Zdaniem eksperta

Graficzny plakat – DIY

Plakaty wiszące na ścianach stają się coraz popularniejsze – widujemy je na zdjęciach w gazetach i na blogach wnętrzarskich. W prosty i niedrogi sposób odmieniają wnętrze, nadają mu oryginalny charakter. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wnętrza. Również miłośnicy DIY – potrzeba kilku prostych rzeczy, by zrobić własny, profesjonalnie oprawiony plakat.

Ewa Brzozowska Ewa Brzozowska / 25-04-2018

Co będzie potrzebne?

Do zrobienia graficznego plakatu będziemy potrzebować:

Krok 1. W programie graficznym lub edytorze tekstu projektujemy wzór plakatu. Najprostszym rozwiązaniem graficznym będzie plakat z typografią. Do wydruku używamy papieru fotograficznego (lub kawałka brystolu) oraz drukarki. Możemy też wykorzystać dostępne na Allegro gotowe plakaty.

dsc 0132

Krok 2. Listewkę przycinamy na odpowiednią długość. Będziemy potrzebować 4 identycznych kawałków. Końce listewki możemy wyrównać papierem ściernym.

Krok 3. Odcinamy kawałek sznurka jutowego, związujemy końce.

dsc 0135

dsc 0136

Krok 4. Górny brzeg plakatu układamy na jednej z listewek. By zachować symetrię, możemy ustabilizować kartkę kawałkiem papierowej taśmy malarskiej.

dsc 0137

Krok 5. Odmierzamy równe odległości od brzegów kartki i układamy sznurek (tutaj musimy być bardzo precyzyjni) i stabilizujemy taśmą.

dsc 0139

dsc 0140

Krok 6. Układamy drugą listewkę i przybijamy ją małymi gwoździami (muszą być na tyle krótkie, by nie były widoczne na drugiej stronie – najlepiej 10 lub 15 mm, w zależności od grubości listewek).

dsc 0141

dsc 0144

Krok 7. W taki sam sposób oprawiamy dolny brzeg plakatu.

dsc 0149

Nasz plakat jest gotowy! Teraz wystarczy powiesić go w odpowiednim miejscu. W domowym biurze, sypialni, a może w przedpokoju?

dsc 0351

dsc 0353

dsc 0354

dsc 0357

dsc 0358

Plakat sprawdzi się także jako prezent, zarówno dla znajomych, którzy właśnie kupili wymarzone mieszkanie, jak i dla bliskiej osoby, której chcesz okazać swoje uczucia. A jeśli nie masz czasu wykonać go samodzielnie, sprawdź gotowe propozycje dostępne na Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro