Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Gadżety i akcesoria z Kubusiem Puchatkiem

Żółty miś w czerwonej koszulce to ulubiony bajkowy bohater dzieci na całym świecie. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele są postaciami, które z łatwością rozpoznają dorośli, nawet jeśli dawno zapomnieli już o beztroskim dzieciństwie. Kupowanie gadżetów i akcesoriów z Kubusiem Puchatkiem to bez wątpienia wielka frajda nie tylko dla najmłodszych, ale też dla tych całkiem dużych fanów misia o małym rozumku!

Gadżety i akcesoria z Kubusiem Puchatkiem

Proszę, poznajcie misia… Oto Kubuś Puchatek!

Kubuś Puchatek to bohater książek, które w latach 20. minionego stulecia napisał brytyjski pisarz Alan Alexander Milne z myślą o swoim kilkuletnim synu. Pierwowzorem Krzysia był zresztą właśnie potomek autora, natomiast miś był ulubioną zabawką malca. Oryginalne imię Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh, również nie jest dziełem przypadku. Winnipeg, w zdrobnieniu właśnie Winnie, to imię niedźwiedzicy, która od 1914 do 1934 roku mieszkała w londyńskim zoo. Jej imię wzięło się z kolei od nazwy kanadyjskiego miasta, z którego pochodził jej właściciel.

Pierwsze opowiastki o żółtym misiu i jego przyjaciołach ukazały się w 1926 w tomie zatytułowanym „Winnie the Pooh”, a po dwóch latach wydano „The House at Pooh Corner”. W Polsce oba tomy (odpowiednio „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, oba w przekładzie Ireny Tuwim) trafiły do księgarni w 1938 roku. Dzisiaj wszelkie prawa do Kubusia Puchatka ma Walt Disney Company, w tym te dotyczące wizerunku misia i jego przyjaciół. To właśnie wygląd postaci ze Stumilowego Lasu, nakreślony rękami disneyowskich rysowników, znamy najlepiej, ale warto wiedzieć, że różni się on od rysunków z książek A.A. Milne.

Kubuś Puchatek – ukochany towarzysz zabawy

Maluchy uwielbiają zabawę – zawsze, pod każdą postacią, a już na pewno z Kubusiem Puchatkiem! Z myślą o rozwijającym zajęciu swojej pociechy, możesz wybrać dla niej układankę albo puzzle. Drewniane układanki, składające się z kilku do maksymalnie kilkunastu kawałków, to wspaniała zabawka dla rocznych i dwuletnich smyków, a puzzle z większą liczbą elementów sprawią ogromną frajdę przedszkolakom. Puzzle piankowe, których duże fragmenty można złożyć w miękką matę, przydadzą się z kolei dziecku do zabaw na podłodze.

Nie mniej walorów edukacyjnych ma zabawa klockami, instrumentami i innymi akcesoriami z roześmianym misiem. Drewniane klocki z postaciami ze Stumilowego Lasu zachęcą malca do wznoszenia fantazyjnych konstrukcji, a sorter w wieczku pudełka ułatwi naukę rozpoznawania kształtów. Domino zachęci z kolei do rodzinnej zabawy, podobnie jak instrumenty muzyczne z wizerunkiem żółtego ulubieńca. W skrzyni z zabawkami brzdąca, który ukochał sobie Kubusia Puchatka, nie może zabraknąć nie tylko pluszowego misia, ale i jego przyjaciół: Tygryska, Prosiaczka i Kłapouchego.

Kubuś Puchatek – najważniejszy domownik

Jedzenie, spanie, a nawet kąpiel w towarzystwie misia ze Stumilowego Lasu jest dużo przyjemniejsza... A co dopiero mieszkanie w królestwie przepełnionym puchatkowością! Pokój przedszkolaka można ozdobić zegarem ściennym albo budzikiem z ukochaną postacią z bajek, a w pobliżu łóżeczka przykleić naklejkę ścienną – wybór jest naprawdę spory: od niewielkich, po te w rozmiarze XXL, który ozdobią całą ścianę. Śpiącemu smykowi może towarzyszyć lampka nocna i cieplutka pościel, a podczas kąpieli, a nawet pobytu na plaży, warto mieć pod ręką ręczniki i okrycia kąpielowe. W trakcie wakacji nad morzem przydadzą się też strój kąpielowy i akcesoria do pływania. Nie zapomnij o posiłkach – z Kubusiem Puchatkiem wybierz nie tylko naczynia i sztućce, ale też podkładkę na stół i fartuszek, który uchroni ubranka przed zabrudzeniem.

Kubusiowe prezenty, które zachwycają dzieci

Planując prezent dla własnego dziecka albo znajomych brzdąców, możesz wybrać spośród wielu innych gadżetów. Wszystkie maluchy uwielbiają stempelki i naklejki, dlatego warto, abyś poszukała tych z podobizną Kubusia Puchatka. Smyki, które lubią zabawy na świeżym powietrzu, chętnie pograją nową piłką, popluskają się w ogrodowym basenie albo pojeżdżą na rowerze wyposażonym w akcesoria, takie jak dzwonki i koszyki. Starsze dzieci ucieszą się z plecaka albo tornistra, a wszyscy miłośnicy przygód przyjaciół ze Stumilowego Lasu wpadną w zachwyt nad nowymi ubrankami, np. bluzami czy koszulkami.

Miś o bardzo małym rozumku wzbudza radość dzieci od wielu lat. Pokolenia, które jako pierwsze śledziły przygody Kubusia Puchatka, same dawno doczekały się wnuków i prawnucząt. Nic zresztą dziwnego, że uwielbiamy wybierać drobiazgi z mieszkańcami Stumilowego Lasu, skoro ich roześmiane buźki przypominają nam o beztrosce dzieciństwa.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro