Garść sposobów na kolorową kredkę do oczu – przegląd hitów na lato

Podkreślenie oczu jest jedną z lepszych metod na szybką poprawę wyglądu. Najczęściej sięgamy po czarną lub brązową kredkę. Warto, szczególnie latem, sięgnąć po odrobinę koloru. Taki makijaż bardzo odświeża nasz image i daje wiele możliwości. Dodatkowo jest bardzo lekki, ponieważ zastosowanie kredki w wyrazistym kolorze może stanowić kompletny makijaż oka.

Liliana Kozielska Liliana Kozielska / 10-08-2015

Sposoby na zabójcze spojrzenie

Dobrze wykonana kreska może skorygować kształt oka. Wykonując makijaż kredką, lepiej nie okalać całego oka jednym kolorem, a jest to całkowicie zakazane w przypadku czarnej kredki. Taka obwódka spowoduje, że oko będzie wydawało się mniejsze i głęboko osadzone. Dobrze jest wybrać, którą powiekę będziemy podkreślać. Przy czarnej kredce, zwykle lepiej postawić na górną. W przypadku koloru, nie jest to takie oczywiste.

Stosując kredkę, pamiętajmy, że dążymy do ideału, czyli kształtu migdała. Jeśli oko jest okrągłe, rozpocznij zaznaczanie niżej niż w połowie oka i ciągnij kreskę poza naturalny kącik oka w poziomie. Jeśli twoje oczy są bardzo blisko osadzone, postaraj się, aby wewnętrzne kąciki pozostały jak najjaśniejsze. Oczy bardzo szeroko rozstawione zbliżą się do siebie optycznie, jeśli ciemną kredką wyraźnie zaznaczysz wewnętrzny kącik. Tak od wieków malują oczy Azjatki. Jeśli twoje oczy są wąskie, można je łatwo optycznie otworzyć przez wyraźnie zaznaczenie środka oka, mniej więcej na wysokości źrenicy. Opadający kącik nieco się uniesie, jeśli przesadnie podniesiemy kreskę do góry, poza zewnętrzny kącik oka. Opisane zabiegi mogą wydawać się przesadzone, ale uwierz, kiedy skończysz makijaż i wytuszujesz rzęsy, efekt będzie zaskakujący.

Kolorowy makijaż oka

Szczególnie w lecie, gdy nasza twarz jest wypoczęta i opalona, dobrze jest postawić na kolorową kredkę do oczuzamiast cieni. Wypróbuj neonowe kolory i połącz na dolnej powiece białą kreskę z kolorową. Mimo upałów twoje spojrzenie długo będzie wyglądało świeżo.

Pamiętaj o doborze kolorów

Wybierz kolor przeciwstawny do koloru twoich oczu – wydobędziesz ich niezwykły blask. Do oczu zielonych zastosuj kredkę fioletową, do niebieskich szukaj odcieni pomarańczu, a do brązowych niebieskości i zieleni. Przy kolorze szarym możliwości jest wiele, w zależności od oczekiwanego efektu. Szare oczy mają zwykle dominantę refleksów zielonych bądź niebieskich. Zdecyduj, które z nich chcesz wydobyć.

Neonową kredkę możesz namalować na górnej powiece lub nałożyć kredkę czarną, a tuż nad nią neonowo kolorową. Jeśli masz ochotę na bardzo delikatny makijaż, pamiętaj, że kolorowa kredka będzie dobrze wyglądała na dolnej linii wodnej oka. Do tego lekko wytuszuj rzęsy i letni makijaż gotowy!

W lecie możesz zaszaleć z błyskotkami nie tylko wieczorem. Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety, dlatego warto przyjrzeć się kredkom dającym połyskliwe wykończenie. Wyglądają rewelacyjnie nałożone grubą kreską na górnej powiece w kształcie kociego oka. Równie ciekawie będzie podkreślenie diamentową kredką dolnej powieki, a kreska nie musi być przesadnie cienka. Interesujący efekt da makijaż oka czarną kredką w połączeniu z diamentowo zaznaczonymi wewnętrznymi kącikami.

Dobrze wygląda też połączenie kilku kolorów. Bardzo awangardowy look osiągniemy przez zastosowanie jednego koloru na linii rzęs, a drugiego w naturalnym załamaniu powieki. Niesamowicie wyglądają też kocie oczy w stylu indyjskim, wykonane dwoma kolorami, gdzie ciemniejszy jest obramowaniem, a jaśniejszy wypełnieniem. Tak graficznego efektu nie osiągniemy cieniami.

Postaw na fiolet

W tym sezonie na kilku wybiegach pojawił się ciekawy pomysł wykonania smoky eyes za pomocą fioletu. Polecam takie rozwiązanie, jest wyjątkowo wyrafinowane. Kiedy eksperymentować z kolorem, jak nie latem? Być może któryś z kolorów pozostanie z tobą na dłużej i użyjesz go nawet zimą?

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro