Fotelik samochodowy na lata. Pięć niezniszczalnych modeli 0–36 kg

Fotelik samochodowy na lata. Pięć niezniszczalnych modeli 0–36 kg

Fotelik samochodowy to jedna z pierwszych rzeczy kupowanych przez świeżo upieczonych rodziców. Przedstawiamy pięć polecanych przez specjalistów modeli z grupy 0–36 kg, w których dziecko może podróżować od urodzenia aż do 12. roku życia!

udostępnij

Olga ŚmiełowskaOlga Śmiełowska / 23-01-2018

Foteliki samochodowe na lata

Foteliki z grupy 0+/1/2/3 (0–36 kg) przeznaczone są dla dzieci od urodzenia aż do 12. roku życia. Ich konstrukcja – m.in. możliwość regulowania kąta nachylenia oparcia oraz wysokości zagłówka – pozwala na komfortowe i przede wszystkim bezpieczne przewożenie zarówno noworodków, które muszą podróżować na leżąco, jak i starszych dzieci. Oto pięć modeli, które przetrwają lata:

1. Joie Every Stage FX

Fotelik montowany tyłem (do 18 kg) oraz przodem do kierunku jazdy za pomocą pasów samochodowych lub na bazie z systemem ISOFIX z użyciem pasa Top Tether. Wyposażony został w system AutoAdjust, dzięki któremu podczas regulowania zagłówka siedzisko się poszerza. Ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, oparcie z 6-stopniową regulacją kąta nachylenia i zagłówek z 10-stopniową regulacją wysokości. Stalowa powłoka wewnętrzna w połączeniu z miękką dzianinową tapicerką zapewnia dziecku komfort oraz bezpieczeństwo. Cena: 1149 zł.

2. Graco Milestone

Fotelik montowany tyłem (do 13 kg) oraz przodem do kierunku jazdy za pomocą pasów samochodowych. Wyposażony został w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można obsługiwać jedną ręką, zagłówek z 10-stopniową regulacją wysokości, oparcie z 4-stopniową regulacją odchylenia z mechanizmem oznakowanym kolorami, zdejmowaną tapicerkę, którą można prać w pralce, i wkładkę dla noworodka. Technologia Safety Surround i głębokie wyściełane siedzisko zapewniają dziecku bezpieczeństwo w przypadku zderzenia czołowego, bocznego oraz od tyłu. Producent dołącza do fotelika uchwyt na bidon. Cena: od 629 zł.

3. Babysafe Golden

Fotelik montowany tyłem (za pomocą pasów samochodowych) i przodem (na bazie z systemem ISOFIX) do kierunku jady. Ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z systemem ochrony szyi SOS, wkładkę redukcyjną dla noworodka oraz wkładkę adaptacyjną na zagłówku, która dopasowuje się do wielkości głowy dziecka. System ochrony bocznej SIP, centralny napinacz pasów, regulowane oparcie i zagłówek z 7-stopniową regulacją wysokości zapewniają dziecku bezpieczeństwo od urodzenia aż do 12. roku życia. Cena: od 490 zł.

4. Star iBaby Travel

Fotelik montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą pasów samochodowych lub na bazie z systemem ISOFIX i pasem Top Tether. Wyposażony został w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z ochraniaczami na ramiona pochłaniającymi wstrząsy podczas zderzenia czołowego, oparcie z 4-stopniową regulacją kąta nachylenia, regulowany zagłówek w kształcie rogala i wkładkę redukcyjną dla noworodków. System ochrony bocznej zapewnia doskonałą ochronę w przypadku uderzenia z boku. Cena: 499 zł.

5. Baby Code Select

Fotelik montowany zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasów samochodowych. Ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z ochraniaczami na ramionach, zagłówek z 6-stopniową regulacją wysokości i dodatkową poduszeczką dla maluchów do 9 kg, wkładkę redukcyjną dla noworodków wykonaną z ekoskóry oraz oparcie z 4-stopniową regulacją kąta nachylenia. Fotelik ma nowoczesny kubełkowy kształt, dzięki czemu chroni dziecko z każdej strony. Cena: 399 zł.

Jak wybrać fotelik?

Fotelik samochodowy dobieramy przede wszystkim do dziecka i do samochodu. Oznacza to, że przed zakupem powinniśmy go „przymierzyć” – sprawdzić, czy mieści się na kanapie i czy maluchowi jest w nim wygodnie. Ważny jest również sposób montażu, ponieważ nie w każdym samochodzie jest system ISOFIX, oraz oczywiście przedział wagowy lub wiekowy określony przez producenta. Dobrej jakości fotelik powinien mieć homologację ECE R44, która oznacza, że produkt spełnia określone wymagania techniczne, a także oceny w testach zderzeniowych (np. ADAC, Test Plus). Warto wybierać foteliki wyposażone w rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo, np. system ochrony bocznej, dodatkowy pas mocujący Top Tether czy ochraniacze pochłaniające wstrząsy.

Wybór fotelika samochodowego nie jest łatwy, ale przy odrobinie cierpliwości na pewno znajdziemy model spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Zwracając uwagę na sposób montażu, oceny w testach zderzeniowych ADAC oraz opinie innych użytkowników bez problemu wybierzemy fotelik idealny!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro