Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Fotograficzne gadżety do smartfona

Wyjeżdżając na wakacje lub po prostu chcąc zrobić dobre zdjęcie dzieciom, sobie czy znajomym, wcale nie musisz mieć wypasionego aparatu fotograficznego. Wystarczy ci smartfon i odpowiednie akcesoria.

Michał Gruszka
Michał Gruszka 04-09-2015

Czas czytania: 5 min

zamknij

Fotograficzne gadżety do smartfona

OlloClip Kit

Najnowszy zestaw obiektywów z czterema soczewkami został zaprojektowany do współpracy z iPhone’em 6 oraz 6 Plus. Niewielkie rozmiary sprawiają, że cały zestaw mieści się w niewielkiej kieszeni ciasnych spodni. Można go również zamocować w specjalnym uchwycie i powiesić na szyi na dołączonej do zestawu smyczy. Obiektywy mogą być używane zamiennie – na przodzie i tyle telefonu.

Producent przygotował specjalne etui, które jest w pełni kompatybilne z obiektywem i telefonem. Nie trzeba go ściągać do zamocowania OlloClip, a przy tym nasz smartfon przez cały czas jest w pełni chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Soczewki pozwalają na wykonanie zdjęć w dwóch trybach makro, trybie szerokokątnym oraz z efektem tzw. rybiego oka. Zestaw OlloClip z etui OlloCase kosztuje około 400 złotych.

OlloClip Telefoto

Jest to zestaw obiektywów telefoto oraz obiektywu z filtrem polaryzacyjnym. Teleobiektyw pozwala dwukrotnie zbliżyć fotografowany obiekt. Natomiast obiektyw z filtrem polaryzacyjnym zmniejszy lub nawet usunie odbicia światła oraz spotęguje i pogłębi kolory ujęcia. Obiektyw został przygotowany dla iPhone’a 6 oraz 6 Plus. Wystarczy nasunąć go na obudowę telefonu i uruchomić aplikację aparatu. Zestaw kosztuje około 450 złotych.

Monopod do selfie

To już niemal kultowe akcesorium, które podbiło cały świat. Monopod do selfie pozwala na wykonanie zdjęcia z odległości bez pomocy drugiej osoby. Na Allegro znajdziesz mnóstwo różnych monopodów. Różnią się długością wysięgnika i teleskopu, uchwytem, w którym montujemy smartfon, oraz metodą wyzwalania migawki (przewodowa i bezprzewodowa).

Monopod to uniwersalne akcesorium, którego możemy używać niezależnie od tego, jaki smartfon posiadamy. Ważne, aby zwrócić uwagę na uchwyt, który musi pozwalać na zainstalowanie naszego modelu telefonu. Głównym kryterium jest tu wielkość i przekątna ekranu.

W zależności od długości pałąka monopod będzie wyposażony w przewodowy lub bezprzewodowy wyzwalacz migawki aparatu. Krótkie monopody najczęściej mają przewodowy wyzwalacz w postaci przewodu podłączanego do słuchawkowego gniazdka telefonu.

Te droższe oraz chyba wszystkie długie monopody mają wyzwalacz w formie bezprzewodowego pilota komunikującego się w technologii Bluetooth. Dzięki temu nawet jeżeli nasz monopod pozwala na oddalenie smartfonu o metr czy dwa od nas, bez problemu sami zrobimy sobie zdjęcie.

Monopody są różne – tanie i drogie, dobrej jakości i nieco słabszej. Ceny zaczynają się już od 10 złotych. Solidne i często z dodatkowymi akcesoriami można znaleźć za około 300 złotych.

Bezprzewodowe wyzwalacze migawki

Dla osób, które lubią robić sobie zdjęcia bez pomocy innych stworzono piloty zdalnego wyzwalania migawki. Taki pilot komunikuje się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Jego zasięg to około 10 metrów, więc naprawdę bardzo dużo. W jakich sytuacjach może nam się przydać taki pilot? Może być ich wiele. Od zwykłych zdjęć selfie, które nie będą musiały być robione z ręki czy przy użyciu monopodu, po zdjęcia grupowe, gdzie jedna z osób nie będzie już musiała stać za aparatem.

Zdjęcie wykonane pilotem będzie lepszej jakości, bardziej udane i ostrzejsze, gdyż robiąc zzdjęcie telefonem, zawsze podczas naciskania spustu lekko poruszamy aparatem, czego wynik najbardziej widać podczas fotografowania w kiepskich warunkach oświetleniowych. Takie zdjęcia są po prostu nieostre, często rozmazane.

Ustawienie telefonu na płaskiej powierzchni czy statywie i wyzwolenie migawki z bezprzewodowego pilota zapewni nam udane zdjęcia bez efektu rozmazania. Pilot do wyzwalania migawki aparatu znajdziesz na Allegro już od 10 złotych.

Polaroid ZIP Printer

Kiedy już uda nam się za pomocą wcześniej opisanych akcesoriów ustrzelić prawdziwą fotograficzną perełkę, warto ją wydrukować na fotograficznym papierze. Oglądanie zdjęć na ekranie smartfonu, a nawet komputera, nie daje tyle frajdy, co możliwość obejrzenia wydrukowanych fotografii.

Mobilna drukarka Polaroid ZIP Printer to najmniejsze na świecie urządzenie pozwalające w dowolnej chwili wydrukować zdjęcie wykonane smartfonem czy tabletem. Drukarka łączy się z telefonem za pomocą łączności Bluetooth (również z wykorzystaniem NFC). Do wydrukowania wysokiej jakości fotografii nie wymaga ani podłączenia do gniazdka (gdyż posiada wbudowany akumulator), ani tuszu (bo jest on zawarty w specjalnym papierze, który pod wpływem ciepła aktywuje cząsteczki koloru).

Wydrukowane zdjęcia są wodoodporne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, rozmazywanie i inne trapiące tradycyjną fotografię problemy. Drukarkę Polaroid ZIP Printer kupisz na Allegro za niecałe 600 złotych. 60 kartek papieru fotograficznego Polaroid Zip to wydatek 150 złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro