Gry, dla których warto kupić PlayStation 4

Gry, dla których warto kupić PlayStation 4

autor: Piotr Grabiec, data publikacji: 09-06-2015

Na konsole nowej generacji od Sony i Microsoftu wychodzi wiele gier na wyłączność. Przygotowaliśmy listę czterech najlepszych wydanych dotychczas tytułów, w które mogą zagrać posiadacze PlayStation 4. To gry, które nigdy nie zostały wydane na komputerach osobistych i konsoli Xbox One.

Na konsole nowej generacji Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery osobiste wychodzi wiele gier multiplatformowych, w które mogą zagrać posiadacze wszystkich trzech urządzeń. Niektóre tytuły są przygotowane wyłącznie z myślą o graczach korzystających z konkretnej platformy. Wybraliśmy cztery warte uwagi gry wydane ekskluzywnie na konsole Sony.

„inFamous: Second Son”

Jedną z pierwszych wysokobudżetowych gier wydanych na konsolę PlayStation 4 jest „inFamous: Second Son”. To trzecia gra z cyklu „inFamous”, którego poprzednie odsłony zostały napisane z myślą o konsoli PlayStation 3. Tytuł opiera się na formule otwartego świata, w którym gracz może wykonywać wiele różnych aktywności poza zadaniami popychającymi fabułę do przodu.Akcja „inFamous: Second Son” dzieje się siedem lat po wydarzeniach z poprzednich części cyklu. Gracz wciela się w młodego chłopaka, Delsina, obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami. Takie osoby jak on nazywane są Przewodnikami. Bohater wyrusza do Seattle w poszukiwaniu osoby odpowiedzialnej za skrzywdzenie jego bliskich.Wraz z wykonywaniem kolejnych aktywności bohater zdobywa nowe i ulepsza posiadane już moce, takie jak Dym, Neon i Wideo. Z użyciem swoich nadnaturalnych zdolności protagonista walczy z organizacją, która stara się uwięzić wszystkich Przewodników, nazywając ich bio-terrorystami. Recenzja gry dostępna tutaj.

„Bloodborne”

Bardzo trudna gra od From Software czerpie z dotychczasowego dorobku studia odpowiedzialnego za niesamowicie wymagające „Demon’s Souls” i „Dark Souls”. Za „Bloodborne” odpowiedzialny jest sam Hidetaka Miyazaki. Gracz zwiedza okryty tajemnicą świat fantasy i walczy z najróżniejszymi maszkarami w mrocznym mieście Yharnam.„Bloodborne” to gra akcji z elementami RPG o bardzo wyśrubowanym poziomie trudności. Wrogowie są niesamowicie trudni do pokonania, a nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do śmierci gracza. Razem z bohaterem odradzają się zabite wcześniej potwory, ale zużyte przedmioty przepadają bezpowrotnie. Recenzja gry dostępna tutaj.

„The Order 1886”

Pierwsza gra od studia Ready At Dawn wydana na konsolę PlayStation 4 przenosi gracza do alternatywnej rzeczywistości w czasach wiktoriańskiego Londynu. „The Order 1886” zaciera granicę pomiędzy grą wideo a interaktywnym filmem.Główni bohaterowie „The Order 1886” są członkami tytułowego Zakonu, który wywodzi się od Rycerzy Okrągłego Stołu. Stoi on na straży ludzkości i broni ją przed rebeliantami i mutantami. Gracz wciela się w Sir Galahada. Recenzja gry dostępna tutaj.

„The Last of Us: Remastered”

The Last of Us” było jedną z najpiękniejszych gier wydanych na konsolę PlayStation 3. Studio Naughty Dog, które jest odpowiedzialne za ten tytuł i ma na swoim koncie serię „Uncharted”, postanowiło wydać swoją grę o losach ludzkości w kilka dekad po apokalipsie zombie na konsolę nowej generacji.Posiadacze PlayStation 4 mogą zagrać w „The Last of Us: Remastered”, które zawiera w sobie podstawową wersję gry i dodatek „Left Behind”. Gra należy do gatunku survival horror, a gracz wciela się w postać zgorzkniałego Joela, którego splot wydarzeń stawia na straży młodej dziewczyny o imieniu Ellie.Wymienione gry to subiektywne zestawienie najlepszych tytułów wydanych ekskluzywnie na konsolę Playstation 4. Jeżeli zastanawiacie się, czy wymienić Playstation 3 na urządzenie nowej generacji, ta lista może być pomocną wskazówką. Recenzja gry dostępna tutaj.