Zdaniem eksperta

Hamak brazylijski – DIY

Wygoda przede wszystkim! Planując wypoczynek na balkonie lub w ogrodzie, warto pomyśleć o wiszącym krześle. Hamak brazylijski to idealne rozwiązanie dla wszystkich ceniących komfort i oryginalne rozwiązania. Tym bardziej, że możemy zrobić go samodzielnie – wystarczy trochę chęci i czasu. Do dzieła!

Ewa Brzozowska Ewa Brzozowska / 25-07-2018

Co będzie nam potrzebne?

To będzie potrzebne do wykonania hamaka brazylijskiego:

Krok 1. Z kawałka materiału wycinamy trapez o wysokości 140 cm i podstawach równych 150 cm i 90 cm. Brzegi materiału obrębiamy zygzakiem lub owerlokiem.

hamak

Krok 2. Górny i dolny brzeg zakładamy dwa razy na szerokość centymetra i stębnujemy.

hamak

Krok 3. Brzegi boczne zakładamy raz na centymetr i zaprasowujemy – tak, by schować brzeg materiału. Później zakładamy boki jeszcze raz, tym razem na szerokość 4 cm. Stębnujemy i mamy gotowy tunel na linę.

hamak

Krok 4. Przygotowujemy drewniany stelaż do powieszenia. Kawałek kantówki przewiercamy w czterech miejscach, po dwa otwory na każdym końcu. Krawędzie wygładzamy papierem ściernym.

hamak

Krok 5. Linę składamy na pół i wyznaczamy środek. Końce przekładamy przez wewnętrzne otwory, później przez tunele boczne, a na koniec przez zewnętrzne dziurki. Położenie liny możemy ustabilizować węzłami. Mocno zawiązujemy końce liny.

hamak

Hamak możemy powiesić na drzewie lub na haku. Aby było jeszcze wygodniej, dodaj poduszkę do siedzenia, weź kocyk i ciekawą książkę i zatop się w wieczornym relaksie.

hamak

hamak

hamak

hamak

hamak

hamak

Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź jakie hamaki możesz znaleźć wśród produktów dostępnych na Allegro.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro