Furby – najlepszy szkolny przyjaciel

Furby – najlepszy szkolny przyjaciel

Gdy kompletujemy szkolną wyprawkę, najmłodsi zwykle sami chcą wybierać akcesoria. Często wybór pada na tornistry piórniki czy zeszyty z bohaterami z bajek. Mali miłośnicy Furbiego również znajdą coś dla siebie!

udostępnij

Agata OpielaAgata Opiela / 19-09-2017

Czym jest Furby?

Furby to futrzana zabawka elektroniczna. Została wprowadzona na rynek w 1998 r. i od tego czasu jest niezwykle popularna wśród najmłodszych. W czym tkwi jej fenomen? Furby zachwycają swoimi umiejętnościami i mnóstwem funkcji. Wyglądem przypominają małą sówkę i występują w wielu wariantach kolorystycznych. Są niezwykle miłymi stworkami interaktywnymi. Mówią w swoim własnym języku zwanym furbish, jednak potrafią nauczyć się także kilku słówek w języku angielskim i je powtarzać. Reagują na dźwięk, dotyk, głaskanie, a także obecność innych Furbych!

Szkolny przyjaciel

Urok pluszowych przyjaciół jest niewątpliwy, dlatego dzieci je pokochały i niemal każde marzy, by mieć własne futrzane zwierzątko. I jak to zwykle bywa, gdy najmłodsi polubią jakąś postać, nie chcą się z nią rozstawać. Zazwyczaj jednak w szkołach niechętnie patrzy się na przynoszenie przez uczniów własnych zabawek, a na pewno nie wolno ich używać podczas lekcji. Jak więc zabrać furbiego do szkoły? Producenci wyszli naprzeciw potrzebom dzieci, tworząc coraz to nowe produkty z jego podobizną. Futrzana sówka znalazła swoje miejsce m. in. na tornistrach, piórnikach, zeszytach, przyborach plastycznych, a nawet ubrankach.

Akcesoria z Furbym

  • Tornistry – Furby na plecakach i tornistrach znajdzie się zarówno w wydaniu dla dziewczynek, jak i chłopców. Rozmiary plecaków dostosujmy do wieku – kupimy mały plecaczek dla przedszkolaka lub większy, z usztywnieniem, dla starszaka. Wybierając plecak, zwróćmy uwagę na jakość materiałów, z jakich został wykonany, oraz na atesty – dla bezpieczeństwa pleców dziecka.
  • Piórnik – wybierając piórnik z podobizną furbiego, dzieciaki mają pewność, że przez cały czas będą obserwowane przez sympatycznego przyjaciela. Może to być pomocne, zwłaszcza podczas pierwszych dni w szkole. Warto wybrać piórnik z wyposażeniem, ponieważ ułatwia to kompletowanie całej wyprawki i wszystkie potrzebne akcesoria są zawsze pod ręką. Na rynku są także piórniki w formie tuby czy saszetki, zapinane na zamek błyskawiczny.
  • Worki na buty – przydatne zwłaszcza w przedszkolu i podczas edukacji wczesnoszkolnej. Czemu nie przechowywać szkolnych kapci w worku z Furbym? Pluszowy przyjaciel z pewnością chętnie przypilnuje własności malucha.
  • Akcesoria papiernicze – w handlu jest cała gama zeszytów, teczek czy notesów z podobizną futrzanej sówki. Furby na okładkach często zadaje uczniom pytania w języku furbish i przyjmuje śmieszne pozycje. Nie brakuje także kredek, flamastrów czy piór z ulubionym futrzakiem.