Haki holownicze w cenie powyżej 550 zł

Haki holownicze w cenie powyżej 550 zł

Hak holowniczy to świetne uzupełnienie samochodu, zwiększające walory użytkowe auta. Na jaki hak się zdecydować? Oto przegląd produktów w cenie powyżej 550 zł.

udostępnij

Mikołaj AdamczukMikołaj Adamczuk / 17-03-2016 / aktualizacja: 29-06-2018

Oczywiście najlepiej pomyśleć o montażu haka już na etapie zamawiania nowego samochodu w salonie. Wtedy wyjeżdża się już „gotowym” autem, wyposażonym w fabryczny hak dobrej jakości. Wiadomo, tyle teorii… Ale po pierwsze, nie wszyscy mają przyjemność kupowania nowego samochodu i konfigurowania go zgodnie ze swoimi potrzebami. Po drugie, czasami potrzeba posiadania takiego udogodnienia pojawia się później. Pozostaje wtedy montaż na własną rękę.

Wizyta w warsztacie

Najlepiej zrobić to w specjalistycznym warsztacie, bo montaż haka nie polega jedynie na przyczepieniu „kulki” do zderzaka. Trzeba chociażby podłączyć wiązkę elektryczną, by w przyczepie zapalały się kierunkowskazy i światła stopu. Z tego powodu, zwłaszcza w przypadku nowszych, bardziej zaawansowanych technologicznie aut, należy zdać się na pomoc specjalistów.

Trzeba także pamiętać, że im droższy samochód, tym prawdopodobnie hak do niego także będzie kosztował więcej. Hak należy także dobrać do konkretnego modelu auta. Czasami zdarza się jedynie, że jedna wersja pasuje do kilku modeli ze względu na zastosowanie tej samej płyty podłogowej. No i nie warto oszczędzać – powinno się wybierać renomowane, markowe produkty.

Oferta warta uwagi

Sprawdźmy, jaki jest wybór haków z górnej półki, czyli kosztujących ponad 550 zł.

  • Audi A4 jest jednym z najbardziej popularnych samochodów na polskim rynku. Właściciele tych aut mają spory wybór haków. Mogą się zdecydować na produkty firmy Brink czy znanej brytyjskiej marki Westfalia. Wśród jej modeli uwagę zwraca Witter. Jest to hak wypinany pionowo. W przypadku wersji do modelu Audi A4 B8 uciąg kuli wynosi 2100 kg, maksymalny nacisk na kulę zaś to 90 kg. Hak jest zabezpieczony przed kradzieżą i objęty dwuletnią gwarancją producenta. Cena od 754 zł. Należy dokładnie dobrać hak do typu nadwozia i wersji – niektóre modele nie pasują na przykład do wersji z pakietem stylistycznym S-Line.

Na hak Westfalia Witter mogą zdecydować się między innymi posiadacze Volkswagenów Passatów. Są także haki Witter do Forda Mondeo, do Toyoty Avensis czy do Opla Astry.

  • Często do ciągnięcia przyczep są wybierane samochody „uterenowione” czy typu SUV, na przykład spod znaku Toyoty. Na rynku jest szeroki wybór haków do Toyoty RAV4. Popularnością cieszy się automatyczny hak holowniczy firmy Steinhof. Kosztuje co najmniej 555 zł (a więc jego cena przekracza naszą umowną granicę) i jest przeznaczony do Toyot RAV4 rocznik 2006–2012, sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. Hak tego typu może uciągnąć do 2200 kg. Maksymalny nacisk: 90 kg. Kula jest wypinana automatycznie, poziomo, na kluczyk. Dzięki dodanej do kompletu tabliczce znamionowej nie powinno być żadnych problemów z zarejestrowaniem haka po montażu. Gwarancja producenta na ten model trwa 24 miesiące.
  • Konkurent Toyoty RAV4 to koreański Kia Sportage. Wybór haków do Kii Sportage również jest szeroki. Popularne są pasujące do Kii haki firmy Auto Hak – polskiej, co może mieć znaczenie dla niektórych klientów. W tym przypadku mówimy o haku wypinanym pionowo. Montowany jest w fabrycznie przygotowane otwory znajdujące się w aucie, więc nie trzeba w najmniejszy sposób ingerować w konstrukcję auta oraz haka. Sam montaż kuli jest prosty i szybki (zajmuje nie więcej niż 10 sekund). Największą zaletą haków Auto Hak wypinanych pionowo jest to, że w większości samochodów są niewidoczne po wypięciu. Dodatkowo, jako jedyne w tej kategorii cenowej mają chowane gniazdo elektryczne. Wszystkie wertykalne haki holownicze firmy Auto Hak są zabezpieczone przed kradzieżą zamkiem na kluczyk, który znajduje się w zestawie.

Po montażu haka należy koniecznie uzyskać w stacji diagnostycznej odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym. Później pozostaje się już tylko cieszyć bardziej praktycznym samochodem!