Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Gofrownica i toster w jednym – najciekawsze modele

Technika poszła do przodu i teraz zarówno toster, jak i gofrownicę możemy mieć w jednym urządzeniu. Przy tym może ono pełnić również funkcję grilla czy opiekacza. A wszystko to przy zachowaniu dużej wygody i rozsądnej ceny.

Gofrownica i toster w jednym – najciekawsze modele

Opiekacz 3 w 1, o którym mowa, to nic innego jak urządzenie wyposażone w wymienne, teflonowe wkłady, które montujemy wewnątrz w zależności od tego, na co w danej chwili mamy ochotę. Jest on łatwy w obsłudze, niedrogi i, co najważniejsze, utrzymanie go w czystości nie stwarza najmniejszego problemu – wystarczy po użyciu wyjąć wkład i opłukać go pod bieżącą wodą. Zero zmartwień i problemów oraz czysta przyjemność z przyrządzania posiłków.

Zelmer 26Z012

Zacznijmy od najdroższego w tym zestawieniu opiekacza o mocy 700 W. Urządzenie firmy Zelmer kosztuje bowiem ponad 150 złotych. Niemniej jednak jest ono świetne, zarówno pod względem użytych do produkcji materiałów, jak i funkcji, które oferuje. Z jego pomocą możemy przyrządzić tosty, gofry, jak również grillować mięso czy warzywa. O ich najlepsze przygotowanie zadba wmontowany w urządzenie termostat. Niestety, pomimo wysokiej ceny jest to opiekacz z gatunku tych, przy których trzeba nieustannie czuwać – o gotowości posiłku jesteśmy informowani za pomocą kolorowej diody znajdującej się na pokrywie.

W opiekaczu Zelmera przygotujemy dwa duże tosty (dzielone tradycyjnie na trójkąty, a więc łącznie cztery sztuki) bądź dwa średniej wielkości gofry. Powierzchnia wkładu grillowego jest jednak na tyle duża, że bez problemu zmieści duży stek czy chociażby kilka kiełbasek. Całości dopełnia wysokiej klasy wykończenie – antypoślizgowe nóżki oraz termicznie izolowany uchwyt, dzięki któremu korzystanie z opiekacza będzie przyjemne i nieurazowe.

Severin SA 2968

To z kolei nieco tańsze, bo kosztujące mniej niż 150 złotych, urządzenie wielofunkcyjne, dysponujące mocą 1000 W. Co najważniejsze, decydując się na jego zakup, nie płacimy za markę, a za jakość wykonania – wierzchnią część pokrywy wykonano ze stali szlachetnej, a uchwyty zabezpieczono termicznie, dzięki czemu nie poparzymy sobie dłoni.

Jako że, podobnie jak Zelmer,urządzenie firmy Severin jest wielofunkcyjne, znajdziemy w nim trzy wymienne płyty do przyrządzania gofrów, kanapek oraz grillowania. Dobrze trzymający zatrzask pozwoli na przyrządzanie produktów o dużej objętości, które zwyczajnie można w urządzeniu ścisnąć. Całości dopełniają z pozoru drobne, lecz bardzo przydatne, przemyślane elementy, takie jak antypoślizgowe nóżki czy kolorowe diody informujące o podłączeniu urządzenia do prądu oraz o osiągnięciu właściwej temperatury, którą urządzenie wykrywa automatycznie.

Clatronic – opiekacz 3 w 1

Jest to bardzo ciekawa propozycją głównie ze względu na niską cenę, wahającą się w granicach 100 złotych. Opiekacz Clatronic oferuje, podobnie jak dwa wcześniejsze modele, aż trzy różne funkcje za sprawą trzech wymiennych wkładów – opiekacz, gofrownicę oraz sprawnie działający grill. Podobnie jak w przypadku Zelmera czy Severina urządzenie firmy Clatronic wyposażono w dwie diody – informujące o podłączeniu do zasilania oraz o osiągnięciu właściwej temperatury.

Mimo iż producent sprzętu kusi nas trzyletnią gwarancją, należy mieć na uwadze, że decydując się na zakup tego opiekacza, nie otrzymamy produktu najwyższej jakości. Owszem, zastosowano w nim rozwiązania technologiczne podobne do tych spotykanych w dużo droższych urządzeniach, jednak nie są one tak samo praktyczne. Chociażby uchwyt wyposażony w izolację cieplną nie działa tak samo dobrze jak te w Zelmerze czy Severinie. Dużo łatwiej jest się więc oparzyć. Poza tym urządzenia nie wyposażono w regulator temperatury, więc przez chwilę nieuwagi, w porannej krzątaninie możemy spiec sobie tosta na węgiel, a to na pewno skutecznie odbierze nam apetyt.

MPM MOP-10M

Ostatnia ciekawa propozycja w tym zestawieniu to 10M. Podobnie jak Clatronic, to niskobudżetowy model, który nabędziemy już za niecałe 100 złotych. Oferuje on również trzy różne funkcje. Jego moc (900 W) pozwoli szybko i sprawnie przyrządzić na grillu porządny stek bądź też ekspresowo zrobić tosty. Niską cenę tego modelu należy tłumaczyć średniej jakości materiałami użytymi w produkcji oraz brakiem chociażby automatycznej regulacji temperatury. Poza tym, nie da się ukryć, że 10M to najmniej elegancko wyglądający opiekacz ze wszystkich tu prezentowanych. Biały plastik dość szybko zacznie się brudzić, a urządzenie po miesiącu będzie wyglądało na wysłużone, niezależnie od tego, jak byśmy dbali o utrzymanie go w czystości. Dlatego na opiekacz firmy MPM warto zwrócić uwagę tylko wówczas, gdy nie zamierzamy korzystać z niego zbyt często. Zastanawiając się nad wyborem właściwego opiekacza wielofunkcyjnego, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy spełnia on wszystkie nasze potrzeby. Najlepiej więc kierować się w tym wypadku przede wszystkim marką oraz jakością wykonania. Kilkadziesiąt złotych nie robi aż takiej różnicy, a sprzęt wyższej klasy na pewno będzie pracował dłużej niż jego plastikowy zamiennik. Przy tym na pewno będzie też przyjemniejszy w obsłudze. Udanych zakupów!

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro