Grzechotka elastyczna dla niemowlaka

Grzechotka jest podstawową zabawką każdego niemowlaka. Świetnie ćwiczy rączkę i chwyt, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i jest doskonałym umilaczem czasu. Warto przypatrzeć się bliżej jednemu z rodzajów tej zabawki, a mianowicie grzechotce elastycznej. Czym się charakteryzuje?

Anna Chmielewska Anna Chmielewska / 28-11-2016

Zadania grzechotki elastycznej

Grzechotka elastyczna spełnia takie same funkcje, jak grzechotka tradycyjna:

 1. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, wzrok i słuch.
 2. Pobudza zmysły.
 3. Wyrabia sprawność precyzyjnego chwytania.
 4. Ćwiczy małe rączki.
 5. Koncentruje uwagę.
 6. Umożliwia poznawanie otaczającego świata, w tym różnych wielkości, kształtów i faktur.
 7. Zachęca do zabawy.

Elastyczność grzechotki pozwala dodatkowo na bardzo wygodne chwytanie zabawki i manipulowanie elementami do niej przytwierdzonymi.

Cechy grzechotki elastycznej

W tego typu zabawce elementy (bardzo często kulki) są zamontowane na elastycznej lince. Pozwala to na dużą elastyczność, a więc na wyginanie w różne strony. Reszta cech, które powinna spełniać grzechotka, przypomina te wymagane od innych zabawek dla niemowlaków:

 1. Najwyższa jakość wykonania – elementy w pełni bezpieczne.
 2. Pokrycie farbami i barwnikami nieszkodliwymi dla dzieci, najlepiej tymi na bazie wody.
 3. Proste kolory i kształty sprzyjające rozwijaniu podstawowych funkcji poznawczych, a jednocześnie niemęczących nadmiarem bodźców.
 4. Całość skutecznie skupiająca uwagę niemowlaka.
 5. Łatwość utrzymywania w czystości i samego czyszczenia. Najlepiej, jeśli grzechotkę wystarczy umyć ciepłą wodą. Niektóre zabawki elastyczne umożliwiają nawet pranie w pralce w wysokie temperaturze.
 6. Wytrzymałość pozwalająca m.in. na branie do buzi.

Kupujemy grzechotkę elastyczną dla niemowlaka

Wybór grzechotek jest duży. Warto skorzystać z małego przeglądu:

 1. Kula Heimessgrzechotka drewniana i w kształcie kuli. Elementy na lince elastycznej. Niewątpliwą atrakcją jest dodatkowy dzwoneczek. W różnych, żywych kolorach. Zabawka bardzo wysokiej jakości, produkcji niemieckiej. Bezpieczna nawet dla noworodków. Cena ok. 30 zł.
 2. Canpol – zabawka jest tak naprawdę gryzakiem elastycznym z małym elementem grzechoczącym. Dla dzieci od urodzenia. Atrakcyjne kolory i wygląd. Różne stopnie utwardzenia w poszczególnych częściach grzechotki. Idealne do miękkich dziąseł. Produkt wolny od bisfenolu A. Cena nie przekracza 10 zł.
 3. Miś – bardzo sympatycznie wygląda, drewniany miś jest po prostu uroczy. Dodatkowo dzwoneczek. Koraliki i kółka dziecko może swobodnie obracać i wyginać. Duża jakość wykonania zagwarantowana przez markę Heimess. Oprócz misia do wyboru są grzechotki z pojazdami, kaczątkami czy pociągiem. Cena do 30 zł.
 4. Arka Noego – drewniane elementy na elastycznej obręczy. Niezwykle śliczne korale, a dodatkowo dzwoneczek. Kulki z motywami Arki Noego, a więc z parą lwów, słoni, gołębi, zebr, motyki i pingwinów oraz przesympatycznie wyglądającym Noe w łódce. Produkcja niemiecka. Cena 25 zł.
 5. Tęczowy chwytak – kolejna grzechotka marki Heimess. Zabawka idealna do chwytania przez małą rączkę. Wysoka jakość wykonania, pokrycie ekologicznymi farbami, na bazie wody. Grzechotka w pięknych, żywych kolorach, o długości 11 cm. Cena ok. 32 zł.
 6. Kostka – kolorowe kuleczki na elastycznych linkach, ułożone w taki sposób, żeby tworzyły przestrzenną kostkę. Cena do 38 zł.

Grzechotka elastyczna jest wartościową zabawką, która idealnie nadaje się prezent, nie tylko świąteczny lub z dużej okazji, ale jako niezobowiązujący podarunek na co dzień. Idealny, gdy idziemy w odwiedziny do noworodka lub niemowlaka.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro