Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Hot Wheels City Mega Garaż Rekina – recenzja

Chłopcy uwielbiają kolekcjonować samochodziki Hot Wheels i często mają ich mnóstwo. Wtedy pojawia się pytanie, gdzie je ulokować. Na szczęście jest już rozwiązanie w postaci zestawu pod nazwą Mega Garaż Rekina. Ta zabawka umożliwi przechowywanie autek oraz zabawę nimi. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w tej roli.

Hot Wheels City Mega Garaż Rekina – recenzja

Pierwsze wrażenie

Hot Wheels City Mega Garaż Rekina to zabawka dla chłopców w wieku od 5 do 8 lat, choć jak doskonale wiemy, górnej granicy wiekowej w przypadku samochodów praktycznie nie ma – mogą się nimi bawić z powodzeniem również ojcowie, czego sam jestem doskonałym przykładem. Zestaw dostarczany jest w wielkim pudełku, którego otwieranie stanowi samo w sobie atrakcję dla dzieci. Elementy są spore, dlatego bezpiecznie może się nimi bawić również młodsze rodzeństwo.

rozpakowanie

Podobnie jak w przypadku innych testowanych przeze mnie zestawów Hot Wheels, City Mega Garaż Rekina jest stosunkowo prosty do złożenia. Zawiera on wielu części, ale są one tak przemyślane i wykonane, że nie powinny wystąpić problemy podczas budowania konstrukcji. Przygotowanie garażu nie trwa dłużej niż pół godziny.

składanie

Wszystkie części łączą się ze sobą w zrozumiały i solidny sposób, a położenia i przeznaczenia większości elementów można domyślić się bez czytania instrukcji. Wskazówki w formie książeczki z obrazkami znajdują się w opakowaniu i w czasie budowania garażu służą pomocą.

instrukcja

Duży rozmiar i spore skomplikowanie (winda, wyrzutnia, pętla, kilka poziomów garażu, kilka nitek „toru”, po którym jadą autka) sprawiają, że po złożeniu Hot Wheels City Mega Garaż Rekina robi duże wrażenie na dzieciach. Gdy pierwszy raz budowaliśmy garaż, synowie byli bardzo szczęśliwi i podekscytowani.

Z moich obserwacji wynika, że brakuje nieco większej liczby aut – producent do zestawu dodaje zaledwie dwa pojazdy, co w zestawieniu z kilkudziesięcioma wolnymi miejscami parkingowymi w Hot Wheels City Mega Garaż Rekina jest liczbą więcej niż skromną.

auta

W ten sposób rodzice z czasem będą zapewne zmuszeni do zakupu kolejnych samochodzików z serii Hot Wheels, które uzupełnią flotę i będą mogły parkować w garażu oraz uczestniczyć w zabawie. Dla rodzin, których dzieci posiadają już samochodziki Hot Wheels, zestaw Hot Wheels City Mega Garaż Rekina to znakomite miejsce do przechowywania całej kolekcji – dzięki garażowi będą one miały swoje stałe miejsce, a pociechy będą dbały o porządek w pokoju. A przynajmniej takie optymistyczne założenie można przyjąć…

zlożone

Zabawa w praktyce

Hot Wheels City Mega Garaż Rekina, jak wskazuje nazwa zabawki, to ogromny garaż dla samochodzików marki Hot Wheels, których producentem jest firma Mattel. Pokaźnych rozmiarów konstrukcja udostępnia kilka poziomów z miejscami parkingowymi, na których możemy ustawić kolekcję autek.

Hot Wheels City Mega Garaż Rekina to jednak nie tylko garaż, ale także zabawka. A zabawy dzięki niej jest naprawdę dużo. Polega ona na puszczaniu samochodzików po wyznaczonym torze. Wszystko zaczyna się od umieszczenia jednego lub dwóch autek w windzie, która po naciśnięciu przycisku wędruje na szczyt konstrukcji.

winda

Gdy dotrze do miejsca, pojazdy są automatycznie wypuszczane na tor, po którym spektakularnie jadą w dół. W centralnej części znajduje się wielka pętla – aby napędzić samochodziki do prędkości pozwalającej pokonać tę niesamowitą przeszkodę, musimy użyć specjalnej dźwigni znajdującej się w przedniej części garażu. Wystrzeliwuje ona samochodziki, które pokonują pętlę i jadą przez moment do góry nogami.

wystrzał

Centralną częścią zestawu Hot Wheels City Mega Garaż Rekina jest tytułowy rekin – można otworzyć jego paszczę, dzięki czemu autka jadące po pętli są „pożerane”. Następnie – w zależności od ustawienia rogatek – autka zjeżdżają na dół garażu, a tam dzieci mogą swoje autka na niby zatankować lub poddać naprawom czy modyfikacjom.

zabawa

Dużą zaletą Hot Wheels City Mega Garaż Rekina jest rozmiar. Zabawka jest dość pokaźna, ale nie zajmuje dużo miejsca na podłodze. Konstrukcja jest wysoka, a garaż ma wiele poziomów, po których zjeżdżają samochody. Dzięki temu po złożeniu całej zabawki powinniśmy z powodzeniem znaleźć miejsce w mieszkaniu czy domu, w którym Hot Wheels City Mega Garaż Rekina będzie czekał na nasze pociechy i służył im wtedy, kiedy tego potrzebują – bez uciążliwej konieczności rozkładania po każdej zabawie konstrukcji na części.

Czy warto?

Zestaw Hot Wheels City Mega Garaż Rekina kosztuje 400–500 zł, trzeba więc odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie – czy warto? Moim zdaniem zakup tej zabawki ma największy sens w przypadku tych dzieci, które pasjonują się samochodzikami Hot Wheels i posiadają już ich sporą kolekcję. Wówczas garaż będzie miejscem do przechowywania wszystkich pojazdów, a także centrum zabawy nimi. Jeśli w domu nie ma jeszcze autek marki Hot Wheels, ale wiemy, że chcemy zacząć je kupować, nabycie Hot Wheels City Mega Garaż Rekina to dobry początek tej przygody. Jeżeli natomiast nie posiadamy samochodzików i nie mamy zamiaru kupować ich dzieciom, moim zdaniem lepiej kupić inny zestaw Hot Wheels, przy którym wystarczą autka dołączone do opakowania – w tej roli idealnie sprawdzi się np. widowiskowy tor Hot Wheels Kolosalna kraksa.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro