Gadżety, dzięki którym wprowadzisz mikołajkowy nastrój w mieszkaniu

Gadżety, dzięki którym wprowadzisz mikołajkowy nastrój w mieszkaniu

Przełom listopada i grudnia to dobry moment, aby rozpocząć wprowadzanie mikołajkowego wystroju do naszych domów i mieszkań. Wystarczy kilka drobnych elementów, aby w pełni poczuć magię tego okresu i jego wyjątkową atmosferę. Pomysłowe gadżety nie muszą być kosztowne czy niepraktyczne. Z powodzeniem znajdziemy rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w naszym mieszkaniu.

udostępnij

Małgorzata PypećMałgorzata Pypeć / 13-11-2015 / aktualizacja: 29-11-2018

Mikołajkowa skarpeta na prezenty

Zwyczaj wieszania dużych, czerwonych skarpetek na prezenty przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wprowadzili go również w naszym domu. Duże, mikołajkowe skarpety kupimy już za 10–20 zł. Do wyboru mamy tradycyjne czerwone modele oraz ozdobione wizerunkiem reniferów, śnieżynek lub Mikołaja. Oczywiście im większe, tym lepiej – zmieści się w nich dużo prezentów. Takie skarpety możemy powiesić na ścianie lub meblach. Wystarczy przymocować je małym haczykiem lub mocną taśmą klejącą. Nie tylko poprawią nam nastrój, zwiastując miłe niespodzianki, ale też będą ciekawą dekoracją salonu lub sypialni.

Śnieżny klimat

Mikołajki nieodłącznie kojarzą się ze śniegiem. Nawet jeżeli pogoda nie sprzyja, możemy wprowadzić zimową aurę do naszego mieszkania. Wystarczy zaopatrzyć się w sztuczny śnieg w sprayu. Jest bardzo łatwy w użyciu, a jednocześnie gwarantuje ciekawy efekt dekoracyjny. Należy spryskać nim okna, lustra lub inne gładkie powierzchnie, aby stworzyć mikołajkowy klimat. Opakowanie sztucznego śniegu o pojemności 250 ml kupimy za 5–7 zł.

Nie każdy będzie w stanie odręcznie stworzyć odpowiednie dekoracje przy pomocy śniegu w sprayu. W takiej sytuacji pomocne będą specjalne mikołajkowe szablony. Przykłada się je do wybranej powierzchni, a wolne miejsce spryskuje sprayem. Po zdjęciu szablonu uzyskujemy dekorację w postaci Mikołaja, płatków śniegu, prezentów lub choinki. Do wyboru mamy różne wielkości i kształty, które możemy ze sobą zestawiać lub wykorzystywać osobno. Koszt zestawu szablonów na Allegro to ok. 5–10 zł.

Mikołajkowa jadalnia

Wyjątkowy klimat możemy wprowadzić również w jadalni – miejscu, w którym spędzamy czas z bliskimi, celebrując wspólne posiłki. Pomocne będą w tym celu pokrowce na krzesła w kształcie czapek Mikołaja. To ciekawy sposób na ozdobienie ich w tym czasie. Koszt takiego pokrowca to ok. 5–7 zł. Świetnie będą się z nimi komponowały mikołajkowe podkładki na stół. Komplet to koszt 10–15 zł. Oba rozwiązania są szybkie w realizacji, a jednocześnie bardzo efektowne.

Jeżeli zależy nam na wprowadzeniu dodatkowych akcentów w kuchni czy jadalni, możemy zdecydować się na inne świąteczne gadżety. Dobrym rozwiązaniem są świąteczne kubki, które umilą wieczorną herbatę lub kakao. Kupimy je już za 10 zł. Możemy zaopatrzyć się również w pokrowce na sztućce w mikołajkowych wzorach lub specjalne pokrowce na butelkę z wodą lub winem. Tak ozdobiony stół z pewnością będzie umilał posiłki i zwróci uwagę naszych gości.

Magia światła

Mikołajki to dla wielu osób zbyt wcześnie na przystrajanie choinki. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z lampek i światełek. Wcale nie muszą znajdować się na świątecznym drzewku. Lampki choinkowe świetnie sprawdzą się jako ozdoba okna lub drzwi wejściowych. Przy pomocy haczyków lub taśmy klejącej możemy również przymocować świetlną dekorację na ścianie nad łóżkiem lub na meblach. Po ich włączeniu całe pomieszczenie nabierze świątecznego charakteru. Lampki, w zależności od rozmiaru i długości, kupimy za 10–30 zł.

Ciekawą alternatywą dla klasycznych lampek choinkowych są cotton ball. To duże, okrągłe kulki, wykonane z materiału przypominającego bawełnę. Świetnie wpiszą się w mikołajowy wystrój salonu lub sypialni. Zestaw 20 kul to koszt ok. 80–90 zł. Możemy także zdecydować się na lampion w kształcie Mikołaja. W ciągu dnia będzie pełnił funkcję dekoracyjnej figurki, a wieczorem – interesującego źródła światła. W zależności od wielkości kosztuje ok. 10–20 zł.

Mikołajki są tylko raz w roku, dlatego warto podkreślić charakter tego dnia kilkoma ciekawymi gadżetami. Umilą nam zimowe wieczory i sprawią, że mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru. To również świetny wstęp do okresu świątecznego, który wkrótce się rozpocznie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro