Gry dla fanów kościanych rozgrywek

Kości są grą, która była znana już w starożytności. Klasyka gatunku polega na tym, że rzucamy pięcioma sześciennymi kostkami w celu uzyskania odpowiednich układów. Za nie otrzymujemy punkty i staramy się zdobyć jak największą ich liczbę. Trochę szczęścia, szczypta losowości i oczywiście rachunku prawdopodobieństwa. Jednak od powstania klasyki minęło już bardzo dużo czasu i kości w różnej wersji wykorzystywane są w rozmaitych grach. Z całą pewnością zapewniają wiele emocji i nieprzewidywalności w rozgrywkach, więc fani kościanych rywalizacji będą mogli poszaleć.

Kamila Gątkiewicz Kamila Gątkiewicz / 12-01-2017

Strategia w kolorze

Grę „Qwixx” można opisać w kilku słowach. Po wyciągnięciu kolorowej zawartości pudełka jest szybko, prosto, zabawnie i dynamicznie. Jeden z graczy rzuca zestawem kości i wszyscy zastanawiają się co by sobie skreślić. Cztery kolory, cztery rzędy, a im więcej skreśleń w każdym z nich tym większe szanse na zwycięstwo. O dziwo skreślanie numerków może stać się bardzo strategiczną zabawą, więc i szare komórki będą mogły trochę popracować. Dodatkowo niewielkie rozmiary pudełka powodują, że grę możemy zabrać ze sobą właściwie wszędzie i będziemy mogli rozruszać niejedno towarzyskie spotkanie.

kosci 2

Klasyka w nowym wydaniu

„Dicetto” jest tytułem, który nawiązuje do klasyki gatunku. Gracze rzucają kośćmi i starają się zdobyć odpowiednie karty. Im trudniejszy układ, tym więcej punktów możemy otrzymać. Jednak nie zawsze każdy sam sobie rzepkę skrobie, bo możliwe jest też podkradanie punktów przeciwnikom albo walka z nimi o końcowe bonusy. Rozgrywki są krótkie i dynamiczne, więc gra świetnie sprawdza się na początek dłuższych rywalizacji albo pomiędzy cięższymi tytułami. O dziwo w grze możemy też zbudować trochę strategii, bo to od nas zależy, na które karty będziemy stawiać. A wyrzucanie graczy z kart i podkradanie punktów wprowadza dużą dawkę emocji.

kosci 3

Do mety niczym błyskawica

„Tenzi”wprowadza rozgrywkę w kości na wyższy poziom wtajemniczenia. Każdy gracz chwyta 10 kości i czym prędzej nimi rzuca, dążąc do odpowiedniego układu. Wszyscy działają jednocześnie, a kto pierwszy dotrze do celu, ten zostaje zwycięzcą. Dynamika powala, a kilka wariantów rozgrywki wprowadza wiele urozmaicenia. Jedno pudełko pozwala na rozrywkę nawet czterem osobom, a połączenie kilku opakowań może już zwiększyć tę liczbę. „Tenzi” jest grą uniwersalną, która sprawdzi się podczas rozgrywek w różnym gronie, na rozruszanie towarzystwa czy na wyjazdach.

Nadchodzą potwory, strzeżcie się

„Potwory w Tokio” to gra kościana osadzona w świecie science fiction. Miasto napadły potwory i zaczęły walkę o władzę. Oczywiście kości wprowadzają do rozgrywki dynamikę, emocje oraz trochę chaosu. Budowanie strategii zależy tylko od nas. Eliminacja przeciwników, odbieranie życia, zbieranie punktów za kości, a może po prostu bieganie po Tokio. Jednym słowem – będzie się działo. Rzucaj kośćmi, atakuj przeciwników, zdobywaj punkty i przede wszystkim nie daj się zabić. Od czego zaczynamy? Demolka czy przetrwanie?

kosci 4

Kości na całe pokolenia

„Nowe pokolenia” to już propozycja dla całkiem zaawansowanych graczy. Tym razem uczestnicy zabierają się za kontrolowanie wiosek, a ich głównym celem jest zapewnienie mieszkańcom dobrobytu i sławy. Kości powodują, że życie staje się w wioskach nieprzewidywalne. Produkcja dóbr, podróżowanie, pozyskiwanie klientów, plaga szczurów, białe i czarne kości, generowanie zysków. Oj, będzie się działo, a bez porządnej taktyki daleko nie zajdziemy. Czas ucieka, a życie w wioskach kołem się toczy. Mieszkańcy się rodzą i umierają, a kości pomagają jakoś ogarnąć ten chaos. „Nowe pokolenia” to po prostu niezłe wyzwanie i bez spięcia szarych komórek się nie obejdzie.

kosci 5

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro