Horrory dla młodzieży (11–14 lat)

Horrory dla młodzieży to nie tylko powieści o zakochanych w ludziach wampirach i wilkołakach. Jeśli szukasz książki, która zmrozi krew w żyłach, sięgnij po jeden z proponowanych przez nas tytułów. Oto najlepsze książki z dreszczykiem dla młodzieży.

Aleksandra Supryn Aleksandra Supryn / 22-10-2015

Jeśli lubisz opowieści o duchach

Miłośnicy opowieści o duchach na pewno pokochają Wypowiedz jej imię Jamesa Dawsona. To nowa historia legendarnego ducha – Krwawej Mary. Trójka przyjaciół postanawia wezwać zjawę w noc Halloween. Niewinna zabawa szybko zmienia się w walkę o przetrwanie. Nastolatki muszą odkryć, czego tak naprawdę chce Mary – zemsty czy ukojenia.

Inna propozycja to seria książek o Annie autorstwa Blake’a Kendare’a. To opowieść o łowcach duchów, które nadal przebywają w świecie żywych. Głównym bohaterem jest nastoletni Cas. Swój nietypowy zawód – zabójcy duchów – odziedziczył po ojcu, który podczas jednej z misji zginął. Chłopak musiał przejąć jego obowiązki. Kiedy udaje się do kolejnego miasta, aby wyśledzić ducha nazywanego „Anną we krwi”, nie spodziewa się, że coś może pójść nie tak. Gdy jednak spotyka obciążoną klątwą dziewczynę, okazuje się, że musi zmierzyć się z siłą, której nigdy wcześniej nie spotkał.

Dla miłośników fantastycznych stworów

Znacie historię o Alicji w krainie czarów? Jeśli tak, to może czas sięgnąć po jej nową wersję: Alicję w krainie zombi Geny Showalter. To pierwszy tom cyklu Kroniki Białego Królika. Główną bohaterką jest oczywiście Alicja, która żyje w świecie pełnym fantastycznych stworów. Jednak w przeciwieństwie do oryginalnej opowieści, stwory te to zombi – bezwzględne, okrutne potwory. Bohaterka musi pomścić śmierć swojej rodziny i zniszczyć każdego z nich – odesłać do grobów na zawsze.

Osobliwy dom Pani Peregine Ransoma Riggsa to dość niepokojąca opowieść, uzupełniona kolekcją równie niepokojących starych fotografii. Chłopiec chce poznać historię morderstwa swojego dziadka, trop prowadzi go do sierocińca pani Peregine, którego mieszańcy są osobliwi. Niektóre dzieci są niewidzialne, inne mają nadludzkie siły. Co więcej, dom znajduje się w pętli czasowej, w której jest rok 1940. Pewnego dnia chłopak słyszy pogłoski o potworach, które zabiły jego dziadka. Okazuje się, że osobliwe dzieci są w niebezpieczeństwie i tylko on może im pomóc.

Polowanie Andrew Fukady to historia o świecie, w którym panuje inny porządek. Wszędzie roi się od wampirów żądnych krwi. Główny bohater – Gene – jest zwykłym człowiekiem. Aby przetrwać, musi udawać jednego z potworów. W tym świecie można być tylko łowcą lub ofiarą. Gene za wszelką cenę walczy o to, żeby nie zostać ofiarą.

Science fiction

Wezwanie i Przebudzenie Kelley Armstrong to wizja przerażającej przyszłości. Główną bohaterką jest Chloe, która stara się wieść życie normalnej nastolatki. Nie jest to łatwe, ponieważ widzi ona duchy i potrafi wskrzeszać umarłych. Jeden z natarczywych duchów sprawia, że dziewczyna ląduje w ośrodku dla trudnej młodzieży. Szybko okazuje się jednak, że coś jest nie tak. Chloe zaczyna szukać odpowiedzi na pytania, które ją nurtują. Kim jest? Dlaczego wokół niej dzieje się tak wiele dziwnych rzeczy? Co ma z tym wszystkim wspólnego organizacja naukowa?

Czary, magia, osobliwe zjawiska

Jeśli lubisz powieści o magii z dreszczykiem emocji, sięgnij po Czarny młyn Marcina Szczygielskiego. Akcja toczy się w odciętej od cywilizacji popegeerowskiej wsi. Głównym bohaterem jest Iwo. Chłopiec i jego przyjaciele muszą radzić sobie w świecie bez telewizji i innych popularnych rozrywek. Pewnego dnia w miejscowości zaczynają dziać się dziwne rzeczy – przedmioty i ludzie nagle znikają. Dzieci podejrzewają, że ma to związek ze starym, czarnym młynem…

Mały Edgar musi przejść przez ciemny las, aby odwiedzić swojego wujka. Zawsze, kiedy tamtędy biegnie, czuje na sobie czyjś wzrok, ale stara się nie okazywać strachu. Pewnego dnia jest to jednak trudne, ponieważ wujek opowiada mu mrożące krew w żyłach historie o nadprzyrodzonych zjawiskach. W jego domu pełno jest przedmiotów, które poświadczają ich prawdziwość: pozłacana rama, laleczka i teleskop. Jeśli lubisz takie historie, przeczytaj Opowieści grozy wuja Mortimera autorstwa Chrisa Priestleya.

Możesz sięgnąć również po książkę polskiej pisarki – Ja, diablica Katarzyny Bereniki Miszczuk. Główna bohaterka trafia po przedwczesnej śmierci do piekielnego Los Diablos, gdzie otrzymuje posadę diablicy. Jej zadaniem jest targować się o dusze. Powieść pełna miłości, intryg i ciekawych postaci.

Ostatnia mroczna propozycja to saga o czarownicach – Wiedźmy z Savannah J.D. Horn. W miasteczku na południu USA codziennością są czary, zagubione dusze i hoodoo, rodzaj potężnej magii. Główną bohaterką jest Mercy Tylor, która jako jedyna z rodziny nie ma magicznych mocy. Los zmusza ją jednak do przejęcia kontroli nad całym rodem. Jak niedoświadczona dziewczyna poradzi sobie ze złem, które się zbliża?

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro