Grające zabawki nie muszą być irytujące! Jakie zabawki wybrać, żeby były dobre dla dzieci i nie denerwowały rodziców?

Po mniej więcej dwóch latach rodzicielstwa wiele mam i wielu ojców reaguje wręcz newralgicznie na jakąkolwiek grającą zabawkę. Faktem jest, że wszędobylski plastik i głośne, irytujące melodyjki bez regulacji głośności nie są ulubionymi zabawkami rodziców. A już na pewno nie rodziców z kilkuletnim stażem.

Anna Andrzejewska Anna Andrzejewska / 02-09-2015

Nie wszystkie zabawki, które są plastikowe i w które można włożyć kilka paluszków AA denerwują. Przygotowaliśmy zestawienie kilku wyjątkowych zabawek, które mają bardzo przyjemne dźwięki, a ich dodatkowymi plusami są walory edukacyjne. Nie każda plastikowa zabawka jest do szpiku zła i tandetna, wiele firm oferuje wysokiej jakości produkty bezpieczne dla dzieci i zdrowia psychicznego rodziców.

Fisher Price

To chyba jedna z najpopularniejszych firm produkujących zabawki (i nie tylko). Warto zwrócić uwagę zwłaszcza nalaptop edukacyjny dla dzieci, który uczy, bawi i zajmuje malucha na bardzo długi czas. Jego cena na allegro to około 100 zł, a przedmiot wystarczy na wiele lat wspaniałej zabawy połączonej z walorami edukacyjnymi. Laptop marki Fisher Price posiada dużo zalet, m.in. trzy poziomy nauki, które są dostosowane do wieku, przy czym może się nim bawić już półroczne dziecko. Poza tym laptop potrzebuje tylko dwóch baterii, które wystarczają na wiele godzin zabawy i nauki – liter, cyfr, kolorów, kształtów oraz innych rzeczy. Na allegro można znaleźć również inne ciekawe propozycje laptopów edukacyjnych dla dzieci w niezwykle różnorodnych cenach.

Kolejną grającą zabawką sygnowaną marką Fisher Price jestSzczeniaczek Uczniaczek i wszystkie zabawki wpisujące się w kategorię grających pluszaków (m.in. siostra Szczeniaczka Uczniaczka). Szczeniaczek Uczniaczek to już kultowa zabawka, którą na swojej półce z ulubionymi zabawkami ma prawie każdy roczniak. Fenomenem psiaka jest to, że ze względu na to, że jest maskotką, a jednocześnie pierwszym nauczycielem dla dziecka (m.in. nauka części ciała), jest dla niego całkowicie bezpieczną i niezwykle atrakcyjną zabawką, zwłaszcza, że nie nadszarpuje rodzinnego budżetu. Za Uczniaczka zapłacimy około 100 zł.

Furby

Zabawka, której popularność można śledzić już od kilku lat. Dlaczego? Dzieci kochają Furby’ego za piękny wygląd i wspólnie toczone rozmowy. Rodzice uwielbiają Furby’ego za spełnienie dziecięcego marzenia o posiadaniu tej wyjątkowej zabawki, z którą otwierają się drzwi do dziecięcej wyobraźni. Furby to zabawka, która towarzyszyć będzie dziecku przez wiele długich lat. Wysokiej jakości materiały, z których jest wyprodukowana są gwarancją jej długowieczności, a największą jej zaletą jest powtarzanie wszystkiego, co usłyszy. Z tym, że, drodzy rodzice, pamiętajcie – uważajcie, co przy Furby’iem mówicie, bo może to się obrócić przeciwko wam!

Dumel

Dumel jest kolejną firmą, na którą warto zwrócić uwagę, ponieważ ich grającym, interaktywnym zabawkom daleko do kiczu i tandety. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie pojazdy, które zostały wyprodukowane przez Dumela, m.in. Arka Noego, Traktor FarmerczyStatek Piracki. Są one kwintesencją ciekawych, grających zabawek, które cieszą milusińskich i nie denerwują rodziców. To takie zabawki, do których rodzice z przyjemnością dokupują baterie, jednak dość rzadko muszą to robić. Interaktywne produkty od Dumela śpiewają proste piosenki, które wpadają w ucho i których dziecko bardzo szybko się uczy. Oprócz tego uczą dźwięków wydawanych przez zwierzęta, rymowanych wierszyków i wiele innych rzeczy.

Wielu rodziców powtarza, że nigdy w życiu nie będą kupowali dzieciom grających zabawek. Denerwują, są bardzo głośne i okropnie irytują. Jednak przed tak stanowczym postawieniem sprawy warto poszukać interaktywnych zabawek, które nie hałasują (albo mają regulację głośności) i sprawią radość nie tylko dzieciom.

A dzieci? Dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, uwielbiają wszystko, co gra i świeci, a to jest podstawowy argument, żeby im jednak te interaktywne zabawki kupować. Dobra firma jest gwarancją jakości i, zazwyczaj, spokoju rodziców, jednocześnie również bezpieczeństwa zabawy i użytkowania konkretnej zabawki. Najlepsza rada, jaką dają doświadczeni rodzice to, żeby przed wyborem konkretnego produktu dowiedzieć się, jakie ma funkcje, czy śpiewa, a może rymuje i, przede wszystkim, czy nie irytuje.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro