Gadżet na imprezę – fontanna czekoladowa

Są przyjęcia i przyjęcia. Da się zorganizować wesele czy uroczystość ze wszech miar poprawną: będzie jedzenie, napoje, zagra kapela, będą tańce. Podobnie jest z domówką: przygotujemy przekąski, zadbamy o oprawę muzyczną i też się wybawimy. Da się jednak przenieść naszą imprezę na wyższy poziom. O tym decydują detale: gry i zabawy czy dodatki takie jak na przykład… fontanna czekoladowa!

Artur Jabłoński Artur Jabłoński / 23-07-2015

Na jaką okazję?

Jak łatwo się domyślić, istnieje wiele rodzajów fontanny czekoladowej. Jaką kupić? Tę, która najlepiej spełni nasze potrzeby. Na początku musimy więc określić, do czego właściwie zamierzamy ją wykorzystać. Kluczowym kryterium powinien być rozmiar przyjęcia. Na małe domówki idealny będzie drobniejszy rozmiar. Z kolei duża uroczystość, jak na przykład wesele, domaga się wręcz stosownego rozmiaru. W końcu czasami bywa tak, że w gąszczu atrakcji goście nawet nie zauważą, co dla nich przygotowaliśmy. Fontanna musi z daleka przyciągać uwagę swoimi gabarytami oraz stosowną oprawą. Inaczej zmarnujemy pieniądze.

Dodatki

Sama fontanna to nie wszystko. Musimy jeszcze rozwiązać kilka kwestii pobocznych. Przede wszystkim, jaka czekolada będzie z niej leciała! Da się kupić specjalnie przygotowane z myślą o fontannach, ale możemy też, stylem fondue, zdecydować się na gęstszą. Najistotniejszą rzeczą będą jednak dodatki. Sama czekolada jest już fantastyczną sprawą, ale przecież nikt nie będzie tak po prostu startował do fontanny z łyżką i podjadał. Toteż musimy dać naszym gościom możliwość spróbowania jej z czymś jeszcze, inaczej będą się czuli jak ze słoikiem z Nutellą.

Najpopularniejszymi dodatkami do fontanny z czekoladą są owoce. W zależności od tego, jakie przygotujemy, możemy zupełnie zmienić jej smak! Bardzo mocno podkreśli go na przykład świeżo skrojony ananas czy też… kiwi. Tradycyjnie świetnie sprawdzą się truskawki albo banany.Jakie jeszcze owoce dodadzą smaku fontannie z czekoladą? Świetnie sprawdzą się winogrona – są małe, goście na pewno chętnie sięgną co najmniej po kilka. Dobrym połączeniem będą również pomarańcze i mandarynki. Jeśli chcemy samodzielnie poszukać pasujących doznań dla kubków smakowych, warto rozejrzeć się, co kombinują producenci czekolad. Często wypuszczają na rynek połączenia z konkretnymi owocami, nawet kilkoma naraz. Szukajmy u nich inspiracji, oni wiedzą, co smakuje większości konsumentów. Podpasuje więc i naszym gościom! Gruszki, jabłka, brzoskwinie, melony… tylko czekają na chętne podniebienia. Oczywiście nie samymi owocami człowiek żyje – do czekolady idealnie pasują ciastka! Na mocno słodko, jak pianki marshmallow, ale również delikatnie – biszkopty, rurki, wafelki i inne kruche rzeczy, które w połączeniu z czekoladą zbytnio nas nie przesłodzą.

Polecane fontanny

Jaką fontannę kupić? Którzy producenci czy modele są godne uwagi? Jeżeli szukamy kilkustopniowej, efektownie wyglądającej, dobrym wyborem mogą być trzystopniowe Camry. Droższe, ale i większe objętościowo będą te firmy Clatronic. Z kolei w domowych warunkach idealnie sprawdzą się modele do fondue, kosztujące zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Nie zawsze, nie dla każdego

Mierzmy siły na zamiary – przy domówce dla kilku osób inwestowanie w dużą fontannę zwyczajnie mija się z celem. Mała, kompaktowa – to już coś innego. Może być ciekawym gadżetem. Z kolei duże imprezy domagają się odpowiedniego rozmiaru i odpowiednio dużego zapasu czekolady. W obu przypadkach o odbiorze tej atrakcji tak czy owak zadecydują dodatki. Najlepsze będą owoce. Im więcej, tym lepiej. Smacznego!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro