Golarki i trymery – co kupić mężczyźnie pod choinkę? Święta 2015

Jeszcze do niedawna do strzyżenia brody oraz włosów na głowie wystarczyła jedna maszynka. Użytkownik zmieniał tylko końcówkę i po sprawie. Jednak z biegiem czasu i ten rynek sprzętu elektronicznego niesamowicie się rozwinął. Obecnie trzeba rozdzielić pojęcie golarki od trymera.

Michał Rogowicz Michał Rogowicz / 01-12-2015 / aktualizacja: 14-12-2017

Choć czasami zdarza się, że golarka ma wbudowany trymer, ale w tym przypadku trzeba go traktować jako dodatek.

Philips OneBlade QP2530/20

Bardzo popularny model golarki, ale nie ma się co dziwić, ponieważ charakteryzuje sie idealnym stosunkiem ceny do funkcjonalności. Za niecałe 150 zł można kupić sprzęt do wykorzystania na sucho oraz na mokro. Bez problemu możemy zabrać Philips OneBlade QP2530/20 pod prysznic i tam się ogolić. Model przeznaczony jest głównie dla osób, które stylizują zarost i zapuszczają brodę. Urządzenie pozwala na przycinanie włosów od 1 mm do 5 milimetrów. Działanie golarki Philips oparto na technologii golenia OneBlade, która składa się z szybko poruszających się nożyków (200 ruchów na sekundę) oraz podwójnego systemu ochrony. OneBlade odpowiada również za optymalne dopasowanie się ostrza do kształtu twarzy. Akumulator pozwala na 60 minut pracy. Czas naładowania baterii wynosi 4 godziny. W zestawie umieszczono cztery rozmiary nasadek.

Cena: 139 zł

Remington PowerSeries PR1330

Marka Remington jest doskonale znana na rynku fryzjerskim. Dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć urządzenia tego producenta. Model Remington PowerSeries PR1330 może pochwalić się układem golącym składającym się z trzech głowic. Ostrza ze stali szlachetnej golą szybko i dokładnie, a technologia ActiveContour zapewnia odpowiednie dostosowanie się do owalu twarzy. Urządzenie działa w oparciu o napięcie z zakresu 100V-240V.

Cena: 99 zł

ELDOM G42

Najtańsza golarka elektryczna, którą zdecydowanie mogę polecić. ELDOM G42 charakteryzuje się standardową konstrukcją, która składa sie z trzech ruchomych głowic. Na dopasuje się do kształtu twarzy. W każdej chwili można skorzystać z wbudowanego trymera do stylizacji brody. Dużym atutem ELDOM G42 jest akumulator, który pozwala korzystać z golarki bez podłączonego zasilania. Czas potrzebny do naładowania baterii (o pojemności 600 mAh) wynosi aż 8 godzin.

Cena: 37 zł

Remington PG6130

Bardzo często trymery umieszczone w golarkach nie sprawdzają się w praktyce. Szczególnie wśród osób, które naprawdę dbają o swoją brodę. W takim przypadku należy skorzystać z profesjonalnego sprzętu i takim właśnie jest Remington PG6130. Do dyspozycji użytkownika jest 5 wymiennych nakładek oraz 4 wymienne końcówki. Zastosowane tytanowe ostrza mają predyspozycje do samoostrzenia się. Po pełnym naładowaniu (trwającym 16 godzin) trymer można użytkować przez 40 minut. Urządzenie można śmiało myć pod bieżącą wodą. Remington PG6130 ma w zestawie także specjalną końcówkę umożliwiającą przycinanie włosów w uszach czy nosie. Jest to idealny zestaw do dbania o brodę.

Cena: 99 zł

Philips NT1150/10

Bardzo popularny trymer przeznaczony do przycinania włosów w uszach oraz nosie. Ostrza wykonane są ze stali. Philips NT1150/10 wyposażono w akumulator, więc można go użytkować dosłownie wszędzie – wystarczy go naładować. Dodatkowo urządzenie może pracować na mokro i na sucho. Nie ma problemu, aby użytkować go pod prysznicem. Można go także czyścić pod bieżącą wodą.

Cena: 45 zł

Trymer za kilkanaście

Na sklepowych półkach jest cała masa tanich trymerów, które kosztują symbolicznie parę złotych. Jednak ich funkcjonalność oraz wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro