Gry wykorzystujące PlayStation Camera

PlayStation Camera to akcesorium do konsoli PlayStation 4. Nie wszyscy deweloperzy decydują się na dodanie wsparcia dla tego kontrolera ruchowego, ale jest kilka tytułów, dla których warto dokupić kamerkę od Sony.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 14-10-2015

Podłączenie do konsoli akcesorium o nazwie PlayStation Camera daje graczom nowe możliwości, w tym możliwość obsługi konsoli za pomocą głosu. Kamera daje też alternatywny sposób logowania się na konto użytkownika PlayStation 4. Dla posiadaczy PlayStation Camera niektórzy twórcy przygotowali kilka dodatkowych funkcji w swoich grach.

„Playroom”

Jednym z tytułów wykorzystujących kamerkę PlayStation 4 jest „Playroom”. Nie jest to pełnoprawna gra. „Playroom” to tak naprawdę pokazówka możliwości PlayStation Camera i kontrolera Dualschock 4.Gracze, siedząc na kanapie, mogą odpędzać się od wirtualnych ludzików, porozmawiać z robotem o imieniu ASOBI i zagrać w wirtualnego hokeja stołowego. „Playroom” jest dostępne bez opłat dla wszystkich posiadaczy konsoli PlayStation 4.

„Until Dawn”

Wydany w tym roku horror to połączenie gry wideo i interaktywnego filmu. PlayStation Camera nie służy w tej grze do sterowania ruchami postaci. Twórcy „Until Dawn” wpadli na naprawdę ciekawy pomysł wykorzystania akcesorium. Kamera wykorzystywana jest do nagrywania gracza podczas rozgrywki.W wybranych przez deweloperów momentach, które powinny przestraszyć gracza, uaktywniania jest funkcja rejestrowania obrazu. Dzięki temu można potem obejrzeć jeszcze raz straszną scenę wraz ze swoją reakcją i udostępnić nagranie znajomym w serwisach społecznościowych.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Until Dawn”.

„Tearaway Unfolded”

Kolejną z tegorocznych gier na PlayStation 4 wykorzystujących PlayStation Camera jest reedycja „Tearaway Unfolded”. Pierwotnie tytuł został wydany na konsolę przenośną PlayStation Vita, ale twórcy postanowili przystosować swoją grę do dużej konsoli Sony.PlayStation Camera nie jest wykorzystywana do sterowania, ale gra rejestruje obraz i umieszcza transmisję z kamery bezpośrednio w grze. Bohaterowie traktują gracza niczym boga i zwracają się bezpośrednio do niego przez widoczny na niebie portal.

„Alien: Isolation”

Edycja „Alien: Isolation” na PlayStation 4 też wykorzystuje możliwości, jakie daje PlayStation Camera. Gracz może np. wykonać ruch głową, który pozwoli jego postaci wychylić się zza osłony. Dostępna jest też funkcja nasłuchiwania otoczenia – jeśli w rzeczywistości będziemy zachowywali się zbyt głośno, to Obcy w grze namierzy kontrolowaną przez nas postać.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Alien: Isolation”.

Seria „Just Dance”

PlayStation Camera podobnie jak kontroler ruchowy Kinect od Microsoftu świetnie sprawdza się w grach tanecznych. Dzięki możliwości rejestrowania obrazu i ruchu gracza można tańczyć przed telewizorem, a gry z serii „Just Dance” będą sprawdzać, na ile nasze wygibasy pokrywają się z poleceniami wyświetlanymi na ekranie.

Przeczytaj pełną recenzję gry"Just Dance".

To jeszcze nie koniec

Lista gier wspierających akcesorium o nazwie PlayStation Camera nie kończy się na wymienionych pięciu tytułach. Wsparcie dla kamery znalazło się w porcie mobilnej produkcji „Angry Birds Star Wars”, w „Little Big Planet 3” i w grach sportowych: „FIFA 16”, „NBA 2K15” i „NBA 2K16”. Oprócz tego kamera do konsoli PlayStation 4 wykorzystana została przez twórców „Rabbids Invasion: The Interactive TV Show” i „Surgeon Simulator”. Wsparcie zapewnili też deweloperzy odpowiedzialni za „War Thunder” i „Commander Cherry’s Puzzled Journey”.

Przeczytaj również: Kontroler ruchowy – PlayStation Camera czy Kinect?

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro