Gra Bystre Oczko, czyli zabawa rozwijająca spostrzegawczość

Gra Bystre Oczko, czyli zabawa rozwijająca spostrzegawczość

Mamo, nudzi mi się... Tato, pobaw się ze mną... Wieczorami często słyszymy takie lamenty ze strony naszej latorośli. Nie ma zabaw na dworze, a komputer to średnie rozwiązanie. Jak zatem zająć czas dziecka? Ciekawą propozycją jest Bystre Oczko w wersji kuferkowej. Przy nim i rodzice, i dzieci będą się świetnie bawić!

udostępnij

Katarzyna MindakKatarzyna Mindak / 07-03-2016

Kilka słów o producencie

Adamigo jest polskim producentem. Dla mnie to wielka zaleta. Ma szeroką gamę produktów, w której nie brakuje gier, zabaw edukacyjnych i zestawów wspierających rozwój dzieci. Wszystkie opracowuje we współpracy z pedagogami i logopedami. Są to więc fantastycznie dopracowane, merytoryczne produkty. Poza wartością edukacyjną, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że produkty Adamigo to gry pięknie wydane i świetnej jakości. Kolorowe grafiki umieszczone są na grubej i sztywnej tekturze. Będą cieszyć oko przez lata.

06457.2.jpg

Kuferek pełen gier

Trzy główne założenia gry Bystre Oczko to: edukacja, refleks i pamięć. Wbrew pozorom, dwa ostatnie zagadnienia nie zawsze lepiej wypadają u dorosłych. Kto jest lepszy, rozstrzygnie emocjonująca rozgrywka.

Zawartość czerwonego, sztywnego kuferka przedstawia się następująco: 4 dwustronne części planszy, 8 arkuszy z kafelkami oraz instrukcja. Na czterech numerowanych częściach planszy znajdziemy mnóstwo kolorowych obrazków ułożonych w różne strony. Korona, wąż, żółw, pomarańcza, parasol, indyk i całe mnóstwo innych. Na odwrocie zobaczyć możemy planszę do gry w lotto, jej szczegóły wyjaśnia instrukcja. Z ośmiu arkuszy wyjmiemy 96 kolorowych kafelków. Mamy na nich obrazki, które odpowiadają tym rozmieszczonym losowo na planszy. Z jednej strony kafelka mamy kolorową grafikę, z drugiej natomiast słowo opisujące, jakiego obrazka poszukujemy. Jest to dodatkowy stopień trudności dla dzieci. Co innego szukać na planszy różowego kwiatka, który przed chwilą widzieliśmy, a inna sprawa, gdy mamy tylko napisane: różowa stokrotka. Tutaj już trzeba uruchomić wyobraźnię.

Jakość wykonania, jak już wspominałam, jest świetna. Obrazki to piękne, wielobarwne grafiki, które dobrze odzwierciedlają zwierzęta i rzeczy. Elementy zostały wycięte z dość grubej tektury i pokryte warstwą laminatu, który ochroni grę przed pobrudzeniem czy zalaniem. Z błyszczącej warstwy bez problemu wytrzemy ewentualne zabrudzenia.

06457.3.jpg

Osiem świetnych możliwości

Taki zestaw plansz i kafelków daje możliwość przeprowadzenia z dzieckiem aż 8 gier, a to zapewni długie godziny różnorodnej rozrywki. Najpopularniejsza gra to Bystre Oczko. Rozgrywka polega na ułożeniu dużej planszy z czterech mniejszych części i wrzucenia kafelków z obrazkami do kuferka. Jedna osoba losuje obrazek, a pozostali gracze wytężają swoje bystre oczka, by jak najszybciej odnaleźć obrazek na planszy. Kto pierwszy ten lepszy! Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kafelków. Niby prosta sprawa, a jakie emocje!

Druga opcja gry to skojarzenia. W tym wariancie gry nie pokazujemy obrazka, lecz stronę z jego opisem – na przykład wspomniana różowa stokrotka. Oprócz bystrego oka, należy się wówczas wykazać wyobraźnią.

Trzecia gra to obrazkowe bingo. Do tej rozgrywki użyjemy drugiej strony naszych plansz. Każdy z graczy otrzyma po jednej planszy. Jedna z osób losuje obrazek i kładzie go na środku. Ten gracz, który jako pierwszy odnajdzie wskazany obrazek na swojej planszy, zabiera go i przykrywa nim pole. Wygrywa ten, kto jako pierwszy zbierze trzy obrazki z rzędu w dowolnym kierunku: pionowo, poziomo lub wspak.

Pozostałe pięć gier pozostawię w tajemnicy i bardzo zachęcam do zapoznania się z nimi w domowym zaciszu.

06457.4.jpg

Wielkie korzyści

Wspólnie spędzony czas jest wartością bezcenną. Warto go urozmaicić mądrymi grami czy zabawami, a ta z pewnością do takich należy. W zabawie może brać udział 2-4 graczy, a są też takie opcje, gdzie świetnie możemy bawić się w znacznie większej grupie.

Jeśli do fantastycznie spędzonego czasu dodamy rozwój spostrzegawczości, refleksu i pamięci, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Bystre Oczko to świetna propozycja. Z dodatkowych korzyści warto wymienić również naukę analizy wzrokowej i słuchowej, zdrową rywalizację i dawkę naprawdę wielkich emocji! Wad w tej grze, zupełnie szczerze, nie dostrzegam. Pudełko do jej przechowywania jest ładne, niewielkie i solidne. Ewentualną wadą może być opatrzenie po dłuższym czasie – jak to bywa z każdą grą. Jest jednak na to rada! Dla spragnionych wrażeń mamy większą wersję Bystrego Oczka! W tym dużym pudełku mamy aż 210 kolorowych elementów – szykuje się prawdziwy kolorowy zawrót głowy!

06457.jpg

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro