Gry w 4K na Xbox One X - w które warto zagrać?

Gry w 4K na Xbox One X - w które warto zagrać?

Xbox One X to obecnie najpotężniejsza konsola dostępna na rynku. Oferuje bardzo wysoką wydajność, która pozwala uruchamiać gry w rozdzielczości 4K Ultra HD. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tytuły są dostępne w takiej rozdzielczości. Poznajmy te, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

udostępnij

Kamil RogalaKamil Rogala / 25-02-2018

Forza Motorsport 7

Miłośnicy wyścigów, którzy chcą wykorzystać wszystkie możliwości najnowszej konsoli Microsoftu, z pewnością powinni spróbować swoich sił w grze Forza Motorsport 7. Bez znaczenia, czy ktoś preferuje wyścigi aut seryjnych, bolidów różnych klas czy też samochodów tuningowanych, w tej grze znajdzie coś dla siebie.

To niemal encyklopedia motoryzacji, bowiem oprócz kilkudziesięciu licencjonowanych torów, w grze znajdziemy ponad 700 fenomenalnie skonstruowanych aut. Ta gra to również ogromna społeczność oraz niezliczona ilość najróżniejszych wydarzeń sieciowych – od zwykłych wyścigów po organizowane na szeroką skalę ogólnoświatowe mistrzostwa. To pozycja obowiązkowa dla fanów motoryzacji.

FIFA 18

Kolejna obowiązkowa pozycja dla miłośników sportu i piłki nożnej, to oczywiście FIFA 18. Najnowsza odsłona dostępna jest w rozdzielczości 4K, wspiera również technologię HDR, a wszystko to sprawia, że każdy wirtualny mecz jest pełen emocji i realizmu. Animacja piłkarzy, piłki, przemyślane akcje, transfery, kontuzje – realistyczna piłka nożna w wirtualnym wydaniu.

Oprócz tradycyjnego meczu, kariery piłkarza lub menadżera, możemy spróbować swoich sił w trybie fabularnym, w którym wcielamy się w postać młodego piłkarza – Huntera. W tym przypadku społeczność jest również niezwykle rozwinięta, dzięki czemu w każdej chwili możemy rozegrać spotkanie ze znajomymi z całego świata.

Gears of War 4

Miłośnicy dynamicznych gier akcji i strzelanek nie mogą przejść obojętnie obok Gears of War 4. To już czwarta odsłona futurystycznej strzelaniny TPP, która stanowi debiut tej serii na konsoli ósmej generacji, a co za tym idzie, oferuje niesamowitą oprawę graficzną. Co prawda pod względem fabularnym mamy do czynienia z zupełnie inną historią oraz bohaterami, ale mechanika rozgrywki pozostała bez zmian – dynamiczny, liniowy shooter, w którym najważniejsze jest, aby umiejętnie korzystać z różnych osłon. Rzecz jasna nie zabrakło trybu gry wieloosobowej, dzięki czemu możemy walczyć między sobą lub współpracować w jednej drużynie.

Call of Duty: WWII

Miłośnicy klasycznych strzelanek z widokiem z pierwszej osoby (FPS) z pewnością zainteresują się najnowszą odsłoną Call of Duty: WWII. Gra po raz kolejny przenosi nas w czasy II Wojny Światowej. Wcielamy się w rolę Reda Danielsa, który bierze udział w szeregu bardzo ważnych misji. Mowa między innymi o słynnym lądowaniu wojsk w Normandii, ofensywie w Ardenach czy też bitwie o most Ludendorff. W międzyczasie poznamy zróżnicowany arsenał i nauczymy się współpracować z towarzyszami broni. Jest również świetny tryb wieloosobowy, jak i misje poboczne oraz wyzwania, m.in. z… zombie.

Rise of the Tomb Raider