Fisher Price Nocniczek „Ucz się ze Szczeniaczkiem” – recenzja
Zdaniem eksperta

Fisher Price Nocniczek „Ucz się ze Szczeniaczkiem” – recenzja

Nauka korzystania z toalety może być łatwiejsza i przyjemniejsza dzięki Nocniczkowi „Ucz się ze Szczeniaczkiem”. Dobrze znany dzieciom Szczeniaczek Uczniaczek motywuje dziecko do nauki samodzielności i chwali za każdy postęp. Dzięki takiemu wsparciu proces odpieluchowania będzie łatwy.

udostępnij

Katarzyna OlszyńskaKatarzyna Olszyńska / 16-10-2019

Pierwsze próby zrezygnowania z pieluszek potrafią być bardzo trudne. Są dzieci, które same chcą „być już duże” i korzystać z toalety. Jednak najczęściej odpieluchowanie to trudna droga pełna niespodzianek. Może ją ułatwić interaktywny nocnik, choć trzeba przyznać, że taki „pomocnik” nie jest „złotym środkiem” na naukę samodzielności.

Nocniczek „Ucz się ze Szczeniaczkiem”

Ten modułowy nocnik jest prosty w montażu. Składa się z 4 części: antypoślizgowej biało-niebieskiej podstawy, zielonego wyjmowanego zbiornika, nakładki toaletowej z osłoną zapobiegającą pryskaniu oraz oparcia. Nakładka ma tak zaprojektowany kształt, że pasuje do większości desek sedesowych w domowych toaletach. Oparcie posiada wbudowaną interaktywną spłuczkę oraz wgłębienie, które może posłużyć jako schowek na ulubione zabawki lub książeczki.

Poza interaktywną spłuczką Nocniczek „Ucz się ze Szczeniaczkiem” ma wbudowany mechanizm pomiędzy zbiornikiem a podstawą, który odgrywa piosenki chwalące udane korzystanie z nocniczka i motywujące do rozstania z pieluszkami.

 1. Nocnik widok z przodu
 2. Nocnik widok z boku
 3. Nocnik widok z tyłu
 4. Nocnik widok pod kątem
 1. Nocnik widok z przodu
 2. Nocnik widok z boku
 3. Nocnik widok z tyłu
 4. Nocnik widok pod kątem

Ucz się ze Szczeniaczkiem

Zazwyczaj zabawki marki Fisher Price z serii „Ucz się ze Szczeniaczkiem” są nastawione na nieco inną edukację. Skupiają się na nauce liter, liczb lub innych zagadnień, które są ważne podczas edukacji szkolnej lub sportowej. Tym razem jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych producentów zabawek dla dzieci podjął się wspierania nauki samodzielności. Skupia się na:

 • Budowaniu poczuciu bezpieczeństwa – nocnik ma wysokość dopasowaną do wieku dziecka, wyprofilowane siedzisko z uchwytami i oparcie, które dzięki optymalnej ergonomii sprawia, że dziecko czuje się komfortowo i bezpiecznie.
 • Rozbudzaniu ciekawości i poznawaniu – przyjazna wizualnie szata graficzna, interaktywny przycisk oraz zabawne piosenki i dźwięki pobudzają zainteresowanie dziecka higieną osobistą, toaletą i samodzielnością.
 • Ćwiczeniu równowagi i koordynacji – samodzielne zdejmowanie ubrań, schylanie się i podnoszenie oraz ponowne ubieranie to dla dorosłych czynności oczywiste, ale dla dziecka początkowo dość kłopotliwe. Umiejętność siadania i wstawania jest niezwykle cenne nie tylko podczas korzystania z toalety.

Dane techniczne

Nocniczek „Ucz się ze Szczeniaczkiem” to więcej niż klasyczny prosty nocnik. Ponadto:

 • odtwarza 8 piosenek oraz 7 wypowiedzi i realistycznych dźwięków,
 • posiada interaktywny przycisk w formie spłuczki,
 • ma ergonomiczny kształt,
 • posiada wbudowaną osłonę przydatną szczególnie dla chłopców,
 • jest łatwy w utrzymaniu w czystości,
 • wymaga 2 baterii 1,5 V typu AA (R6).
 1. Osłona przed pryskaniem
 2. Spłuczka i schowek na zabawki
 3. Zbiornik umieszczony w podstawie nocnika
 4. Mechanizm uruchamiający piosenki umieszczony między podstawą a zbiornikiem
 5. Nakładka na deskę sedesową
 1. Osłona przed pryskaniem
 2. Spłuczka i schowek na zabawki
 3. Zbiornik umieszczony w podstawie nocnika
 4. Mechanizm uruchamiający piosenki umieszczony między podstawą a zbiornikiem
 5. Nakładka na deskę sedesową

Moja opinia

Przyznam, że do tej pory korzystaliśmy wyłącznie z najprostszych nocników. Prosta klasyczna forma, wykonany z plastiku, lekki i poręczny, ale niestety niedoskonały. W Nocniczku „Ucz się ze Szczeniaczkiem” marki Fisher Price doceniam osłonę zabezpieczającą przed chlapaniem oraz wyjmowany pojemnik ułatwiający opróżnianie nocnika. Ciekawym rozwiązaniem jest również oparcie, choć nie wykorzystujemy wnęki w nim na trzymanie ulubionych książek, lecz na hot wheelsy. Początkowo nie włączały się piosenki uruchamiane przez czujnik między podstawą a pojemnikiem, ale obecnie ta funkcja działa bez zarzutu. Mój 2,5-letni syn go uwielbia i zdecydowanie bardziej lubi korzystać z niego niż ze starego nocnika. Ciekawa alternatywa dla najprostszych modeli. Polecam maluszkom, którym na pewno przypadnie do gustu.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro