Gitara dla dziecka – jaką wybrać?

Pociecha, która uwielbia śpiewać i tańczyć, na pewno lubi też grać na instrumentach. Kiedy dziecko widzi rodzica, który szarpie struny gitary basowej, tym bardziej marzy o własnym instrumencie. Jak wybrać gitarę dla dziecka kilkumiesięcznego i kilkuletniego?

Magdalena Szymkuć Magdalena Szymkuć / 23-08-2016

Miłość do muzyki od kołyski

Nawet kilkumiesięczne smyki uwielbiają skoczne dźwięki. Zabawa interaktywną gitarą zachęca szkraby do rozwoju motoryki dużej – sama się o tym przekonasz, podsuwając instrument dziecku, które leży na brzuchu. Gitara, której nieco starszy maluszek nie będzie mógł dosięgnąć, zachęci go z kolei do pełzania, a potem także do raczkowania. Ząbkujący niemowlak ucieszy się natomiast nie tylko z zabawki interaktywnej, lecz także zgryzaka, który pomaga uśmierzyć ból typowy dla okresu wyrzynania się pierwszych zębów. Zabawki znanych i cenionych producentów kupisz już w cenie 20-80 zł. Na które gitary dla niemowląt warto zwrócić uwagę?

  1. Zabawka od Fisher Price dla dzieci w wieku powyżej trzech miesięcy to interaktywny gadżet na baterie z regulacją głośności. Dziecko usłyszy dźwięki np. po naciśnięciu strun, ciekawym detalem są też grzechoczące kulki na tle lusterka. Starsze smyki, które skończyły pół roku, mogą bawić się edukacyjną zieloną gitarką z przyciskami oraz kółeczkami i gwiazdką do manipulacji. Zabawki kosztują 45-75 zł.

  2. Gadżet z logo Smily dla dzieci powyżej trzeciego i szóstego miesiąca to ciekawe zabawki, które nie tylko odgrywają miłe dla ucha melodie, ale wymagają tez interakcji maluszka. Niemowlę może np. naciskać kolorowe guziki albo przekręcać kontrastujący wałeczek, wyczekując efektów dźwiękowych. Cena gitary to około 50 zł.

Popularne gitary dla przedszkolaka

Kilkuletnie smyki chętnie sięgają po swoją pierwszą gitarę. Na Allegro znajdziesz nie tylko interaktywne zabawki, ale też instrumenty, które pomogą pociesze postawić pierwsze kroki w świecie gitarowych dźwięków. Zwróć uwagę np. na:

  1. Ukulele, czyli najczęściej czterostrunowy instrument szarpany, który wyglądem przypomina niewielką gitarę. Dzieci uwielbiają ukulele, bo gra się na nim palcami. Cena ukulele, z wielokolorowym pudłem rezonansowym albo takim w barwie drewna, mieści się w przedziale 70-140 zł.

  2. Gitarę klasyczną, która kosztuje od 15 do 100 zł, jednak zakup zabawki z licencją Disneya to większy wydatek – np. instrument z Myszką Minnie kosztuje około 140 zł. Gitara klasyczna w kolorze naturalnego drewna albo w typowych dla płci różu i błękicie na pewno zachęci kilkulatka do muzykowania.

  3. Gitarę akustyczną, którą możesz kupić z pokrowcem albo innymi przydatnymi akcesoriami, takimi jak dodatkowe metalowe struny, pasek czy pokrowiec. Gitarę akustyczną nabędziesz już za niespełna 30 zł, choć za instrument znanego producenta, np. Rookie Rock, zapłacisz około 100 zł.

  4. Gitarę elektryczną– to nie lada gratka dla entuzjasty głośnych melodii! Na Allegro wypatrzysz nie tylko kolorowe „elektryki”, ale też kompletne zestawy jak dla całego zespołu małych muzyków – wzmacniacz, mikrofon i możliwość podpięcia MP3 zachęci twoją pociechę i jej kilkuletnich przyjaciół do występów przed publicznością. Wybierz zabawkowy instrument z wgranymi melodiami albo zminiaturyzowaną gitarę elektryczną, z pomocą której twoje dziecko nauczy się podstaw gry. Za instrument tego typu, w zależności od wybranego modelu i dołączonych do niego dodatkowych akcesoriów, zapłacisz od 50 do 500 zł.

  5. Gitarę bezstrunową, która jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Gitara z kilkoma trybami, rytmami i wgranymi melodiami to wyjątkowy instrument, niezwykle wyczulony na dotyk palców pociechy – dotykowy gryf zastępuje tradycyjny gryf ze strunami. Koszt zakupu takiego gadżetu waha się w granicach 25-30 zł.

  6. Air guitar – to nietuzinkowy gadżet w cenie około 20-30 zł, który działa na baterie. Każdy kilkuletni miłośnik muzyki będzie nim zachwycony! Instrument działa na podczerwień, reagując na ruchy dłoni na wyobrażonym gryfie – gra się zatem zupełnie tak, jak na prawdziwym gryfie pełnej gitary. Air gitar można podłączyć do wzmacniacza i głośnika. Akordy zmienia się za pomocą przycisków umieszczonych na niewielkim fragmencie gryfu.

Gitara to zabawka, która szybko wprowadzi przedszkolaka w świat dźwięków. Kto wie, czy zabawa muzyką nie stanie się dla twojego dziecka początkiem wspaniałej przygody, zakończonej po latach na prawdziwej scenie...

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro