Funkcjonalne gadżety do samochodów

Życie trzeba sobie ułatwiać, ta dewiza bez wątpienia dotyczy również korzystania z samochodu. Szczyt sukcesu osiągamy, gdy za stosunkowo niewielką kwotę, wydaną na dodatkowe akcesoria do naszego auta, otrzymamy zadowalający efekt z ich użytecznych walorów. Poniżej prezentujemy kilka rzeczy, pozwalających polepszyć nam i tak już zapewne przyjemną egzystencję za kółkiem.

Tomasz Czarnecki Tomasz Czarnecki / 07-12-2014

Czujnik parkowania

Parkingi są pełne pułapek i niebezpieczeństw – zbyt blisko stojące auta, pojawiający się znienacka przechodnie, niewielkie słupki. Nie tylko osoby mające problemy z manewrowaniem powinny więc pomyśleć o pomocy asystenta, a mogą tę rolę bez wątpienia spełniać czujniki parkowania (tylko z tyłu lub na przód i tył). Zarowno ich montaż, jak i cena zakupu, wbrew pozorom nie są takie wysokie, a pozwolą uniknąć ewentualnych kosztów naprawy samochodu lub też zwiększonych opłat z tytułu ubezpieczenia. Bo przecież towarzystwa ubezpieczeniowe mocno zwracają uwagę na szkodowość danego kierowcy przy podpisywaniu nowej umowy.

Smartfon potrzebuje pomocy

Na poprawę bezpieczeństwa wpływa również zestaw głośnomówiący. Co prawda najlepiej, by podczas rozmowy telefonicznej zjechać samochodem na parking i tam w spokoju załatwić najpilniejsze sprawy, ale nie zawsze czas nam na to pozwala. W takich sytuacjach, aby nie dostać mandatu, a przede wszystkim nie stwarzać zagrożenia na drodze, warto skorzystać właśnie z możliwości rozmowy za pomocą specjalnego urządzenia. Nasza uwaga nadal będzie mocno skupiona na dialogu, lecz chociaż rękom pozostawimy swobodę wykonania odpowiedniego manewru. Smartfon wypiera z rynku zwykły aparat telefoniczny. Nowoczesny sprzęt ma jedną bardzo istotną wadę – bateria ulega szybkiemu wyczerpaniu. Dlatego radzimy zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową z końcówką właściwą dla naszego aparatu lub możliwością jej zmiany. To pozwoli nam być niemal zawsze dostępnym, a poza tym umożliwi korzystanie z nawigacji zainstalowanej w smartfonie czy też programów typu Yanosik, wymagającej korzystania z dużej ilości energii.

Podwójne zalety alarmu

W wielu autach mamy tylko jedno gniazdko 12V, do którego możemy podłączyć nawigację lub ładowarkę telefoniczną. Dlatego w pewnym momencie nieodłącznym zakupem stanie się rozdzielacz, pozwalający na podłączenie kilku urządzeń w tym samym czasie. Niektóre z nich mają w dodatku łącze USB na włożenie pendrive’a. Mamy też propozycję dla osób zapominalskich, niepamiętających o uruchomieniu oświetlenia w pojeździe. Mogą oni zamontować (lub poprosić o pomoc serwis) automatyczny włącznik świateł. Natomiast do ochrony przed kradzieżą samochodu przyda się autoalarm, mający również wpływ na korzystniejsze warunki ubezpieczenia środka lokomocji. Złodzieje niemający zbyt dużych umiejętności zrezygnują z akcji, widząc nawet najprostszy mechanizm, a choćby i atrapę. Z zawodowcami będzie znacznie trudniej i chcąc być zupełnie spokojnym, warto sięgnąć po system Zedera, chwalącego się stuprocentową skutecznością. Kolejny polecany gadżet to specjalne maty, które zimą chronią szybę przed zamarzaniem, a latem wpływają na to, by temperatura wewnątrz samochodu na słońcu nie była zbyt wysoka. Dzięki temu zyskujemy na czasie, mając mniej pracy lub wręcz unikając skrobania szyb albo nie musimy wietrzyć auta, by uległo wychłodzeniu w upalne dni.

Coś nie tylko dla maluchów

Dzieci będą zachwycone zamontowanymi na zagłówkach przednich siedzeń specjalnymi monitorami, na których mogą podczas nużących podróży oglądać bajki odtwarzane z płyt DVD czy pendrive’a lub też pograć w gry. Rodzice dzięki temu mają możliwość spokojnego podróżowania nawet na dłuższych dystansach, bez ciągłego pytania: „Kiedy będziemy na miejscu?”. Aby mieć cały czas kontrolę nad tym, co robią nasze pociechy, zaopatrzmy się w dodatkowe małe lusterko, montowane z przodu samochodu. To także doskonałe rozwiązanie dla taty czy mamy podróżujących z niemowlakiem, by móc co chwilę spoglądać na maleństwo. Maluchy uwielbiają ruszać nóżkami w trakcie jazdy. Cierpi na tym tylna część tapicerki naszego przedniego siedzenia, szczególnie jeśli butki nie zostały wcześniej zdjęte. Dlatego też wręcz obowiązkowy element wyposażenia powinna stanowić folia ochronna, mocowana za pomocą specjalnych gumek do zagłówków lub innej części przedniego fotela.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro