Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Gadżety, które ochronią nas przed owadami

Lato w pełni – to czas wypadów na działkę czy nad jezioro, grillowania, ognisk, spotkań z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Często jednak pojawiają się też nieproszeni goście: komary i inne owady latające. Co zrobić, jeśli tradycyjne środki dostępne w każdej aptece nie pomagają, a komary nic sobie nie robią ze świeczki zapachowej i stale do nas przylatują?

Gadżety, które ochronią nas przed owadami

Przyjrzyjmy się kilku dostępnym na Allegro gadżetom, które uchronią nas od niechcianego towarzystwa i zapewnią spokój podczas długich letnich wieczorów.

Moskitiera

Zacznijmy od tego, jak możemy ochronić się przed owadami, będąc w pomieszczeniu. Dobrym pomysłem jest zamontowanie moskitiery, co pozwoli nam cieszyć się świeżym powietrzem, nie dopuszczając, by komary i inne owady wlatywały do środka. Sprzedawcy oferują metalowe moskitiery na okna i drzwi dopasowane do naszych potrzeb: na stronie podajemy wymiary, które nas interesują, a następnie obliczamy koszt wedle stawki wystawiającego. Dalsze wybory dotyczą między innymi koloru siatki, rodzaju uszczelek i profilu. Możemy się też zdecydować na materiałowe moskitiery montowane na rzep. Inną opcją jest wybór moskitiery w formie pasów materiału z metalowymi obciążnikami u dołu. Bardzo dobrze sprawdza się to w przejściu, na przykład w drzwiach balkonowych. Na rynki dostępne są także rolety zewnętrzne połączone z moskitierą i inne rozwiązania dopasowane do rolet. Moskitiery są łatwe w montażu i warto rozważyć ich zakup, ale to dopiero pierwsza linia obrony przed owadami.

Łapka na muchy

Jeśli nie przeszkadza nam własnoręczne rozprawianie się z owadami, łapka na muchy to świetne, a zarazem najbardziej tradycyjne rozwiązanie. Na polskim rynku znajdziemy szeroki wybór plastikowych łapek w cenie kilku złotych. Ciekawym gadżetem, który z każdym sezonem zyskuje coraz większą popularność, sąelektryczne łapki na owady z paralizatorem, przypominające paletki do badmintona. Aby skutecznie pozbyć się każdego owada, wystarczy naciśnięcie przycisku w rączce. Impuls elektryczny szybko zamienia owady w pył, nie pozostawiając po nich śladu, co stanowi zaletę w przypadku napotkania groźniejszych owadów, takich jak osy czy szerszenie.

Dzięki zastosowaniu zewnętrznych warstw, oddzielających część pod napięciem, elektryczne łapki są w pełni bezpieczne. Należy jednak trzymać je z daleka od małych dzieci. Najtańsze można kupić za kilka złotych, a górna granica cenowa w ich przypadku to około 35 złotych. Tego typu łapki ładujemy, podłączając do sieci elektrycznej. Ich czas pracy to około kilka godzin nieustannego działania, a zatem na pewno wystarczy na najdłuższe polowania na owady.

Owadobójcza opaska – odstraszacz

Nie zawsze chcemy używać maści czy sprayu na komary ze względu na nieprzyjemny zapach lub nie mamy ich pod ręką. Prostym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się wspecjalne opaski i noszenie ich wtedy, kiedy nam to odpowiada. Zawarte w nich olejki eteryczne naturalnego pochodzenia (lawenda, geranium, cytronela) działają odstraszająco na owady. Takie opaski można nosić na kostce lub nadgarstku albo przypiąć do torby. Dzięki temu środek na owady zawsze będzie działać blisko ciała. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przypiąć odstraszacz do mebla lub wózka dziecięcego czy kojca, jeśli chcemy pozbyć się owadów z konkretnego miejsca. Opaski są wodoodporne i bezpieczne dla dzieci. Przy zachowaniu prostych zasad możemy je stosować wielokrotnie – wystarczy prawidłowo przechowywać je między kolejnymi założeniami, a producenci zapewniają nawet 240 godzin użytkowania. Opaski są dostępne w różnych kolorach. Cena najtańszej to już złotówka, możemy kupić również wersję za kilkanaście złotych lub większy zestawy odstraszaczy, na przykład dla całej rodziny lub uczestników imprezy.

Odstraszanie owadów dźwiękiem

Innym urządzeniem, które może nam pomóc, jest dźwiękowy odstraszacz na komary. Częstotliwość emitowanego dźwięku jest najczęściej niesłyszalna (ultradźwięki) lub bardzo słabo słyszalna dla człowieka, a co za tym idzie, nie przeszkadza w trakcie codziennych czynności. W porównaniu do środków zapachowych warto zwrócić uwagę, że nie musimy tu wymieniać wkładów, a środek jest bezwonny. Tego typu urządzenia można podłączać do gniazdka lub zasilać bateriami. Ich ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Interesującą cechą niektórych modeli jest – poza odstraszaniem owadów – także odganianie małych zwierząt, np. myszy i szczurów, co może się okazać zaletą w domku letniskowym.

Lampa owadobójcza

Jeśli mamy możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka i szukamy rozwiązania, które posłuży nam długo, lampa owadobójcza to dobry pomysł. Sprawdzi się zarówno w ogrodzie przydomowym, jak i na balkonie. Lampy przywabiają owady światłem o specjalnej barwie, a następnie zabijają je dzięki umieszczonym w nich łukom elektrycznym. Urządzenia są bezpieczne dla ludzi i zwierząt ze względu na użycie prądu o niskim natężeniu.

Tańsze modele, dostępne już za kilka złotych, można włożyć do gniazdka elektrycznego i tam zwabiać owady. Większość lamp ma jednak kabel (lub baterię słoneczną), dzięki czemu lepiej dostosujemy miejsce ich umieszczenia. Niektóre modele mają też wiatrak. Górna granica cenowa dla użytku domowego czy w domku letniskowym to około 100 złotych: powyżej tej kwoty można sobie pozwolić na kupno profesjonalnej lampy typu przemysłowego i na stałe zainstalować na przykład w domku na działce.

To tylko niektóre pomysły na poradzenie sobie z uciążliwymi owadami. Niektórzy wolą sprawdzone łapki na muchy, inni chcą, żeby środek odstraszający nie wymagał od nich żadnego wysiłku, a po prostu był skuteczny. Często sprawdza się stosowanie kilku metod naraz, na przykład opaska na ręce i podwieszona na tarasie lampa. Warto także zawczasu pomyśleć o zamontowaniu moskitier w mieszkaniu czy domku letniskowym.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro