Fotelik samochodowy Cybex Solution M - wybór rodzica
Zdaniem eksperta

Fotelik samochodowy Cybex Solution M - wybór rodzica

Kiedy dziecko osiąga wiek 4–5 lat, przychodzi moment na zmianę fotelika samochodowego. Dziecko będzie w nim jeździć zdecydowanie najdłużej. Zakup odpowiedniego to bardzo ważna decyzja.

udostępnij

Katarzyna OlszyńskaKatarzyna Olszyńska / 29-06-2018

Kiedy wybieramy fotelik dla dziecka, bierzemy pod uwagę wiele istotnych parametrów, ale często zapominamy, że równie ważne jest to, jakim samochodem jeździmy. Dlatego zanim wybierzemy odpowiedni model, warto wybrać się do show roomu producenta lub najbliższego sklepu mającego w ofercie foteliki i przymierzyć fotelik do auta. Jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba sprawdzić na stronie producenta lub zapytać w sklepie o kompatybilność danego fotelika z modelem naszego samochodu. To bardzo istotne, ponieważ nie każdy fotelik może do niego pasować.

Zdjęcie 1 Fotelik w samochodzie

Bezpieczeństwo

Wybierając już trzeci fotelik samochodowy dla mojego synka, miałam w tej kwestii pewne doświadczenie. Wiedziałam więc, na co powinnam zwrócić uwagę, a jakie rozwiązania całkowicie dyskwalifikują pewne modele. Od momentu zakupu przeze mnie pierwszego fotelika dla synka jedno się nie zmieniło – najważniejsze jest bezpieczeństwo. Poszukiwania fotelika, w którym dziecko będzie podróżowało przez kilka następnych lat, rozpoczęłam więc od zapoznania się z najnowszymi wynikami niemieckich testów ADAC. Fotelik Cybex Solution M i Cybex Solution M-fix wypadły w nich bardzo dobrze i znajdują się w ścisłej czołówce. Poza pozytywnymi ocenami w testach ADAC fotelik ten zwrócił moją uwagę elastyczną skorupą, która w razie kolizji absorbuje znaczną siłę uderzenia, ograniczając ryzyko uszczerbku na zdrowiu dziecka. Ale to nie wszystko. Fotelik Cybex Solution M ma ogromne możliwości, jeżeli chodzi o możliwość regulacji oparcia. Trudno sobie wyobrazić, że zapewnienia producenta aż o 12 pozycjach regulacji oparcia mogą być prawdziwe. Jednak faktycznie, fotelik ten można w pełni dopasować do dziecka. Dzięki temu zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Zdjęcie 2 Regulacja oparcia Zdjęcie 3 Regulacja oparcia

Wygoda

Jednym z głównych problemów, z jakim spotykają się rodzice kilkulatków podczas jazdy, jest opadanie głowy dziecka podczas jazdy, kiedy jest zmęczone i zaśnie. W foteliku Cybex Solution M jest możliwość regulowania odchylenia zagłówka, co pozwala uniknąć tego problemu. To rewelacyjne rozwiązanie, które zapewnia dziecku pełen komfort podczas drzemki w aucie.

Zdjęcie 4 Regulacja zagłówka

Szerokie i głębokie siedzisko z miękkim wypełnieniem to kolejny atut tego fotelika. Ono jest po prostu bardzo wygodne. Dziecko siedzi w nim, zachowując poprawną pozycję i jednocześnie mając naprawdę dużą swobodę ruchu. Dla rodziców bardzo ruchliwych dzieci to niezwykle istotne.

Zdjęcie 5 Szerokie siedzisko

W wielu fotelikach, szczególnie w gorące dni, podczas dłuższej jazdy dziecko ma po wyjściu z auta mokre plecy i włosy. System wentylacji zastosowany w foteliku Cybex Solution M pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury ciała i uniknięcie przegrzania. Oczywiście jeśli dziecko nie jest zbyt ciepło ubrane.

Zdjęcie 6 Cybex Solution M – linia Silver

Dane techniczne

Najważniejsze cechy fotelika Cybex Solution M:

  • przeznaczony dla dzieci o masie ciała od 15 do 36 kg,
  • przeznaczony dla dzieci w wieku od ok. 3 do 12 lat,
  • opatentowany system zagłówka zapobiegający opadaniu głowy dziecka nawet podczas snu,
  • niezależnie regulowany system osłon bocznych LSP Plus zwiększający bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego,
  • wbudowany system wentylacji,
  • regulacja wysokości i kąta odchylenia oparcia,
  • Isofix dla zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa (w modelu Cybex Solution M-fix).

7 Isofix 8 Isofix

Moja opinia Każdy fotelik dla moich dzieci wybieram dość długo i poświęcam temu dużo uwagi. Ten model mamy stosunkowo krótko, ponieważ korzystamy z niego 4 miesiące. Wiem już jednak, że był to zdecydowanie dobry zakup i poleciłam już go kilku znajomym mamom.

Cybex Solution M Skrócona instrukcja zapinania dziecka w foteliku

Funkcja regulacji pochylenia fotelika była dla mnie bardzo przydatna. Przez pierwsze miesiące życia chłopcy podróżowali półleżąco, a kiedy podrośli, korzystałam z tej funkcji, kiedy spali podczas jazdy. Przesadzając starszego syna do trzeciego fotelika, obawiałam się, co będzie się działo z jego głową w trakcie jazdy podczas snu. System regulacji zagłówka sprawdza się rewelacyjnie i nie muszę się już o to martwić.

Cybex Solution M_fot 1 Tapicerka fotelika

Miałam okazję prać tapicerkę fotelika. Zdejmuje się ją i zakłada bez większych problemów. Wybrałam kolor czarny i jestem z tej decyzji zadowolona. Nie widać na nim drobnych zabrudzeń, jest estetyczny i się nie nagrzewa. Z pewnością, kiedy mój młodszy synek podrośnie, kupię mu drugi taki fotelik.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro