Fitness przed telewizorem – gry, dzięki którym spalisz kalorie

Gry często kojarzą się z nastolatkami siedzącymi przed ekranem monitora lub telewizora z paczką chipsów przy boku. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Gry mogą być także rozrywką dla dorosłych i to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie trzeba też siedzieć bez ruchu z padem w ręku. Wiele tytułów nie tylko wymaga ruchu, ale wręcz pozwala spalić sporo kalorii i zrzucić kilka kilogramów przed wakacjami.

Julita Słonczewska Julita Słonczewska / 08-06-2015

Na konsole nowej i poprzedniej generacji nie brakuje tytułów, które wycisną z nas siódme poty. Wiele z nich to nie tylko ruch, ale całe plany treningowe, wyzwania oraz osiągnięcia, którymi można się pochwalić przed znajomymi.

„Zumba Fitness”

W tej serii gier znajdziemy kilka pozycji, które powstały z myślą o różnych konsolach. W ofercie znajdziemy zarówno „Zumba Fitness” i „Zumba Fitness 2” na PlayStation 3, jak i „Zumba Fitness Rush” na Xboxa 360. Zumba – jako rodzaj treningu – łączy w sobie aerobik z tańcem. W grze nie brakuje wielu znanych utworów od takich artystów jak chociażby Nicole Scherzinger czy Pitbull. Gry z serii „Zumba Fitness” kosztują od kilkudziesięciu do około 120 złotych.

„Nike+ Kinect Training”

Gra powstała przy współpracy Microsoftu oraz firmy sportowej Nike. W grze można ustawić swoje własne cele, np. zrzucenie kilogramów i poprawa sylwetki czy też zwiększenie wytrzymałości oraz siły. Przez cały trening pieczę nad nami sprawują wirtualni trenerzy, wzorowani na specjalistach pracujących z najbardziej znanymi sportowcami na świecie. W „Nike+ Kinect Training” wykorzystuje się kontroler ruchowy Kinect, dzięki któremu produkcja Nike i Microsoftu przez cały czas analizuje nasze ruchy i na tej podstawie dopasowuje trening do naszych możliwości, więc każdy użytkownik może mieć inne ćwiczenia do wykonania. Gra kosztuje mniej więcej 60-80 złotych.

„Move Fitness”

To z kolei gra dla posiadaczy konsoli PlayStation 3. W gruncie rzeczy jest bardzo podobna do „Nike+ Kinect Training”. Tutaj także gra serwuje nam indywidualne programy treningowe, a przez cały czas podpowiada nam wirtualny trener. W grze nie zapomniano o funkcjach społecznościowych. Nie tylko można porównywać swoje wyniki i postępy ze znajomymi, a nawet ćwiczyć jednocześnie z nimi i rywalizować o to, kto zdobędzie wyższy wynik. „Move Fitness” jest dostępne w polskiej wersji językowej i kosztuje około 40-70 złotych.

„Just Dance”

To cała seria gier tanecznych. Dostępnych jest już kilka części zarówno na konsole poprzedniej, jak i nowej generacji. W sprzedaży jest także wersja na Nintendo Wii. Nie jest to typowa gra fitness, w której otrzymujemy konkretny zestaw ćwiczeń, ale dostępne tańce są tak wyczerpujące, że wielokrotnie zadziałają lepiej niż normalny trening. Na dodatek pożyteczne łączymy z przyjemnym, czyli tańcem i ulubionymi piosenkami. Najnowsza część „Just Dance 2015” dostępna jest na Wii, Playstation 3 i 4 oraz Xbox 360 i One. Jej cena to od 120 do 170 złotych.

„Dance Central”

To kolejna gra taneczna, która pozwoli na spalenie kalorii i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów lub po prostu poprawę kondycji i sylwetki. Ta produkcja jest dostępna konsole Xbox 360 i Xbox One. Co ważne, dostępna jest w polskiej wersji językowej i to nie tylko z napisami, ale także w dubbingu. W grze dostępne są zarówno klasyczne hity, jak chociażby „Y.M.C.A.” Village People czy też „You’ve Got it (The Right Stuff)” New Kids on the Block, jak i nowości, np. „Firework” Katy Perry lub „Scream” Ushera. Dużą zaletą „Dance Central” jest niska cena, która nie przekracza kilkudziesięciu złotych.Jak widać, gry to nie tylko przemoc, strzelanie i przesiadywanie z padem przed ekranem. Wiele z nich może być z korzyścią dla użytkowników. Pozwolą spalić trochę kalorii i pozbyć się zbędnych kilogramów lub zwiększyć wydolność, siłę organizmu oraz poprawić sylwetkę.

podziel się

Na czasie