane na odpowiedniej wysokości wpłyną na wzmocnienie mięśni dziecka, a także poprawę koordynacji ruchowej i zachowanie prawidłowej równowagi. Warto pamiętać o odpowiednim montażu. Huśtawkę należy zamocować w taki sposób, aby maluch dotykał czubkami palców podłogi

Huśtawka drewniana

Jeśli poszukujemy tradycyjnych modeli, które okażą się ponadczasowe, to koniecznie postawmy na huśtawkę drewnianą. Montuje się ją do sufitu za pomocą specjalnych haków. Dobiera się je w zależności od tego, z jakiego materiału wykonany jest sufit. Drewniana huśtawka to klasyczne rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu dziecku. A ponadto najbardziej przypomina huśtawki ogrodowe.

Huśtawka na stelażu

Rodzaj, który jest znany niemal każdemu z nas. Plastikowe huśtawki na stelażu mają to do siebie, że mogą być ustawiane w dowolnym miejscu – zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Nie potrzebują ani ściany, ani sufitu do montażu. Dużą zaletą tych huśtawek jest funkcjonalność. Bardzo często wyposażone są w dodatkową tackę, dlatego mogą być przeznaczone nie tylko do zabawy, ale również do karmienia dzieci.

Chcesz sprawić przyjemność dziecku? A może spełnić jedno z jego marzeń? Huśtawka to wspaniała propozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują ciekawych alternatyw na spędzanie czasu w domu. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zakup, warto pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Wybrany przez nas model musi spełniać pewne założenia. Konstrukcja powinna być mocna i stabilna, odpowiednio dopasowana do ciężaru i wieku dziecka.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro