Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Gadżety i akcesoria, które ułatwią ci chodzenie na obcasach

Buty na wysokim obcasie to kwintesencja kobiecości! Szpilki sprawiają, że sylwetka wydaje się szczuplejsza, nogi długie i smukłe, a same ruchy nabierają powabu. Chodzenie w nich przez kilka godzin bardzo wielu kobietom sprawia niestety problemy. Są jednak gadżety i akcesoria, które pozwolą nacieszyć się ulubionym obuwiem.

Alicja Kamińska
Alicja Kamińska 12-07-2016

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter

Gadżety i akcesoria, które ułatwią ci chodzenie na obcasach

Wygoda i komfort chodzenia to nie tylko kwestia estetyki i dobrego samopoczucia. Warto zdać sobie sprawę, że uciskające, ocierające lub wykrzywiające stopy obcasy mogą być przyczyną dolegliwości, które będą w przyszłości wymagać skomplikowanego leczenia. Jak temu zapobiec?

Żelowe wkładki do butów na obcasach

Wiele kobiet, które często chodzą w butach na wysokim obcasie, skarży się na ból palców oraz w przedniej części stopy. Nic dziwnego, zwykle w tej części koncentruje się cały ciężar ciała, co powoduje przykre dolegliwości. W efekcie zamiast cieszyć się pięknym obuwiem, marzymy tylko, aby jak najszybciej je zdjąć. Rozwiązaniem tych problemów są żelowe wkładki do butów. W sprzedaży znajdziemy kilka ich rodzajów o różnych kształtach. Idealnie dopasowują się do podeszwy, a mięciutka formuła zapewnia komfort, wygodę i świetną amortyzację ruchów. Dodatkowo hamują stopę i zapobiegają jej zsuwaniu się do przodu. W większości przypadków są przezroczyste, dlatego pozostają niezauważone nawet w sandałach czy innych odkrytych modelach butów. Są wielokrotnego użytku, a dla zachowania higieny można je po prostu umyć.

Zapiętki do butów na wysokim obcasie

Problemem, który pojawia się najczęściej w nowych, jeszcze nierozchodzonych butach, jest obcieranie w ich tylnej części. Nie ma nic bardziej rozczarowującego i bolesnego od otartej do krwi pięty. W tym przypadku pomogą specjalnie wyprofilowane zapiętki. Kształt przypomina szerokie paseczki, które świetnie dopasowują się do ciała i chronią delikatną skórę przed uszkodzeniami. Są samoprzylepne i przezroczyste, dlatego nie ma obawy, że przesuną się czy wypadną podczas chodzenia. Warto zainwestować w parę podczas zakupu wymarzonych szpilek.

Podpiętki do butów na wysokim obcasie

Kolejnymi dolegliwościami, które są dość powszechne przy chodzeniu na wysokich obcasach, są: odbicie pięty, bóle związane z ostrogą piętową oraz dyskomfort wywołany zbyt twardą podeszwą w tylnej części obuwia. W tym wypadku również można je wykluczyć lub złagodzić za pomocą odpowiednich akcesoriów. Miękkie podpiętki dopasowują się do kształtu stopy i gwarantują wysoki komfort nawet podczas wielogodzinnego chodzenia. W sprzedaży znaleźć można modele żelowe, samoistnie przysysające się do podeszwy, oraz samoprzylepne wersje.

Plastry na odciski – ulga dla stóp

Do mało przyjemnych niespodzianek, jakie mogą spotkać osoby chodzące na wysokich obcasach, ale także w innych rodzajach obuwia, są odciski. Bolesne, narastające, wypełnione płynem pęcherze chyba każdy zna z własnego doświadczenia. Prawdziwą ulgę na zawołanie zapewnią plastry na odciski. Są zaprojektowane tak, aby niwelować bezpośredni nacisk na wrażliwe miejsce. Dodatkową zaletą jest fakt, że wiele z nich zawiera substancje wspomagające i przyspieszające regenerację. Jeśli w ulubionych butach zauważymy tendencję do powstawania odcisków w tych samych miejscach co zwykle, warto zaopatrzyć je w małe okrągłe poduszeczki przymocowane do nich na stałe. Problem nie powinien już więcej wracać.

Wysokie obcasy, szpilki czy sandałki to nie lada gratka dla każdej stylowej kobiety. Obolałe i poobcierane stopy nie powinny być ich nieodłączną cechą. Na co dzień warto więc poświęcić chwilę na pielęgnację, relaksacyjne masaże, złuszczanie martwego naskórka i staranny pedicure. Z przydatnymi akcesoriami pod ręką chodzenie w każdych butach to sama przyjemność.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Moda


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro