Gofry – zrób je sam! Przegląd gofrownic do 200 zł

Gofry – zrób je sam! Przegląd gofrownic do 200 zł

Nie musisz wybierać się do restauracji, aby posmakować przepysznych gofrów z ulubionymi dodatkami. Dzięki niezbyt drogiej gofrownicy możesz przyrządzać je we własnym domu. Który model wybrać? Ułatwimy ci podjęcie decyzji.

udostępnij

Michał PuczyńskiMichał Puczyński / 11-12-2015

Gofry to zdumiewająco proste, jak na swój wspaniały smak, danie. Ciasto wyrabia się zwykle z mąki pszennej, jaj, mleka, wody, oleju, cukru waniliowego i proszku do pieczenia. Możesz też kupić gotowe ciasto, jeśli nie masz ochoty bawić się w jego wyrabianie. Gofry to jednak nie tylko mieszanka składników, ale też specyficzny kształt i sposób wypiekania. Na szczęście na rynku dostępne są gofrownice w cenie do 200 zł, dzięki którym wyglądają i smakują tak, jak powinny.

Optimum GF 1400

Pod nazwą Optimum GF 1400 kryje się duża gofrownica o wysokiej mocy – 1400 W. Za jednym razem przyrządzisz aż cztery sporej wielkości gofry. Termostat umożliwia wybór temperatury, w jakiej będą pieczone, a zatem jeśli wolisz je na chrupko – wybierz niższą wartość i wypiekaj ciasto nieco dłużej; gofry miękkie upieczesz w wyższej temperaturze i w krótszym czasie. Urządzenie kosztuje ok. 120 zł. Jego obudowa nie nagrzewa się, zaś specjalna powłoka zapobiega przywieraniu ciasta i ułatwia czyszczenie.

MPM MGO13

Za 120–150 zł kupisz MPM MGO13, czyli gofrownicę wypiekającą dwa gofry naraz. Są one jednak większe niż w przypadku wielu innych dostępnych modeli. Urządzenie ma spore rozmiary, ale również duże możliwości: termostat pozwala regulować temperaturę, moc 1400 W zapewnia szybkie rozgrzewanie, a powierzchnia pieczenia została pokryta powłoką uniemożliwiającą przywieranie ciasta.

Camry 3019

Masz niewielki budżet na zakup gofrownicy? Rozważ wybór modelu Camry 3019, którego średnia cena to 63 zł. Jest to typowy opiekacz „walizkowy”, wyposażony w rączkę umożliwiającą łatwe przenoszenie. Ceramiczna powłoka zapobiega przywieraniu i ułatwia czyszczenie sprzętu. Cena jest ogromną zaletą Camry 3019, ale przed zakupem pamiętaj, że jest to urządzenie małe i o niewielkiej mocy – 700 W. Za jego pomocą upieczesz tylko dwa gofry, zaś pieczenie zajmie nieco więcej czasu niż w przypadku bardziej zaawansowanych modeli.

Severin WA 2103

Severin WA 2103 to kolejna z tanich opcji – za gofrownicę zapłacisz ok. 80 zł. W przeciwieństwie do modelu Camry jest to jednak urządzenie o sporej mocy (1200 W), umożliwiające pieczenie pięciu niewielkich gofrów w kształcie serca. Jego obudowa jest żaroodporna i nierdzewna, zaś powłoka powierzchni pieczenia zapobiega przywieraniu ciasta. Gofrownica jest też wyposażona w regulator temperatury.

Clatronic 1200 W

Clatronic 1200 W nie jest jednym modelem gofrownicy, ale całą kategorią produktów. Popularny producent oferuje opiekacze o takiej samej mocy – nieco różniące się wyglądem, ale zbliżone możliwościami. Naraz wypiekają pięć niezbyt dużych gofrów w kształcie serca. Każdy z modeli ma termostat do regulacji temperatury i został pokryty powłoką, do której nie przykleja się ciasto.

Ariete 187

Gofrownica Ariete 187 zwraca uwagę przede wszystkim wyglądem retro, stylizowanym na amerykańskie sprzęty domowe z lat 50. ubiegłego wieku. Poza tym to dość standardowy, solidny opiekacz z termostatem na dwa gofry, o możliwościach zbliżonych do modelu Camry. Jego moc to 700 W, a powierzchnia została zabezpieczona przed przywieraniem ciasta.

Jaką gofrownicę wybrać?

Zwykle w przypadku różnego rodzaju opiekaczy kluczowym czynnikiem jest wysoka moc, lecz w przypadku gofrownicy nie jest ona obowiązkowym wymogiem. Modele o niższej mocy będą wprawdzie piec dłużej, ale dzięki temu gofry staną się bardziej chrupiące. Jeśli jednak zależy ci na czasie pieczenia, wybierz urządzenie o jak najwyższej mocy. Twoje przysmaki będą gotowe w kilka chwil.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro